Trwałość efektów: Jak długo działają preparaty i zabiegi?

Czy wiesz, jak długo działają preparaty i utrzymują się efekty zabiegowe makijażu permanentnego, wypełniaczy i wolumetrii? Dowiedz się przez jaki czas utrzymują się efekty, aby dokładnie zaplanować kolejne zabiegi i dostosować pielęgnację skóry.

Czy jesteś świadomy, przez jaki czas utrzymują się efekty?

Coraz częściej decydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej, ponieważ pozwalają one nam na poprawę wyglądu i samopoczucia bez potrzeby poddawania się inwazyjnym operacjom chirurgicznym. Zabiegi te są bezpieczne i skuteczne, a jednocześnie oferują szybkie efekty i minimalizują czas rekonwalescencji.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów zabiegów są makijaż permanentny, wolumetria oraz wypełniacze. Choć każdy z tych zabiegów daje szybkie efekty, wiele osób zastanawia się, jak długo utrzymują się efekty.

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to metoda, która polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę, dzięki czemu uzyskuje się efekt trwałego makijażu. Najczęściej wykonywane są zabiegi takie jak permanentna kreska eyeliner, brwi czy też ust.

USTA – Pigmentacja ust utrzymuje się najdłużej ze względu na brak warstwy rogowej. W trakcie zabiegu pracujemy na nabłonku, a jeśli zostanie wykonana prawidłowo, to efekt utrzymuje się nawet do 3 lat.

BRWI – Pigmentacja brwi, jeśli zostanie wykonana prawidłowo, może utrzymać się do 2 lat. Po tym czasie zalecana jest korekta, aby utrzymać oczekiwany efekt.

KRESKA – Pigmentacja kreski, podobnie jak w przypadku ust, może utrzymać się maksymalnie do 3 lat.

Trwałość efektu makijażu permanentnego jest również zależna od indywidualnych cech organizmu. Niektóre osoby mają skórę, która bardziej metabolizuje wprowadzony pigment, co oznacza, że ​​efekt będzie krótszy.

Wypełniacze

Wypełniacze to inny rodzaj zabiegu, który również wykorzystuje preparaty na bazie kwasu hialuronowego do wypełniania ubytków tkankowych oraz nadawania objętości. Najczęściej stosowane są wypełniacze do ust, policzków, nosa oraz brody.

Wypełnienie ust zwykle utrzymuje się przez okres od 4 do 12 miesięcy.

Wolumetria

Wolumetria to zabieg, który polega na wypełnianiu ubytków tkankowych, takich jak bruzdy, zmarszczki, a także nadawanie objętości ustom, policzkom, brodzie czy kościom jarzmowym. Do wypełniania stosowane są różnego rodzaju preparaty, w tym kwas hialuronowy.

  • Efekty wolumetrii w obszarach takich jak żuchwa, policzki czy broda utrzymują się zwykle maksymalnie do 2 lat, zależnie od okresu współgrania preparatu w skórze.
  • Bruzdy wargowo-nosowe zwykle utrzymują się krócej, ponieważ preparat jest podawany podskórnie, a nie pod mięsień jak w przypadku pozostałych obszarów.

Warto jednak pamiętać, że czas utrzymywania się efektów zabiegowych wolumetrii jest również kwestią zastosowanego preparatu. Podane wartości dotyczą zwykle wartości orientacyjnych, a czas ten może się różnić w zależności od preparatu i indywidualnych cech organizmu.

Co ma wpływ na trwałość?

1. Rodzaj substancji wstrzykiwanej pod skórę ma wpływ na trwałość efektu. Kwas hialuronowy jest popularnym wyborem ze względu na swoją naturalną obecność w organizmie i bezpieczeństwo stosowania, ale trwałość efektu może się różnić w zależności od rodzaju kwasu hialuronowego, wielkości jego cząsteczki, sposobu sieciowania i jego stężenia w użytym preparacie.

