SPF 50: Twój must-have na wakacje! Ochrona przeciwsłoneczna i walka z przebarwieniami!

Czy zastanawiałaś się jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna podczas wakacji? Poznaj skuteczną formułę SPF 50 i zapewnij swojej skórze kompleksową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz niechcianymi przebarwieniami.

Krem z filtrem SPF 50 – Twoje niezawodne zabezpieczenie przed słońcem!

Marzysz o wakacjach pełnych słońca, beztroskiej zabawy na plaży i relaksie pod błękitnym niebem? Jeśli tak, to na pewno wiesz, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. W tym przypadku z pomocą przychodzi niezastąpiony towarzysz Twojej podróży – krem z filtrem SPF 50!

SPF – Sun Protection Factor
Najczęściej kojarzonym skrótem związanym z ochroną przeciwsłoneczną jest SPF, czyli Sun Protection Factor. Stanowi wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, a ściślej ujmując wskaźnik ochrony przed promieniowaniem UVB. Tym samym oznacza stosunek minimalnej dawki promieniowania, która wywołuje rumień na skórze chronionej danym preparatem do minimalnej dawki promieniowania, która wywołuje rumień na niechronionej skórze. W przypadku ochrony przed promieniowaniem UVA najczęściej stosowane są wskaźniki PPD (Peristent Pigment Darkening) oraz IPD (ang. Pigment Darkening).

Kluczowe składniki filtra SPF 50

Podczas wyboru najlepszej ochrony przeciwsłonecznej zwróć uwagę na składniki aktywne, które zapewniają szeroką ochronę przed różnymi długościami fal promieniowania UV.

Oto kilka kluczowych składników, na które warto zwrócić uwagę:

  • Tlenek cynku: ten minerał jest doskonały w blokowaniu promieniowania UV i tworzeniu fizycznej bariery na skórze. Działa zarówno na promieniowanie UVB, jak i UVA, co sprawia, że jest niezastąpiony w walce o piękną skórę.
  • Dwutlenek tytanu: podobnie jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu jest silnym filtrem fizycznym, który chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Jest to kolejny składnik, który powinien znaleźć się na etykiecie Twojego kremu z filtrem SPF 50.
  • Avobenzon: ten składnik jest znany z właściwości absorpcji promieniowania UVA. Chroni Twoją skórę przed szkodliwymi skutkami długoterminowej ekspozycji na te promienie, które są głównym czynnikiem odpowiedzialnym za przedwczesne starzenie się skóry.

Dlaczego ochrona skóry jest tak ważna?

Ochrona skóry jest niezwykle ważna z kilku powodów. Promieniowanie UV mogą mieć szkodliwe działanie na skórę, prowadząc do szeregu problemów. Przede wszystkim, promieniowanie UV może przyspieszyć proces starzenia skóry, powodując powstanie zmarszczek i utratę elastyczności. Ponadto, może powodować pojawienie się przebarwień, takich jak plamy słoneczne czy piegi.

Narażenie skóry na nadmierne promieniowanie UV może również prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak oparzenia słoneczne, uszkodzenie DNA komórek skóry, a w skrajnych przypadkach nawet rozwinięcie raka skóry. Dlatego tak ważne jest stosowanie środków ochrony przeciwsłonecznej, czyli kremów z filtrem UV.

Podczas wyboru kremu z filtrem UV, zaleca się zwrócenie uwagi na jego SPF (Sun Protection Factor). Minimalna wartość, która powinna znaleźć się na opakowaniu to SPF 30. Warto również wybrać produkt, który będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry i dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli masz skórę wrażliwą lub skłonną do alergii, lepiej postawić na kremy o delikatnym składzie, bez dodatkowych substancji chemicznych.

Kosmetyki, które warto wybrać:

?Nie zapominaj, że krem z filtrem UV powinien być stosowany nie tylko podczas plażowania, ale również w codziennej pielęgnacji!

