Biologiczna terapia aminokwasami. BIOREJ®

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie i kosmetologii estetycznej. Służą do odbudowy struktury skóry za sprawą oddziaływania na komórki, kolagen czy elastynę. Zabiegi ze stymulatorami tkankowymi dają szybkie i naturalne efekty pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni biostymulator i zastosujemy właściwą technikę iniekcji.

MESORGA® BIOREJ – sterylny, bezpieczny i w 100% skuteczny wyrób medyczny klasy III
Stymulator tkankowy.  Biorej jest wyrobem medycznym przebudowującym macierz pozakomórkową (ECM) oraz dającym efekt liftingu. Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletnim badaniom udało się stworzyć niepowtarzalny produkt, który kryje w sobie fragmenty kwasu hialuronowego oraz prekursory kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów.

Kwas hialuronowy w Biorej

To właśnie kwas hialuronowy (HA) jest głównym komponentem macierzy pozakomórkowej (ECM). Naturalnie w organizmie człowieka występuje on w postaci soli. Jego wysokie stężenia znajdują się między innymi w skórze – gdzie stanowi ponad 50% jego całkowitej zawartości w ciele człowieka. Dodatkowo występuje między innymi w mazi stawowej, pępowinie, mózgu, ciele szklistym oka oraz we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Na przestrzeni ostatnich lat dowiedziono, że kwas hialuronowy jest syntetyzowany na zewnętrznej części błony komórkowej, a następnie uformowane cząsteczki (HA) są uwalniane do przestrzeni międzykomórkowej. Całość procesu jest regulowana przez syntetazy hialuronowe czyli białka błonowe. Ponadto udowodniono, że długość łańcuchów kwasu hialuronowego odgrywa ważną rolę biologiczną, a jego masa molekularna w rezultacie daje różne efekty komórkowe. Na podstawie badań, naukowcy w produktach medycznych Biorej zastosowali fragmenty kwasu hialuronowego o długości 20 – 38 monomerów. Takie krótkie łańcuchy kwasu hialuronowego powstają dzięki mechanizmom degradacyjnym prowadzącym do utworzenia HA o bardzo małej masie cząsteczkowej i dużej zdolności przenikalności tkankowej. Za sprawą między innymi receptorów CD44 kwas hialuronowy w produktach Biorej zachowuje swoje właściwości.

CD44-terapia receptorowa

CD44 to receptor należący do grupy receptorów białkowych, który w najwyższym stopniu wiąże kwas hialuronowy. Dodatkowo wiele właściwości HA powiązanych jest w ścisłej relacji z glikoproteiną transbłonową CD44. Zaliczamy do nich między innymi powstawanie stanu zapalnego czy też aktywację komórek T.
CD44 w organizmie człowieka nie występuje tylko na czerwonych krwinkach, poza nimi znajduje się na wszystkich komórkach. To właśnie receptory CD44 są odpowiedzialne za formowanie kolagenu. W związku z tym odpowiedni sposób oddziaływania receptorowego może wywołać silną stymulację tkankową.
Badania naukowe wykazują, że istnieją tylko 2 sposoby silnej aktywacji CD44. Pierwszym z nich jest wykorzystanie płykopochodnego czynnika wzrostu. Z kolei drugim jest zastosowanie produktów bazujących na fragmentach kwasu hialuronowego (HA) o długości 20-38 monomerów. Właśnie takim produktem jest wyrób medyczny MESORGA® BIOREJ.

Nowy wymiar preparatów. 

Kompozycja składników Biorej jest opracowana przez najlepszych specjalistów i spełnia najwyższe wymagania postawione produktom medycznym klasy III, przeznaczonym do iniekcji. W składzie Biorej znajduje się:

 • kwas hialuronowy, w postaci „fragmentów” o długości 20-38 monomerów,
 • izoleucyna i leucyna – stanowią one dwa niezbędne aminokwasy, których organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć, pełnią ważną rolę wsparcia produkcji hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za namnażanie komórek.
 • lizyna – w produkcji kolagenu wpływa na zachowanie stabilności i odporności na zwiotczenie skóry, dodatkowo pomaga w utrzymaniu równomiernego kolorytu skóry,
 • walina- jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry,
 • cysteina- niweluje stres oksydacyjny, jest wykorzystywana w trakcie produkcji glutationu.
 • alanina – w połączeniu z wit. B wykazuje działanie przeciwzapalne,
 • seryna – jest inicjatorem produkcji przeciwciał i globulin, wykazuje właściwości nawilżające.
 • bufor fosforowy- stanowi bufor pH.

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatora Biorej

Stymulator tkankowy Biorej może być bezpiecznie stosowany w przypadku każdego rodzaju skóry.

Wskazaniami do zabiegów są:

 • Zmarszczki pionowe między brwiami
 • Fałdy nosowo-wargowe
 • Zmarszczki zlokalizowane wokół ust
 • Ponadto zabiegowi można poddać każdy obszar wymagający rewitalizacji (twarz, szyja, dekolt).
 • W trakcie zabiegu stosuje się techniki mezoterapii igłowej, tworząc mikrodepozyty śródmiąższowe.
Zadaj pytanie
Oceń nas!