2. Po drugie, trwałość efektu zależy od miejsca, w które zostaje wstrzyknięta substancja. Wolumetria twarzy może trwać dłużej, niż wypełnienie innych części twarzy ze względu na różnicę w tempie metabolizmu w tych obszarach, a także mimikę.

3. Po trzecie, indywidualne cechy organizmu mogą wpłynąć na trwałość efektu wolumetrii. Osoby z szybkim metabolizmem lub wysokim poziomem aktywności fizycznej mogą zauważyć, że efekt trwa krócej niż u innych osób.

4. Po czwarte, trwałość efektu wolumetrii zależy od techniki i doświadczenia specjalisty wykonującego zabieg. Dokładne umiejscowienie i ilość substancji wstrzykiwanej może wpłynąć na równomierne rozłożenie wolumetrii i trwałość efektu.

Klucz do trwałych rezultatów zabiegów estetycznych

?Aby uzyskać trwałe efekty po zabiegach kosmetycznych, kluczowym elementem jest m.in. stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. Należy wybrać produkty, które odpowiadają rodzajowi zabiegu oraz indywidualnym potrzebom skóry. Dobrze dobrane kosmetyki powinny zawierać składniki, które są dostosowane do konkretnych wymagań i potrzeb naszej skóry.

Warto zastosować:

❗Warto zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyku na to, czy oferuje on ochronę przed pełnym spektrum promieniowania, w tym nie tylko przed promieniowaniem UVB (oznaczenie SPF odnosi się do tego rodzaju promieniowania), ale również przed promieniowaniem UVA oraz IR. Promieniowanie podczerwone może mieć negatywny wpływ na pojawienie się przebarwień, rozszerzonych naczynek oraz przyspieszyć proces starzenia się skóry, dlatego ważne jest, aby wybierać kosmetyki, które oferują kompleksową ochronę przed wszystkimi rodzajami promieniowania.

?Odpowiednia kondycja skóry również odgrywa ważną rolę w utrzymaniu trwałych efektów. Aby zapewnić skórze właściwe nawilżenie od wewnątrz, powinniśmy pić odpowiednią ilość wody, czyli około 2-3 litrów dziennie. Ważne jest również dbanie o ochronę skóry zewnętrznie, co osiągniemy poprzez stosowanie kremów nawilżających oraz kremów z filtrem SPF 50.

?Nie można też zapominać o odpowiedniej diecie, która powinna być bogata w składniki odżywcze, które są przyjazne dla naszej skóry, takie jak witamina A, E, C, D3, kwasy omega oraz kolagen. Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i regularne spożywanie odpowiednich składników odżywczych przyczynia się do poprawy stanu skóry, co z kolei przekłada się na uzyskanie lepszych i trwalszych efektów po przeprowadzonych zabiegach kosmetycznych

?Kolejnym ważnym elementem jest unikanie ekspozycji na słońce, szczególnie bez odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Promienie UV mogą przyspieszać procesy starzenia się skóry i powodować utratę elastyczności oraz kolorytu. Dlatego warto stosować kremy z filtrem SPF i unikać intensywnego nasłonecznienia, szczególnie bezpośrednio po zabiegu.

Warto zastosować:

DD PROTECTION – Krem na dzień SPF 50+
BIO-SUPREME – Krem kompensujący do twarzy na dzień SPF 30

?Ostatnim, ale nie mniej ważnym czynnikiem, wpływającym na trwałość efektów zabiegów estetycznych, jest regularne wykonywanie ewentualnych uzupełnień. Zabiegi takie jak wypełniacze czy makijaż permanentny wymagają czasem powtórzenia, aby utrzymać pożądane efekty przez dłuższy czas. Warto więc planować regularne wizyty u specjalisty i dbać o utrzymanie efektów na dłuższą metę.

Bądź świadom trwałości efektów zabiegowych!

Zadaj pytanie
Oceń nas!