Masażysta – kierunek pełen możliwości?

Masażysta lub szerokorozumiany specjalista od terapii wellness w dzisiejszych czasach jest naprawdę pożądanym zawodem dla kobiet, jak i mężczyzn. Coraz więcej osób choruje na schorzenia, które wymagają interwencji eksperta, a zatem zapotrzebowanie na ten zawód rośnie. Warto więc przyjrzeć się bliżej możliwościom, jakie może dać nam ten zawód. Czy zarobki będą adekwatne do wykonywanej pracy, czy kariera jest czasochłonna?

Kim jest masażysta?

Masażysta specjalizuje się w wykonywaniu różnego rodzaju masażu lub innych technik zabiegowych jak akupresura, kinesiotaping, pinsoterapia, które są dostosowane do potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta. Głównymi rodzajami masażów są: klasyczne, rehabilitacyjne, kosmetyczne oraz sportowe. Aby masażysta mógł wykonywać swoją pracę, powinien mieć duży zakres wiedzy z anatomii oraz fizjologii. Dodatkowo powinien nieustannie ulepszać swoje umiejętności właśnie w tym kierunku. Rola masażysty to umiejętność zapewnienia swoim klientom pełnego komfortu oraz korzyści, które płyną z masażu.

Jak zostać masażystą?

By rozpocząć karierę w tym kierunku, nie musisz posiadać ukończonej szkoły czy studiów. Jednak jeżeli chcesz posiadać odpowiednie kwalifikacje i zawód, to będziesz musiał ukończyć odpowiednie technikum, szkołę policealną lub studia, dzięki którym Twój zakres wiedzy i umiejętności będzie o wiele wyższy. Obecnie na rynku są oferowane różnego rodzaju szkolenia i kursy, dzięki którym będziesz w stanie wykonywać pracę w tym kierunku bez tytułu zawodowego.

Masażysta, a wellness. Jak odnaleźć się w tym świecie?

Dziś masażysta może zajmować się nie tylko masażem leczniczym czy sportowym, ale także wejść do strefy beauty&wellness wykonując masaże oraz inne terapie z zakresu anti-age. Nowoczesny salon masażu to taki, który oferuje również: Kobido lift, kinesiotaping estetyczny, drenaż limfatyczny czy masaż 3D. To nowoczesne terapie oparte na starożytnej wiedzy wschodu, które z powodzeniem zdobywają rynek. Przynoszą nie tylko dobre efekty redukujące starzenie, ale co ważne relaks, który jest potrzebny coraz większej liczbie klientów. Terapie wellness to także akupresura, akupunktura, pinsoterapia, masaż gorącymi kamieniami czy stemplami. Dobry masażysta znajdzie pracę nie tylko w gabinetach fizjoterapii, ale także kosmetycznych czy ośrodkach SPA.

Ile zarabia masażysta?

Obecnie w Polsce panuje deficyt na zawód masażysty, dlatego osoby, które podążają w tym kierunku, mają większą pewność, że nie będą miały problemu ze znalezieniem odpowiedniej pracy. Warto jednak zaznaczyć, że możliwości Twojego przychodu będą zależały od tego, gdzie i w jaki sposób wykonujesz pracę.

Weźmy pod uwagę, że prowadzisz własną działalność gospodarczą, gdzie cena jednego masażu to 150 zł. Zróbmy więc małą symulację – uwzględnijmy, że dziennie wykonasz 3 takie masaże, czyli w ciągu tygodnia jesteś w stanie zarobić 2250 zł, a w przeciągu miesiąca będzie to już kwota 9000 zł. Inaczej mogą prezentować się zarobki w większych miastach, a inaczej w mniejszych. Prowadzenie własnej działalności może więc przynieść największą korzyść. Wszystko jednak będzie zależało od Twojego zakresu umiejętności oraz od liczby wykonywanych masaży w ciągu miesiąca.

Jeżeli nie posiadasz miejsca, w którym mógłbyś wykonywać swoją pracę, to możesz zacząć bez własnego salonu, prowadząc usługi mobilne, lub skorzystać ze strony WynajmijGabinet. Dzięki niej możesz wynająć gabinet na godziny za niski koszt i wykonywać zabiegi oraz świadczyć swoje usługi w wybranych lokalizacjach w Polsce.

