Kosmetolog – zawód przyszłości?

Kosmetolog jest jednym z bardziej obszernych zawodów w Polsce. Współczesna kosmetologia to bardzo szeroka płaszczyzna pod kątem rozwoju i kwalifikacji. Czy warto więc kształcić się właśnie w tym kierunku? Czy wynagrodzenie będzie adekwatne do zdobytych umiejętności?

Kim jest kosmetolog?

Kosmetolog to tak naprawdę znawca naszej skóry. Zajmuje się poprawianiem oraz przywracaniem urody ciała przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych. Pomaga nam z profilaktyką, która ma na celu zachować w nas długą sprawność życiową i opóźnić zewnętrzne oznaki starzenia się. Kosmetologia jest nauką blisko związaną z medycyną. Planując karierę w tym kierunku, trzeba pamiętać, że ten zawód będzie wymagał od Ciebie dużej wiedzy, wysokich predyspozycji i umiejętności manualnych.

Ile zarabia kosmetolog?

By odpowiedzieć na to pytanie, musimy wziąć pod uwagę pewne kwestie. Głównym wyznacznikiem będą wykształcenie oraz Twój staż pracy, a dokładnie to, czy jesteś początkujący, doświadczony, a może posiadasz wieloletnie doświadczenie i jesteś ekspertem. Dodatkowo ważne są tutaj również ukończone szkolenia, kursy oraz to, czy Twoje miejsce zatrudnienia to własna działalność gospodarcza, czy też praca na etacie.

Jeżeli podejmiesz pracę na etacie, to Twoje zarobki mogą wahać się w granicach 3330 – 5000 zł brutto. Wydaje się niewiele? Jednak możliwe jest, że Twoja stawka będzie dużo wyższa. Wszystko będzie zależeć od Twoich umiejętności i doświadczenia oraz od tego, w jakim miejscu pracujesz – czy będzie to salon, gabinet kosmetyczny, a może klinika medycyny estetycznej. Ważnymi wyznacznikami mogą okazać się również wielkość firmy i województwo.

Jeżeli z kolei wybierzesz samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej, to może się to okazać „strzałem w dziesiątkę”. Szacuje się, że zarobki kosmetologa będą o wiele, wiele wyższe. Oczywiście wszystko będzie zależało od renomy gabinetu, liczby zabiegów, liczby klientów czy też cennika usług. Szacunkowo jesteś w stanie zarobić średnio 10 000 zł. Pamiętaj – wszystko jednak będzie uzależnione od tego, jakie usługi będziesz świadczyć i na jakim poziomie.

Jak zostać kosmetologiem?

Zawód kosmetologa jest zawodem wysoce specjalistycznym. Aby uzyskać taki tytuł, należy ukończyć studia kosmetologiczne licencjackie bądź magisterskie. Dzięki temu uzyskasz odpowiednią wiedzę bazową z zakresu dziedzin medycznych. Kosmetolog specjalizuje się w zabiegach związanych z profilaktyką upiększającą, estetyką, higieną i zdrowiem. Dodatkowo należy pamiętać, że ten zawód wymaga obszernej wiedzy z takich dziedzin jak: anatomia, fizjologia, biochemia, dermatologia oraz medycyna estetyczna. Pamiętajmy również, że kosmetolog to nie kosmetyczka, czyli technik usług kosmetycznych. Są to dwa odrębne zawody. W kosmetologii zakres wiedzy jest bardziej obszerny i specjalistyczny.

Perspektywy na przyszłość

Wiemy, że branża beauty nie stoi w miejscu – wręcz przeciwnie, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Z każdym dniem przybywa osób, które interesują się medycyną estetyczną. Dzięki temu branża ma więcej swoich zwolenników, którzy potrzebują zmian lub poprawienia czegoś w swoim wyglądzie, by czuć się po prostu lepiej.  W tej dziedzinie nieustannie pojawiają się nowe trendy i innowacje zabiegowe, dlatego wiele osób wiąże przyszłość właśnie z tą branżą. Trzeba jednak pamiętać, że w tym zawodzie bardzo ważne jest regularne zdobywanie wiedzy i umiejętności.

By osiągnąć jeszcze lepsze perspektywy w tym zawodzie, specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy ścieżkę kariery, dzięki której zdobędziesz przewagę nad konkurencją, a Twoje zarobki będą jeszcze wyższe. Przechodząc z nami przez wszystkie kroki szkoleń możesz uzyskać rabaty lojalnościowe, które są naliczane już od drugiego szkolenia. Oznacza to, że jesteś w stanie zaoszczędzić prawie 1800 zł. Koszt wszystkich szkoleń zamiast 11500 zł wyniesie Cię więc 9 710 zł. Dodatkowo jeżeli ukończyłeś już jakieś szkolenie w naszych placówkach Twój rabat wzrośnie jeszcze bardziej! A więc biorąc pod uwagę, że np. będziesz prowadzić własną działalność, ten koszt w szybkim tempie zostanie zrekompensowany.

Zapewniamy ogromną dawkę wiedzy, zajęcia praktyczne i modelki, na których pod okiem trenera samodzielnie będziesz mógł wykonywać zabiegi. Dowiesz się, czym są mezoterapia igłowa i mikroigłowa czy bestseller medycyny estetycznej, czyli stymulatory tkankowe. Dodatkowo poznasz m.in. techniki iniekcji wypełnień kwasem hialuronowym twarzy, osocze i fibrynę bogatopłytkową oraz nici PDO. Po ukończeniu szkoleń otrzymasz stosowny certyfikat oraz skrypt szkoleniowy, a jako placówka kształcenia ustawicznego wydamy zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodatkowo możesz skorzystać z dofinansowania, które wynosi aż do 80%. Gdy wypełnisz formularz, z chęcią pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę, by pozyskać odpowiednie środki.

Poznaj nas bliżej

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę w branży beauty lub jesteś osobą, która już działa na rynku i chce poszerzać swoją wiedzę i umiejętności o nowe trendy i techniki, zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą kosmetologii. Dodatkowo dzięki naszej nowoczesnej platformie edukacyjnej Global Beauty Congress możesz poznać szerokie spektrum tematów: od kosmetycznych nowości po naukowe spotkania z międzynarodową kadrą lekarską. Dostępne są m.in. strefa Free, dzięki której obejrzysz wykłady całkiem za darmo, oraz strefa Expert z lekcjami w jakości HD oraz częścią praktyczną.

Oferujemy również możliwość wykonywania pracy bez własnego salonu, wystarczy skorzystać ze strony WynajmijGabinet dzięki, której możesz wynająć gabinet na godziny za niski koszt i wykonywać zabiegi oraz świadczyć swoje usługi w wybranych lokalizacjach w Polsce.

Wiemy również, że rozwój tej branży wymaga ciągłej potrzeby rozwoju. Z nami, dzięki warsztatom doszkalającym, to możliwe. Seminaria, które przeprowadzamy specjalnie dla Was, uzupełnią Waszą wiedzę na bieżąco.

Efekty pracy naszych trenerów oraz naszych kursantek możesz śledzić na bieżąco na kontach na Instagramie sześciu naszych placówek — Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice i Kraków.

Rozplanuj swoją karierę właśnie z nami!

Zadaj pytanie
Oceń nas!