Sławne receptory CD44, czym są?

Receptory CD44, czym są i jak je pobudzić?

Białka CD44 są to glikoproteiny, które stanowią jedną z pięciu grup białek adhezyjnych, reprezentujące typ I białek błonowych. CD44 po raz pierwszy został opisany w 1980 roku jako antygen powierzchniowy limfocytów T i granulocytów. Rodzina białek CD44 tworzy receptory powierzchniowe dla ligandów występujących w substancji zewnątrzkomórkowej (ECM), takich jak glikany, kolagen i hialuroniany.

CD44 to transbłonowy receptor adhezji komórek, występujący na większości typów komórek obecnych w skórze właściwej. Odgrywa on istotną rolę w interakcjach komórka-komórka i komórka-macierz, szczególnie w warunkach patofizjologicznych.

Jako główny ligand, kwas hialuronowy, jest dominującym glikozaminoglikanem znajdującym się w macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM) i występuje we wszystkich fazach odpowiedzi na ranę. CD44 odgrywa kluczową rolę w zatrzymywaniu HA na powierzchni komórki, a także pośredniczy w endocytozie HA.

Oprócz swojej roli jako receptora HA, CD44 jest również współlokalizowane z metaloproteinazą macierzy MMP-9, czynnikiem wzrostu śródbłonka naczyniowego, naskórkowym czynnikiem wzrostu, fibronektyna, kolagen typu I i osteopontyną. Badania in vitro wykazały, że CD44 ma kluczowe znaczenie dla zależnej od MMP aktywacji transformującego czynnika wzrostu beta, kierunkowej migracji fibroblastów i fibroblastów zależnych od ruchliwości.

Jak wykorzystać receptory CD44 w gabinecie?

Bazując na wszystkich badaniach i doświadczeniach związanych ze stosowaniem kwasu hialuronowego i aminokwasów, Mesorga stworzyła preparat Biorej oparty na biostymulacji wywołanej aktywacją receptorów CD44. Wśród różnych receptorów obecnych na powierzchni fibroblastów, CD44 indukuje tworzenie kolagenu siatkowego, czyli kolagenu charakterystycznego dla młodej skóry, oraz prowadzi do stymulacji i regeneracji skóry.

Obecnie udowodniono naukowo, że aktywacja receptorów CD44 jest możliwa tylko na dwa sposoby:

  • poprzez zastosowanie płytkowych czynników wzrostu,
  • poprzez zastosowanie produktów opartych na „fragmentach” kwasu hialuronowego w przedziale od 20 do 38 monomerów.

Biorej składa się wyłącznie z fragmentów kwasu hialuronowego w przedziale 20-38 monomerów i aminokwasów prekursorowych kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Wśród nich znajduje się leucyna i izoleucyna – to dwa niezbędne aminokwasy, których nasz organizm nie produkuje samodzielnie. Wspomagają one produkcję hormonów wzrostu, odpowiedzialnych za rozmnażanie tkanek i przeciwdziałanie wypadaniu włosów. Ponadto połączenie z innymi aminokwasami: glicyną i proliną pomaga poprawić wygląd skóry dzięki funkcji przywracania i zwiększania nawilżenia, jędrności i elastyczności.

Lizyna odgrywa ważną rolę w produkcji kolagenu zapewniającego stabilność i odporność na rozciąganie skóry poprzez wzmocnienie jej elementów podporowych oraz pełniąc funkcję naprawczą uszkodzonej skóry i włosów.

Walina jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry i jest bardzo ważna dla wytrzymałości tkanek naszej skóry.

Cysteina jest wykorzystywana do produkcji niezbędnego przeciwutleniacza – glutationu w celu detoksykacji skóry przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami i stresem oksydacyjnym.

Alanina i seryna są częścią aminokwasów, które nasz organizm jest w stanie wytworzyć. Alanina razem z witaminą B działa przeciwzapalnie i wspomaga detoksykacje organizmu.

Seryna przyczynia się do produkcji globulin i przeciwciał oraz ma bardzo ważne naturalne właściwości nawilżające.
Preparat Biorej to w 100% skuteczny, sterylny i bezpieczny wyrób medyczny klasy III. Jest to preparat, który przebudowuje macierz pozakomórkową oraz daje efekt liftingu.

Gdzie kupić preparaty stymulujące receptory CD44?

Nowoczesna technologia i badania pozwoliły stworzyć unikatowy produkt, który zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz prekursory kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Preparat Biorej kupisz w naszym sklepie on-line, lub zamówisz przez aplikację.

Zadaj pytanie
Oceń nas!