Water Massage – azjatycki rytuał nawilżenia ??‍♀️

NAWILŻENIE SKÓRY KROK DO ZDROWEGO WYGLĄDU

Prawidłowy poziom nawilżenia skóry jest synonimem zdrowia, urody i równowagi. Skóra jest bowiem w ciągłym dialogu z wodą. Idea silnego nawilżania skóry nawiązuje do orientalnych rytuałów pielęgnacyjnych. Aby do tego dążyć, należy zadbać o prawidłową strukturę płaszcza hydrolipidowego. Niestety fizjologia skóry jest tak skonstruowana, że w trakcie ciągłej dyfuzji ubywa wody poprzez TEWL (transepidermalną utratę wody), ,a dodatkowo skóra nie wchłania wody z zewnątrz. Skóra swoją budową przypomina mur. Mur zbudowany z małych cegiełek, czyli komórek skóry, których spoiwem jest cement międzykomórkowy. Od tego, jak stabilny jest mur, czyli nasza skóra, zależy poziom nawilżenia jej głębszych warstw oraz odporność na czynniki zewnętrzne.

NAWILŻENIE A RODZAJ SKÓRY

Nieustanne dążenie do prawidłowego poziomu nawilżenia zapewnia zdrowy i promienny wygląd na dłużej. Każda skóra bez względu na rodzaj potrzebuje nawilżenia. Stan zapalny, podrażnienie, niekorzystne czynniki zewnętrzne, stres – to tylko niektóre czynniki, które powodują przyspieszenie utraty wody i ingerencję w strukturę płaszcza hydrolipidowego. Skóra po kuracjach trądzikowych zazwyczaj jest skórą silnie odwodnioną. Skóra trądzikowa (wcześniej tłusta) po leczeniu, które z jednej strony wpłynęło na pracę gruczołów łojowych, a z drugiej spowodowało nadmierne jej przesuszenie, powoduje wzrost TEWL. Dlatego taka skóra szczególnie potrzebuje silnego nawilżenia. Bez względu na rodzaj skóry zawsze warto dbać o ochronę struktury bariery hydrolipidowej oraz podnoszenie poziomu nawilżenia. Pozwoli to zapewnić balans w procesach zachodzących w skórze oraz opóźnić procesy starzenia.

INSPIRACJA AZJATYCKĄ PIELĘGNACJĄ – AQUA CONCEPT

Rytuały azjatyckiej pielęgnacji to wiele etapów. Przywrócenie równowagi wodnej i utrzymanie integralności bariery staje się zatem niezbędnym warunkiem codziennej pielęgnacji. Produkty gamy Aqua Concept pracują krok po kroku nad tymi aspektami. Dzięki patentowi Aquablend o silnym działaniu nawilżającym gama Aqua Concept zamienia rutynę pielęgnacyjną, jaką jest oczyszczanie, w prawdziwy rytuał przygotowawczy. Demakijaż, oczyszczanie i przywracanie równowagi stają się fazami zabiegu, które pod każdym względem naśladują azjatyckie rytuały pielęgnacyjne.

AQUABLEND – SKŁADNIKI BIOMIMETYCZNE

Patent Aquablend to mieszanina biomimetycznych składników aktywnych uszczelniających płaszcz hydrolipidowy. W składzie między innymi naturalne cukry: fruktoza, maltoza, składniki NMF, kwas hialuronowy, które dają natychmiastowy i jednocześnie długotrwały efekt nawilżenia. To ochrona i wsparcie naturalnej bariery skóry. Dodatkowo awenantramidy, czyli polifenole pochodzące z owsa o działaniu przeciwhistaminowym, oraz witaminy PP, E i B5.

MOCHI HADA – RYTUAŁ „SKÓRKI” CIASTKA RYŻOWEGO ?

Ciastko ryżowe Mochi to japoński deser wyróżniający się bardzo delikatną strukturą skórki, która jest aksamitna i delikatna w dotyku. Stąd też wzięła się nazwa rytuału Mochi Hada nawiązująca do otoczki deseru. Azjatycki rytuał Mochi Hada to procedura, której efektem są:

  • skóra, która odzyskuje prawidłowy poziom nawilżenia,
  • skóra delikatna w dotyku, która odzyskuje balans,
  • skóra wyciszona, aksamitna i miękka w dotyku,

Water Massage to bardzo łagodna, uspokajająca procedura. Połączona z masażem daje efekt wyciszenia, odzyskania równowagi jak po wizycie w SPA. Jest dostosowana do każdego rodzaju skóry. Nawiązuje wszystkimi etapami do azjatyckiej pielęgnacji, a skóra po zabiegu wygląda jak po rytuale Mochi Hada. Składniki biomimetyczne Aquablend uzupełniają strukturę bariery skóry dając efekt natychmiastowego nawilżenia.

WATER MASSAGE – DLA KOGO?

To idealne rozwiązanie, które możemy stosować u każdego klienta jako odskocznię od inwazyjnych zabiegów kosmetologii estetycznej. To również idealny wstęp jako oczyszczanie do zabiegów aparaturowych. W swojej filozofii nawiązując do azjatyckich rytuałów dopełni procedurę masażu KOBIDO i oprócz pobudzenia procesów regeneracjach da efekt wygładzania powierzchni skóry i prawidłowego nawilżenia. Korzyści z zabiegu są widoczne już po pierwszym spotkaniu w gabinecie.

Chcesz poznać kosmetyki Aquablend – sprawdź je TUTAJ

Zadaj pytanie
Oceń nas!