Kosmetologia pielęgnacyjna, pytania i odpowiedzi

KOSMETOLOGIA PIELĘGNACYJNA

1. Co będzie najlepszym rozwiązaniem na problem przebarwień?

Przebarwienia w zależności od przyczyny (hormonalne, posłoneczne, pozapalne) możemy usunąć lub rozjaśnić w rożny sposób. Do dyspozycji mamy zabiegi laserowe, które okazują największą skuteczność poprzez ich selektywność w działaniu. Dodatkowo do wykorzystania w gabinecie mamy rożnego rodzaju peelingi chemiczne, którymi poprzez kontrolowane uszkodzenie skóry możemy rozjaśnić przebarwienie. Terapie łączone wykonywane w odpowiednich odstępach mogą dać najlepsze efekty terapeutyczne.

2. Od jakiego szkolenia z zakresu oprawy oka warto zacząć będąc osobą początkującą?

Oczywiście od podstaw, czyli henny brwi i rzęs. Następnie henna pudrowa, laminacja brwi i rzęs, a w dalszej kolejności rzęski 1:1, 2:1, 3:1.

3. Jaka jest różnica pomiędzy henną pudrową a farbką?

Pierwsza różnica to konsystencja – farbka jest w formie żelowej, a henna pudru. Skład farbki zbliżony jest to farby fryzjerskiej – zawiera amoniak i określone pH, które uchyla łuskę włosa. Henna zawiera sproszkowaną lawsonie bezbronną i nie uchyla łuski włosa, ale „oblepia” go z zewnątrz.
Kolejna różnica to sposób aktywacji – farbkę mieszamy w proporcji 1:1 z mleczkiem aktywującym (najczęściej 3%), które sprawia, że zaraz po zmieszaniu farbka będzie zostawiała kolor. Natomiast hennę pudrowa mieszamy z wodą mineralizowaną w określonej liczbie kropel, która różnić się może w zależności od np. koloru henny. Pozostawiamy do zaparzenia w ciepłej wodzie, aby się aktywowała.
Znaczną różnicą jest też efekt – farbka zafarbuje głównie włos, a skórę muśnie subtelnym efektem. Henna pudrowa z kolei pozostawi wyraźny efekt na skórze, a włosy będą lekko podkreślone. Dlatego nie nadaje się do rzęs.

4. Po jakim czasie od zabiegów inwazyjnych można przyjść na masaż Kobido?

Botox – 3 miesiące
Wypełniacze kwasowe lub tłuszczowe – minimum 3 miesiące
Pozostałości w postaci grudek – nie masujemy
Nici PDO – 9 miesięcy
Peelingi chemiczne płytkie – 1-2 tygodnie w zależności od rodzaju cery
Peelingi chemiczne średnio głębokie i głębokie – 1 miesiąc
Mikronakłucia – 1 miesiąc
5. Jak długo utrzymuje się laminacja brwi?

6. Czy w przypadku trądziku mogę mieć wykonany masaż KOBIDO, Masaż 3d?

Jest to zależne od rodzaju trądziku jaki posiadasz. Kategorycznie przeciwwskazaniem jest trądzik silnie zapalny z wykwitami typu cysta, torbiel, guzek. Nie chcemy, aby doszło do rozsiewu zmian i zaostrzenia trądziku. Jeżeli jednak borykasz się z trądzikiem zaskórnikowym możemy znacznie poprawić stan Twojej skóry. Masaż Kobido oraz 3D przyspiesza proces naskórkowania i reguluje keratynizację, co sprzyja oczyszczeniu i lepszym odżywieniu skóry. Nie bój się także olejów do masażu. W Broadway Beauty korzystamy z innowacyjnych rozwiązań, które nie „zapychają” porów, są to naturalne oleje lub emulsje, które nawilżą Twoją skórę, a w przypadku Superozone1200 zadziałają też antybakteryjnie.

Do 2 miesięcy, ale wszystko zależy od kondycji naturalnych brwi, tego czy klientka stosuje się do zaleceń (olejowanie brwi) oraz cyklu życia brwi. Natomiast zabiegu nie można wykonywać częściej niż co 3 miesiące.

7. Czy, aby przystąpić do szkolenia „Podologia rozszerzona”, należy ukończyć szkolenie 3-dniowe?

Nie. Program szkolenia jest tak ułożony, że kursantka w każdym dniu uczy się czegoś nowego.

8. Dlaczego nie rekomendowanie jest wykonywanie zabiegów peelingów kwasowych czy zamykania naczynek w okresie letnim?

Latem ze względu na zwiększoną ekspozycję na promieniowanie UV istnieje szansa wystąpienia przebarwień pozapalnych, zarówno pod zamykaniu naczynek, jak i innych zabiegach mających na celu uszkodzić naskórek lub skórę właściwą. Reakcja ta jest obroną naszego organizmu przed szkodliwym działaniem mutagennym UV, nadprodukowana melanina ma spełniać zadanie naturalnego filtra. Jeżeli wykonujemy takie zabiegi w okresie letnim pamiętajmy o kilku ważnych zasadach:

  • Bezwzględnie stosuj filtr UV SPF 50+ i pamiętaj o reaplikacji co 2 godziny
  • Zasłaniaj miejsca zabiegowe i nie eksponuj ich bezpośrenio na słońce
  • Unikaj miejsc gdzie promieniowanie jest bardzo intensywne i ulega dużemu odbiciu, jak plaża, jezioro czy góry.

9. Czy podolog może potwierdzić czy mam grzybice?
Podolog to specjalista od różnego rodzaju schorzeń i defektów stóp. Może nim zostać zarówno kosmetolog, fizjoterapeuta, jak i lekarz. Postawienie ostatecznej diagnozy zawsze leży w kompetencji lekarza, który równocześnie zaleci leczenie farmakologiczne. Podolog na podstawie badań laboratoryjnych, niezależnie od swojego wykształcenia bazowego powinien jasno określić czy w próbce wystąpiły gatunki mikroorganizmów odpowiedzialne za infekcję. Jest również w stanie zastosować terapię wspomagającą leczenie grzybicy oraz utrzymać efekt „wyleczonej” skóry.

10. Jaka jest data ważności produktów z Brow code, ponieważ na niektórych nie ma dat np. na oxydancie, rose water czy peeling?
Według zasad panujących w UE, stosujemy się do zasady PAO, czyli okresu po otwarciu produktu, który zawsze jest podany na opakowaniu. Zazwyczaj produkty Brow Code posiadają długi okres tzw „life shelf” czyli przydatności do użycia. To cztery lata od produkcji kosmetyku. Dostępne w Broadway Beauty produkty mają zawsze najświeższą datę produkcji.

11. Czy osoba z uczuleniem na cytrusy może mieć wykonaną henne Brow Code? W składzie jest ekstrakt z pestek grejfruta.

Jeżeli w wywiadzie istnieje uczulenie na którykolwiek składnik, należy wykonać próbę uczuleniową, która jednoznacznie odpowie nam na pytanie czy dojdzie do reakcji alergicznej. Często przy alergii nie wiemy dokładnie na co występuje, a pojęcie „cytrusy” jest bardzo ogólne. Możemy mieć w tym przypadku uczulenie na olejki eteryczne, aldehydy naturalnie występujące w cytrusach nadające im smak i zapach lub nawet nadwrażliwość na witaminę C. Zawsze więc pamiętajmy o dokładnym zebraniu wywiadu i wykonaniu próby uczuleniowej.

Zadaj pytanie
Oceń nas!