Ile zarabia trycholog?

Trycholog – czym tak naprawdę się zajmuje i ile zarabia? Jak zostać trychologiem? Trychologia ciągle młoda dziedzina, która nieustannie ewoluuje. Czy zrobienie kariery w trychologii należy do wymagających?

Kim jest trycholog?

Trycholog profesjonalnie diagnozuje oraz wspomaga proces leczenia w pielęgnacji skóry głowy i włosów. Rolą trychologa jest analiza schorzeń związanych ze skórą głowy, m.in. takich chorób jak: wypadanie włosów, łojotokowe zapalenie skóry głowy, uciążliwy łupież i łojotok, łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry oraz hiperhydroza (nadmierna potliwość), trichotillomania (świadome lub nieświadome wyrywanie włosów).

Z pozoru może się wydawać, że zakres trychologii kosmetycznej dotyczy tylko jednej dziedziny, jednak – no właśnie – tylko z pozoru. Dlaczego? Aby trycholog mógł postawić odpowiednią diagnozę i wskazać kierunek leczenia, musi posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu dermatologii, kosmetologii, endokrynologii, dietetyki oraz patofizjologii.

Ile zarabia trycholog w Polsce?

Najpierw weźmy pod uwagę samozatrudnienie. Przyjmijmy, że klient średnio za wizytę zapłaci 120 zł, a w ciągu dnia przeprowadzisz 3 takie wizyty. W tej sytuacji Twój tygodniowy przychód wyniesie około 1800 zł. Miesięcznie będzie już to kwota 7200 zł. Oczywiście to tylko symulacja. Wszystko będzie zależało od faktycznej liczby klientów oraz od cennika, który musisz ustalić sam.

Kluczowym wyznacznikiem może okazać się również zapotrzebowanie na ten rodzaj usług w Twoim mieście/ Ważnym elementem będą również Twoje kwalifikacje zawodowe, umiejętności i renoma Twojej firmy.

Jeśli z jakichś przyczyn nie posiadasz miejsca, w którym mógłbyś przeprowadzać wizyty, to idealnym rozwiązaniem może okazać się wynajem gabinetu na godziny. Niski koszt, nowoczesne wnętrze i wygodnie wyposażone pomieszczenia sprawią, że będziesz mógł pracować jak profesjonalista.

Z kolei jeżeli będziesz pracować na etacie, średnie zarobki mogą się wahać w granicach 3500 – 6500 zł brutto. Rozbieżność jest tutaj spora, a może być jeszcze większa. Znaczenie będzie miało nie tylko to, czy pracujesz w większym, czy mniejszym mieście, ale także aktualny rynek pracy. Głównym wyznacznikiem będą również Twoje kwalifikacje zawodowe. Inaczej również mogą przedstawiać się Twoje zarobki, jeżeli jesteś początkującym trychologiem, a inaczej jeżeli już posiadasz wykształcenie z innej specjalizacjo, np. dermatologii bądź kosmetologii. Dzięki nowym kwalifikacjom możesz zyskać wyższy przychód. Sprawdź oferty pracy dla Trychologa na portalu Jooble.

Jak zostać trychologiem?

Wykształcenie przygotowawcze możesz uzyskać dzięki odpowiednim studiom. Możesz również ukończyć odpowiednie profesjonalne szkolenia, dzięki którym uzyskasz wiedzę bazową, umiejętności teoretyczne, jak i praktyczne. Warto także poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe, jeżeli już jesteś kosmetologiem, dermatologiem, fryzjerem, wizażystą, kosmetyczką, stomatologiem czy lekarzem. Dodatkowo pracę trychologa możesz rozpocząć, jeżeli pracujesz w pielęgniarstwie, położnictwie, fizjoterapii oraz ratownictwie medycznym.

Nie ma jednak określonych zasad mówiących, kto może wykonywać tę specjalność. Dlatego posiadanie specjalistycznego, ukierunkowanego wykształcenia nie jest konieczne. Podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe, zapewnisz jednak swoim klientom efektywną terapię i pełen profesjonalizm. Wyprzedź więc swoją konkurencję, zdobądź przewagę i poszerz swoje umiejętności.

Dzięki nam możesz więcej

Zawód trychologa jak każdy inny ciągle się rozwija, a więc dokształcanie się i poszerzanie wiedzy w tym kierunku będzie bardzo istotne. Jak zacząć? Jeżeli jesteś osobą początkującą bądź chcesz poszerzyć swoje kwalifikacje w kierunku trychologii, wybierz szkolenie, a my wprowadzimy Cię w świat trychologii poprzez odpowiednie przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Obecnie w naszej ofercie znajdziesz dwa szkolenia:

Na szkoleniach zapewniamy ogromną dawkę wiedzy, zajęcia praktyczne i modelki, na których pod okiem trenera samodzielnie będziesz mógł wykonywać zabiegi.

Decydując się na nasze szkolenia, możesz dodatkowo uzyskać korzystne rabaty. W jaki sposób? Wszystko dzięki naszym rabatom lojalnościowym, które są naliczane już od drugiego szkolenia. Dodatkowo, jeżeli już ukończyłeś jakieś szkolenie w naszych placówkach, Twój rabat wzrośnie jeszcze bardziej! A co za tym idzie? Jeszcze korzystniejsze zniżki.

Po ukończeniu szkoleń otrzymasz stosowny certyfikat oraz skrypt szkoleniowy. Jako placówka kształcenia ustawicznego wydamy zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Możesz również skorzystać z dofinansowania, które wynosi aż do 80%. Gdy wypełnisz formularz, z chęcią pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę, by pozyskać odpowiednie środki.

Perspektywy na przyszłość

Włosy są wizytówką każdego człowieka, dlatego trycholog jest niezbędnym specjalistą, który w razie ewentualnych problemów będzie w stanie postawić odpowiednią diagnozę i wprowadzić właściwą terapię. Trychologia to dziedzina, która jest potrzebna w funkcjonowaniu salonów kosmetycznych, fryzjerskich, salonów odnowy biologicznej, jak i również w ośrodkach wypoczynkowych, hotelach czy sanatoriach. Jak widać, trycholog ma więc spore możliwości, by funkcjonować na rynku.

Być może to nowa perspektywa i branża dla Ciebie? A może zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojego zawodu dodatkowych usług i kwalifikacji? Ukończenie szkolenia z zakresu trychologii będzie idealnym rozwiązaniem również dla osób, które chcą zmienić branżę. Pamiętaj – nowa wiedza i nowe doświadczenia mogą przynieść Ci naprawdę wiele korzyści.

Poznaj nas bliżej

Dzięki naszej nowoczesnej platformie edukacyjnej Global Beauty Congress możesz poznać szerokie spektrum tematów: od kosmetycznych nowości po naukowe spotkania z międzynarodową kadrą lekarską. Dostępne są m.in. strefa Free, dzięki której obejrzysz wykłady całkiem za darmo, strefa Expert z lekcjami w jakości HD oraz część teoretyczna, w której znajdziesz m.in. wykłady dotyczące strefy trychologicznej.

Aby się rozwijać, należy cały czas nad sobą pracować. Z nami, dzięki warsztatom doszkalającym, to możliwe. Seminaria, które przeprowadzamy specjalnie dla Was, uzupełnią Waszą wiedzę na bieżąco.

Efekty pracy naszych trenerów oraz naszych kursantek możesz śledzić na instagramowych kontach sześciu naszych placówek — Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice i Kraków.

Zaplanuj swoją karierę właśnie z nami!

Zadaj pytanie
Oceń nas!