Z kolei jeżeli podejmiesz formę zatrudnienia na etacie jako masażysta, to szacunkowo średnie zarobki mogą się wahać w granicach 3060 – 5500 zł brutto. Porównując do samozatrudnienia może się to więc wydawać o wiele mniej, jednak ważnym wyznacznikiem będzie Twój zakres kompetencji oraz doświadczenie. Ważnym aspektem będzie również to, czy wykonujesz pracę w większej lub mniejszej miejscowości, oraz czy będzie to prywatny gabinet, ośrodek sportowy, ośrodek rehabilitacji, sanatorium, hotel czy salon SPA. Ogromnym atutem pracy masażysty jest duże spektrum możliwości.

Perspektywy na przyszłość

Patrząc na perspektywy tego zawodu, można stwierdzić, że staje się on coraz to bardziej potrzebny. Większość osób chociaż raz w życiu chce skorzystać z usług masażu, a jeśli już skorzysta i usługa im się spodoba to bardzo prawdopodobne, że do nas wrócą. Prawdopodobnie też powiedzą swoim znajomym o naszych umiejętnościach, a wtedy zyskamy większe grono klientów. Jeśli lubisz więc pracować z ludźmi, masz siłę fizyczną i chęci do bycia masażystą, to zacznij działać właśnie w tym kierunku. A być może już wybrałeś ten kierunek i chcesz dalej się rozwijać?

Dzięki nam możesz więcej

Jeżeli chciałbyś zmienić swoją dotychczasową pracę bądź zdobyć przewagę nad konkurencją wprowadzając do swojej oferty nowe trendy, to dobrze trafiłeś. Dzięki nam możesz poszerzyć swoje kwalifikacje i zyskać większy przychód dzięki odpowiednim szkoleniom. Po ich ukończeniu będziesz mógł pracować właśnie w tym kierunku. Stawiamy na wiedzę teoretyczną i na praktykę, która na tym stanowisku jest ogromnie ważna. Jako szkoła beauty prowadzimy w naszych placówkach dwa rodzaje szkoleń dotyczących masażu. Pierwszy z nich dotyczy masażu twarzy – face modeling:

oraz masażu ciała – body modeling:

Decydując się na wszystkie szkolenia z Face i Body modeling, jesteś w stanie zaoszczędzić około 1500 zł. Jak to możliwe? Wszystko dzięki rabatom lojalnościowym, które są naliczane już od drugiego szkolenia. Koszt wszystkich szkoleń zamiast 9500 zł wyniesie Cię więc 8045 zł. Dodatkowo, jeżeli już ukończyłeś jakieś szkolenie w naszych placówkach, Twój rabat wzrośnie jeszcze bardziej! A co za tym idzie, możesz zyskać dużo więcej.

Jeżeli więc będziesz prowadzić własną działalność, ten koszt w szybkim tempie zostanie zwrócony. Po ukończeniu szkoleń otrzymasz stosowny certyfikat oraz skrypt szkoleniowy. Jako placówka kształcenia ustawicznego wydamy zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkowo możesz skorzystać z dofinansowania, które wynosi aż do 80%. Gdy wypełnisz formularz, z chęcią pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę, by pozyskać odpowiednie środki.

Poznaj nas bliżej

Dzięki naszej nowoczesnej platformie edukacyjnej Global Beauty Congress możesz poznać szerokie spektrum tematów: od kosmetycznych nowości po naukowe spotkania z międzynarodową kadrą lekarską. Dostępne są m.in. strefa Free, dzięki której obejrzysz wykłady całkiem za darmo, oraz strefa Expert z lekcjami w jakości HD, a także częścią praktyczną, w której znajdziesz m.in. wykłady dotyczące strefy wellness.

Wiemy również, że rozwój tej branży wymaga ciągłej potrzeby rozwoju. Z nami, dzięki warsztatom doszkalającym, to możliwe. Seminaria, które przeprowadzamy specjalnie dla Was, uzupełnią Waszą wiedzę na bieżąco.

Efekty pracy naszych trenerów oraz naszych kursantek możesz śledzić na bieżąco na kontach na Instagramie sześciu naszych placówek — Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice i Kraków.

Zaplanuj swoją karierę właśnie z nami!

Zadaj pytanie
Oceń nas!