? Krem z filtrem powinnaś nakładać na oczyszczoną twarz. Najpierw nałóż swoje ulubione serum i krem. Poczekaj, aż się wchłonie. Następnie nałóż krem z SPF 50. Należy zaaplikować go mniej niż 1 ml (orientacyjnie to ½ małej łyżeczki). Następnie, na tak przygotowaną skórę możesz nałożyć makijaż.
? Pamiętaj, że nałożenie kremu z SPF rano, nie wystarcza na cały dzień. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w upalne, słoneczne dni należy ponawiać aplikację co 2-3 godziny. Makijaż nie jest przeszkodą. Cienką warstwę SPF 50 ruchem oklepującym zaaplikuj na twarz. Pamiętaj, że na rynku dostępne są również SPF 50 w formie mgiełki z atomizerem. To doskonała opcja do torebki, aby ponawiać w ciągu dnia aplikację i cieszyć się cały dzień wysoką ochroną skóry.

Jakie są rodzaje filtrów przeciwsłonecznych?

Wybór odpowiedniego filtra zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb skóry. Niezależnie od rodzaju filtru, ważne jest regularne stosowanie produktów ochronnych z odpowiednim SPF, aby utrzymać skórę zdrową i chronioną przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

  • Chemiczne filtry absorpcyjne: te filtry działają poprzez pochłanianie promieniowania UV i jego przekształcanie w nieszkodliwe ciepło. Przykłady chemicznych filtrów to oksybenzon, octinoxate, avobenzon i octisalate.
  • Fizyczne filtry odbijające: działają poprzez odbijanie promieniowania UV od skóry. Składają się z substancji mineralnych, takich jak dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Są one bardziej odpowiednie dla osób o skórze wrażliwej, ponieważ rzadziej powodują reakcje alergiczne.
  • Hybrydowe filtry: to kombinacja chemicznych i fizycznych filtrów. Mają one zalety obu rodzajów filtrów, zapewniając skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV.
  • Mineralne filtry: składają się wyłącznie z tlenku cynku lub dwutlenku tytanu. Są to naturalne składniki, które odbijają promieniowanie UV i są odpowiednie dla osób o skórze wrażliwej lub skłonnej do reakcji alergicznych.

Filtry o szerokim spektrum: to filtry, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Promieniowanie UVA jest odpowiedzialne za fotostarzenie skóry, dlatego ważne jest, aby wybierać produkty o szerokim spektrum, które oferują kompleksową ochronę przed oboma rodzajami promieniowania.

Przebarwienia skóry – walka o jednolity i promienny koloryt

Jeśli masz skórę skłonną do przebarwień szczególnie musisz pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem przez cały rok, nie tylko latem. Jeśli niestety posiadasz przebarwienia – nie martw się. Można się z nimi uporać. Przyczyn powstawania przebarwień jest wiele. Mogą się pojawić przebarwienia pozapalne, po źle gojących się zmianach trądzikowych. Czasami wpływ na powstawanie przebarwień mają leki, które zażywasz. Niektóre przebarwienia mają podłoże hormonalne.
Doskonałe w walce z przebarwieniami będą takie składniki jak kwas azelainowy, witamina C, kwas glikolowy, niacynamid, arbutyna.

Aby już rozpocząć walkę z przebarwieniami warto wybrać do pielęgnacji wieczornej serum z witaminą C lub punktowe serum o właściwościach rozjaśniających.

Kosmetyki, które warto wybrać:

Wielką walkę z przebarwieniami zaplanuj na koniec września lub początek października. Jest wiele profesjonalnych metod usuwania przebarwień w gabinecie takich jak: laseroterapia, mezoterapia mikroigłowa, eksfoliacja kwasami. Nasi specjaliści dobiorą najlepszy zabieg do Twoich potrzeb.

Pamiętaj ! Najważniejsza jest profilaktyka. Łatwiej jest przeciwdziałać niż zniwelować już istniejące przebarwienia. Niektóre przebarwienia są trudne do usunięcia, a praca nad nimi to proces, który trwa przez kilka zabiegów i miesięcy.
Zapobiegaj, chroń skórę i nie zapominaj o kremie z filtrem !

Skorzystaj z porad naszych specjalistów

Jeśli jednak borykasz się z przebarwieniami i chciałbyś skorzystać z porad wykwalifikowanych specjalistów – NIE CZEKAJ! Odwiedź jedną z naszych placówek  i skorzystaj z porad wykwalifikowanych kosmetologów, którzy pomogą dobrać odpowiednie zabiegi i dostosują je do Twoich indywidualnych potrzeb.

? Sprawdź nasz cennik zabiegów i umów się na wizytę już dziś!

Zadaj pytanie
Oceń nas!