Linergista, czy ten zawód się opłaca?

Zastanawiasz się czy warto? Zadajesz sobie pytania, czy zarobki będą korzystne, a może chcesz by ta praca stała się pracą Twoich marzeń? Czy zawód, jakim jest linergista, jest odpowiedni dla Ciebie i czy ścieżka kariery jest taka trudna? W tym artykule postaramy się wyjaśnić i ujednolicić jak to wszystko praktycznie wygląda.

Kim jest linergista?

Dla jednych to pytanie może wydawać się bardzo proste, a dla innych może być dopiero początkiem wiedzy o tym zawodzie. Linergista specjalizuje się w wykonywaniu makijażu permanentnego brwi, ust i kresek dokładniej to tak zwana mikropigmentacja trwała. Nie ma tutaj określonych zasad kto może wykonywać ten zawód, więc tak naprawdę każdy może podjąć decyzję by wkroczyć w świat beauty i z dnia na dzień podjąć wyzwanie samodoskonalenia się właśnie w tym kierunku. Trzeba jednak pamiętać, że ten zawód wymaga dużej ambicji, dokładności i zdolności manualnych. Pamiętaj, że w tej branży nie da stać się w miejscu, trzeba dążyć do ciągłego doskonalenie się.

Ile zarabia linergista? 40 godzin pracy za 14000 zł czy to możliwe?

Weźmy pod uwagę, że prowadzisz własną działalność gospodarczą, gdzie cena makijażu permanentnego ust czy brwi w Twoim salonie to koszt 700 zł za zabieg. Zróbmy małą symulację i uwzględnijmy, że czas wykonania usługi to około 2h + 1h druga wizyta. Jeżeli miesięcznie wykonasz 10 zabiegów, to uzyskasz 7000 zł, natomiast jeżeli wykonasz 20 zabiegów to będzie to 14000 zł przychodu miesięcznie. Pamiętajmy jednak, że musimy również dodać koszty zużycia materiału do zabiegu, za które zapłacimy około 50 zł.

Jak widać może być to bardzo dochodowy zawód. Dodatkowo możesz wykonywać makijaż pernamentny kreski typu eyeliner, kreski cieniowanej, dolnej i górnej, gdzie koszt zabiegu jest w granicach 300-700 zł. Wtedy Twój miesięczny dochód będzie jeszcze wyższy.

Z kolei, jeżeli podejmiesz formę zatrudnienia na etacie jako linergista to szacunkowo średnie zarobki mogą się wahać w granicach 3500 – 5000 zł brutto. A więc porównując do samozatrudnienia może wydawać się to o wiele mniej, jednak ważną kwestią są tutaj umiejętności i doświadczenie, bo to może mieć duży wpływ na wysokość miesięcznej wypłaty. Weźmy pod uwagę, że pracując w salonie kosmetycznym możesz również wykonywać inne dodatkowe zabiegi oraz możesz wynegocjować indywidualne warunki pracy.

Jak zostać linergistą?

Jeżeli już trafiłeś do nas to Twoja droga do sukcesu z pewnością będzie o wiele prostsza. Na początku będziesz musiał zainwestować w szkolenia, gdzie koszt to około 16 tysięcy złotych. Dodatkowo będziesz musiał zaopatrzyć się w dobry jakościowo sprzęt. W zależności od Twojego budżetu możesz wybrać jeden z zestawów startowych, dzięki któremu będziesz posiadać wszystko by móc rozpocząć pracę linergisty. Na naszej stronie są dostępne gotowe pakiety w różnych wersjach, za które będziesz musiał zapłacić w granicach od 5500 zł do 18400,00 zł.

Dodatkowo specjalnie dla Was opracowaliśmy ścieżkę kariery, dzięki której będziesz mógł sporo zaoszczędzić, ponieważ przechodząc z nami przez wszystkie kroki szkoleń — możesz uzyskać rabaty lojalnościowe, które są naliczane już od drugiego szkolenia, a co za tym idzie? Że jesteś w stanie zaoszczędzić prawie 2700 zł — czyli koszt wszystkich szkoleń wyniesie Cię 13 300 zł. Zapewniamy ogromną dawkę wiedzy, zajęcia praktyczne i modelki, na których pod okiem trenera samodzielnie będziesz mógł wykonywać pigmentacje. Poznasz podstawowe techniki pigmentacji brwi Ombre Brows, Powder Brows oraz Insta Brows. Przejdziesz m.in. przez szkolenia makijażu permanentnego brwi, kresek, ust dla początkujących wraz z doszkoleniem.

Dodatkowo oferujemy możliwość skorzystania z dofinansowania, które wynosi, aż do 80%. Wypełniając formularz z chęcią pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę by pozyskać odpowiednie środki.

Elastyczność pracy

Ogromnym atutem pracy linergisty jest elastyczność godzin pracy. Tak naprawdę na początku możesz traktować to jako pracę dodatkową. Możesz również studiować lub wykonywać inny zawód i traktować to jako zajęcie dodatkowe.

Masz również możliwość pracy na kilka sposobów:

  • możesz świadczyć usługi w kilku salonach, dzieląc uzyskany przychód – z reguły to 30% dla salonu, 70% dla lienrgisty
  • możesz pracować we własnym salonie lub z dojazdem do klienta zachowując odpowiednie zasady BHP i sterylizacji.

Pracę linergisty możesz również zacząć bez własnego salonu, wystarczy skorzystać ze strony WynajmijGabinet dzięki, której możesz wynająć gabinet na godziny za niski koszt i wykonywać zabiegi oraz świadczyć swoje usługi w wybranych lokalizacjach w Polsce.

Poznaj nas bliżej

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę w branży beauty bądź jesteś osobą, która już działa na rynku i chcesz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności o nowe trendy i techniki to zapoznaj się z naszą ofertą dotyczącą makijażu pernamentnego. Dodatkowo dzięki naszej nowoczesnej platformie edukacyjnej Global Beauty Congress możesz poznać szerokie spektrum tematów od kosmetycznych nowości po naukowe spotkania z międzynarodową kadrą lekarską. Dostępna jest m.in. strefa Free, dzięki której obejrzysz wykłady całkiem za darmo, jak i i strefa Expert z lekcjami w jakości HD oraz częścią praktyczną.

Wiemy również, że rozwój tej branży wymaga ciągłej potrzeby rozwoju, a z nami dzięki warsztatom doszkalającym to możliwe. Seminaria, które przeprowadzamy specjalnie dla Was uzupełnią Waszą wiedzę na bieżąco.

Efekty pracy naszych trenerów oraz naszych kursantek możesz śledzić na bieżąco na naszym Instagramie w sześciu placówkach w Polsce —  Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice i Kraków.

Rozplanuj swoją karierę właśnie z nami!

Zadaj pytanie
Oceń nas!