Zabieg nie tylko na jesień. Ozone C ?

Wolne rodniki a skóra twarzy?

Wolne rodniki powstają w naszym organizmie z różnych powodów. Są to atomy, grupy atomów lub cząsteczki posiadające w budowie niesparowany elektron. Wytwarzane są w trakcie reakcji metabolicznych, obronnych w komórkach całego organizmu. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki endo- jak i egzogenne. Wolne rodniki wykazują aktywność chemiczną spowodowaną obecnością niesparowanego elektronu. Reakcje wolnorodnikowe to reakcje chemiczne z udziałem wolnych rodników. W starzeniu skóry największą rolę odgrywają rodniki: anionorodnik ponadtlenkowy, rodnik wodoronadtlenkowy czy rodnik hydroksylowy.

Stres oksydacyjny

Każdego dnia komórki skóry narażone są na wolne rodniki (reaktywne formy tlenu). Najistotniejszym czynnikiem wpływającym na starzenie się skóry jest promieniowanie UV i skutki jakie niesie za sobą nadmierna ekspozycja na słońce. Promieniowanie UV wpływa na wzrost ilość produkowanych wolnych rodników w skórze oraz na bezpośrednie uszkodzenie DNA komórek. Stres oksydacyjny to stan, w którym ilość wolnych rodników przeważa nad antyoksydantami, które niwelują ich negatywne skutki działania. Zdolność organizmu do niwelowania wolnych rodników wraz z wiekiem spada. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie antyoksydantów w pielęgnacji, żeby opóźnić procesy starzenia i wzmocnić regenerację.

Antyoksydanty w kosmetykach – Witamina C

Witamina C to jeden z najbardziej znanych antyoksydantów. Dzięki zdolnościom antyoksydacyjnym, kwas askorbinowy chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym. Niestety wraz z upływającym czasem zawartość witaminy C w skórze spada. Dodatkowo ekspozycja na słońce czy zanieczyszczanie powietrza obniża poziom witaminy C w skórze.

Antyoksydanty w kosmetykach – Witamina C

Witamina C to jeden z najbardziej znanych antyoksydantów. Dzięki zdolnościom antyoksydacyjnym, kwas askorbinowy chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym. Niestety wraz z upływającym czasem zawartość witaminy C w skórze spada. Dodatkowo ekspozycja na słońce czy zanieczyszczanie powietrza obniża poziom witaminy C w skórze.
Kwas askorbinowy wykorzystuje się w kosmetologii ze względu na właściwości:

  • Hamuje niszczenie włókien kolagenowych oraz pobudza syntezę kolagenu
  • Rozjaśnia i wyrównuje koloryt,
  • Poprawia struktury naczyń krwionośnych
  • Korzystnie wpływa na skórę po opalaniu, zmniejsza rumień
  • Działa przeciwzapalnie
  • Tworzy filtr ochronny, przed promieniowaniem UVB i UVA
  • Utrzymuje w skórze aktywność witaminy E
  • Pobudza syntezę ceramidów,
  • Pod kątem składu kosmetyku w znaczymy stopniu ogranicza utlenianie zawartych tłuszczów- zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia

Zastosowanie witaminy C w formie chemicznej kwasu askorbinowego wymaga odpowiedniej technologii i procedury zabiegowej. Kwas askorbinowy jest cząsteczką hydrofilową, która wykazuje duża niestabilności i zdolność do utleniania. Oprócz silnego działania stymulującego skórę stawiania jako cząsteczka pewne wyzwania technologiczne w zastosowaniu w kosmetyku. W odpowiedzi na powstało serum HYALU C w postaci ampułek.

HYALU C

Serum w postaci ampułek składa się z dwóch składników. Proszek zamknięty w nakrętce ampułki preparatu to czysta witamina C w postaci kwasu askorbinowego. Płynna faza to kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej, mieszanka molekuł o właściwościach higroskopijnych oraz awenantramidy. Tak skomponowana formuła przygotowywana zaraz przed zabiegiem, poprzez wprowadzenie fazy proszkowej do fazy płynnej i silne wymieszanie gwarantuje aktywność witaminy C. Jest ona świeżo przygotowana i mamy pewność, że się nie utleniła. Dodatkowo składniki fazy płynnej dają efekt natychmiastowego silnego nawilżenia skóry oraz przywrócenia równowagi składnikom płaszcza hydrolipidowego. Skóra od razu po zabiegu z wykorzystaniem HYALU C wygląda świeżo, młodo i witalnie. Ponadto awenantramidy zmniejszają reaktywność skóry na czynniki zewnętrzne i wzmacniają procesy antyoksydacyjne.

ZABIEG OZON C odpowiedź na opóźnienie starzenia

Kuracja OZON C to antyoksydacyjny zastrzyk dla skóry. Zabieg jest niezbędny, aby przywrócić skórze prawidłową biofunkcjonalność i opóźnić procesy starzenia. Procedura rozpoczyna się od kwasów organicznych Ozonceutica Neoskin o pH 2,5. Pozwala to na zmniejszenie grubości warstwy naskórka, ułatwiając penetrację składników w dalszym etapie procedury zabiegowej. Następnie serum z olejem ozonowanym Superozone 1200. Superozone 1200 to kluczowy element pobudzający metabolizm komórkowy. Dostarczona nadwyżka energetyczna to swoisty aktywator innych składników procedury, „wzmacniacz” efektów zabiegowych. Dodatkowo serum pobudza procesy regeneracyjne w skórze. Technologia ozonowanego oleju sezamowego zastosowana w Superozone 1200 to składnik, który wyróżnia zabieg OZON C na tle konkurencji pod kątem skuteczności i efektów zastosowania witaminy C w zabiegach gabinetowych. Ampułka Hyalu C to witamina C oraz kwas hialuronowy, które natychmiastowo rozświetlą skórę. Zabieg to moc antyoksydacyjnego opóźniania procesów starzenia. Przygotuje i dopełni inwazyjne zabiegi kosmetologii estetycznej.

OZON C to najczęściej wykorzystywana procedura Beauty Spa natural resources we Włoszech skąd serce marki.

Zadaj pytanie
Oceń nas!