Kosmetologia pielęgnacyjna, pytania i odpowiedzi

KOSMETOLOGIA PIELĘGNACYJNA

1. Co będzie najlepszym rozwiązaniem na problem przebarwień?

Przebarwienia w zależności od przyczyny (hormonalne, posłoneczne, pozapalne) możemy usunąć lub rozjaśnić w rożny sposób. Do dyspozycji mamy zabiegi laserowe, które okazują największą skuteczność poprzez ich selektywność w działaniu. Dodatkowo do wykorzystania w gabinecie mamy rożnego rodzaju peelingi chemiczne, którymi poprzez kontrolowane uszkodzenie skóry możemy rozjaśnić przebarwienie. Terapie łączone wykonywane w odpowiednich odstępach mogą dać najlepsze efekty terapeutyczne.

2. Od jakiego szkolenia z zakresu oprawy oka warto zacząć będąc osobą początkującą?

Oczywiście od podstaw, czyli henny brwi i rzęs. Następnie henna pudrowa, laminacja brwi i rzęs, a w dalszej kolejności rzęski 1:1, 2:1, 3:1.

3. Jaka jest różnica pomiędzy henną pudrową a farbką?

Pierwsza różnica to konsystencja – farbka jest w formie żelowej, a henna pudru. Skład farbki zbliżony jest to farby fryzjerskiej – zawiera amoniak i określone pH, które uchyla łuskę włosa. Henna zawiera sproszkowaną lawsonie bezbronną i nie uchyla łuski włosa, ale „oblepia” go z zewnątrz.
Kolejna różnica to sposób aktywacji – farbkę mieszamy w proporcji 1:1 z mleczkiem aktywującym (najczęściej 3%), które sprawia, że zaraz po zmieszaniu farbka będzie zostawiała kolor. Natomiast hennę pudrowa mieszamy z wodą mineralizowaną w określonej liczbie kropel, która różnić się może w zależności od np. koloru henny. Pozostawiamy do zaparzenia w ciepłej wodzie, aby się aktywowała.
Znaczną różnicą jest też efekt – farbka zafarbuje głównie włos, a skórę muśnie subtelnym efektem. Henna pudrowa z kolei pozostawi wyraźny efekt na skórze, a włosy będą lekko podkreślone. Dlatego nie nadaje się do rzęs.

4. Po jakim czasie od zabiegów inwazyjnych można przyjść na masaż Kobido?

Botox – 3 miesiące
Wypełniacze kwasowe lub tłuszczowe – minimum 3 miesiące
Pozostałości w postaci grudek – nie masujemy
Nici PDO – 9 miesięcy
Peelingi chemiczne płytkie – 1-2 tygodnie w zależności od rodzaju cery
Peelingi chemiczne średnio głębokie i głębokie – 1 miesiąc
Mikronakłucia – 1 miesiąc
5. Jak długo utrzymuje się laminacja brwi?

6. Czy w przypadku trądziku mogę mieć wykonany masaż KOBIDO, Masaż 3d?

Jest to zależne od rodzaju trądziku jaki posiadasz. Kategorycznie przeciwwskazaniem jest trądzik silnie zapalny z wykwitami typu cysta, torbiel, guzek. Nie chcemy, aby doszło do rozsiewu zmian i zaostrzenia trądziku. Jeżeli jednak borykasz się z trądzikiem zaskórnikowym możemy znacznie poprawić stan Twojej skóry. Masaż Kobido oraz 3D przyspiesza proces naskórkowania i reguluje keratynizację, co sprzyja oczyszczeniu i lepszym odżywieniu skóry. Nie bój się także olejów do masażu. W Broadway Beauty korzystamy z innowacyjnych rozwiązań, które nie „zapychają” porów, są to naturalne oleje lub emulsje, które nawilżą Twoją skórę, a w przypadku Superozone1200 zadziałają też antybakteryjnie.

Do 2 miesięcy, ale wszystko zależy od kondycji naturalnych brwi, tego czy klientka stosuje się do zaleceń (olejowanie brwi) oraz cyklu życia brwi. Natomiast zabiegu nie można wykonywać częściej niż co 3 miesiące.

1. Czy, aby przystąpić do szkolenia „Podologia rozszerzona”, należy ukończyć szkolenie 3-dniowe?

Nie. Program szkolenia jest tak ułożony, że kursantka w każdym dniu uczy się czegoś nowego.