Makijaż permanentny. Pytania i odpowiedzi

MAKIJAŻ PERMANENTNY

1. Od jakiego szkolenia rozpocząć przygodę z makijażem permanentnym?

Z pewnością nie rzucać się na wszystkie okolice naraz (brwi, usta, kreski). Idealnym szkoleniem na początek jest AllAboutBrows. Kursant poznaje wtedy wszystkie podstawy pigmentacji. Dopracowuje swój warsztat oraz świadomość pigmentacji, a następnie poszerza swoje usługi o usta oraz kreski.

2. Czy żeby przystąpić do szkoleń z makijażu permanentnego, wymagane jest wykształcenie kierunkowe?

Nie, ale dogłębna znajomość anatomii skóry oraz dermatologii jest bardzo przydatna. Zdobycie wiedzy kierunkowej w znacznym stopniu podnosi świadomość pigmentacji.

3. Czy lepiej wykonać makijaż permanentny ust przed czy po wypełnianiu ust?

Najpierw należy wykonać makijaż permanentny ust. Są jednak od tego odstępstwa. Dotyczą one np. dużych asymetrii, bardzo małych ust z ledwie widoczną czerwienią wargową itp. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

4. Czy najpierw należy wykonać makijaż permanentny ust czy wypełniacz?

Najpierw należy wykonać makijaż permanentny ust. Są jednak od tego odstępstwa w niektórych sytuacjach. Dotyczą one np. dużych asymetrii, bardzo małych ust z ledwie widoczną czerwienią wargową itp. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie

5. Czy przy Hashimoto mogę mieć makijaż permanentny?

Hashimoto jest to choroba zapalna, zwana również jako przewlekłe, limfocytowe zapalenie tarczycy. Zaliczamy ją do chorób autoimmunologicznych, które to są p/wskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Niektórzy decydują się na wykonanie zabiegu u osoby z w/w schorzeniem. Należy jednak pamiętać o możliwych konsekwencjach, tj. progresji choroby, przebarwieniu bądź słabego osadzenia pigmentu.

6. Zjadłam tabletkę przeciwbólową (apap, ibuprom, ibum) jaki to ma wpływ na zabieg makijażu permanentnego?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego są leki p/bólowe, które należą do grupy leków rozrzedzających krew. Należą do nich m.in. Ibuprom, ibum, nurofen, ketonal. Rozrzedzona krew podczas zabiegu może skutkować obfitym krwawieniem, które wpływa na proces tworzenia strupka, kolor pigmentacji, ryzyko powstania blizny, powstanie rozległych krwiaków, zwiększone ryzyko migracji pigmentu, możliwą interakcję ze środkami łagodzącym ból.

7. Co stosować po makijażu permanentnym?
Do pielęgnacji domowej po zabiegu polecamy produkty na bazie emolientów, silnie nawilżające, regenerujące i zabezpieczające skórę. Do takiego zadania specjalnego świetnie sprawdzi się preparat Fix It marki Beauty Spa, to produkt silnie regenerujący typu SOS. Dobrze też sprawdzi się Krem Silver z serii nano-medic, o-medic, zawiera srebro, które ma działanie bakteriostatyczne, zabezpieczy skórę i przyspieszy jej odbudowę.