Nieuczciwy patent „kobido”. Nie daj się oszukać, nie strać swojego biznesu

Czy można opatentować słowo „masło”❓

To pytanie wkracza w granice absurdu i powinno być uznane za w pełni  retoryczne. Masło to słowo, które jest w naszym codziennym słowniku, w niemal każdym domu wymieniane kilkakrotnie w ciągu dnia. Nie można zatem opatentować tego słowa i uznać go za swoje własne. Na tej zasadzie właśnie została opatentowana nazwa masażu kobido, która jest w świadomości każdego gabinetu od wielu lat.

Dlaczego nikt nie może zakazać Ci zabiegów i szkoleń kobido?

Drodzy eksperci w masażu kobido. W ostatnim czasie do wszystkich szkół masażu, które w swojej ofercie mają ten bardzo popularny masaż, spłynęło pismo o zakazie wykorzystania nazwy własnej „kobido”, która została zastrzeżona patentowo przez Tomasz Tomasik Akademia SPA. Broadway Beauty jako szkoła kobido, dbająca o standardy i przestrzegająca prawa i norm z nim związanych, nie może zgodzić się z wyżej wymienionym patentem.

Zastrzeżenie nazwy „kobido” zostało wykonane przez Pana Tomasika WBREW powszechnie panującemu prawu patentowemu. Po szerokich konsultacjach z rzecznikiem patentowym i kancelarią prawną z pełną świadomością możemy potwierdzić, że patent ten został przydzielony bezprawnie i powinien zostać wycofany jak najszybciej. Jako uzasadnienie możemy wymienić powszechność wykorzystania nazwy „kobido”, która istnieje na rynku już od tysięcy lat.

Jak wszyscy wiemy, masaż kobido wywodzi się z Japonii i jest starożytną sztuką masażu, wszedł w nasze życie tak jak mezoterapia, fala radiowa czy drenaż limfatyczny. Nikt jednak nie zamierza obejmować patentem wyżej wymienionych nazw, ponieważ nie są to nazwy, które nie należą do nikogo. Nazwa „kobido” pisana znakiem kanji tłumaczona jest jako „starożytna droga piękna”. Zwrot ten zatem nie ma bezpośredniego związku z towarami i usługami z branży beauty. Jedyną osobą mającą prawo do nazwy i mogącą ją zastrzec jest mistrz KOBIDO 26. pokolenia – dr Shogo Mochizuki. Autor wielu technik masażu kabido, podręczników na ten temat oraz właściciel japońskiej szkoły masażu.

Co więcej, Pan Tomasz Tomasik zastrzegł znak towarowy „kobido” w złej wierze, aby w nieuczciwy sposób wyeliminować konkurencję, opierając swoje działania na domniemanej niewiedzy właścicieli firm szkoleniowych i zastosowaniu groźby wybiórczo, tylko dla szkół masażu. Nie kieruje go do gabinetów masujących według szkoły kobido. Z zasady patent to nazwa lub znak, który przysługuje tylko i wyłącznie podmiotowi, który o takie prawo wystąpi, a inne podmioty mogą z niego korzystać tylko za wyrażeniem pisemnej i oficjalnej zgody.

Co możemy zrobić, aby nie dać się wyeliminować w nieuczciwy sposób?

✅Złożyć wniosek o unieważnienie znaku patentowego

✅Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, pomożemy Ci, sami już taki wniosek złożyliśmy

✅Informuj swoich kursantów o zaistniałej sytuacji, zadbaj o nich i ich komfort

✅Jeśli zobaczysz na grupie zapytanie w tej sprawie, prześlij link do naszego artykułu

Skontaktuj się z Nami jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Zadaj pytanie
Oceń nas!