Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa?

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – która jest bardziej skuteczna? Przeczytaj nasz artykuł i zobacz różnice między nimi.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – najlepszy sposób na rewitalizację skóry?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny rewitalizować i regenerować skórę, przywracając jej naturalne piękno – tego przede wszystkim oczekują Pacjenci. Na rynku pojawia się coraz więcej nowatorskich zabiegów, ale jednym z najbardziej znanych i wciąż uważanych za bardzo skuteczny jest zabieg mezoterapii. Wyróżniamy kilka jej rodzajów – w tym igłową oraz mikroigłową.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia – pena z wymiennymi, jednorazowymi kartridżami i tworzeniu w ten sposób setek kanalików, które stanowią mikrouszkodzenia skóry i stymulują procesy naprawcze.

Dodatkowo zastosowany podczas zabiegu preparat ma możliwość bardziej intensywnego działania niż w przypadku bezpośredniego nałożenia na skórę, ponieważ dochodzi do naruszenia skóry. Na skórze tworzą się mikrokanaliki, które umożliwiają przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, zawartych w preparcie. Mikrouszkodzenia powodują zagęszczenie skóry, dzięki czemu obszar poddany zabiegowi odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Mezoterapia igłowa – skuteczne wprowadzenie preparatu do głębszych warstw skóry

Zabieg mezoterapii igłowej polega na wprowadzaniu odpowiednio dobranego preparatu do głębszych warstw skóry. W czasie zabiegu preparat jest wprowadzany za pomocą wkłuć na różną głębokość, która zależy od obszaru zabiegowego i stosowanego preparatu. Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienką igłę, która zapewnia precyzyjne podanie preparatu do miejsca jego działania, a bariera skórna nie stanowi przeszkody.

 

Czym jest mezoterapia igłowa? Nasza trenerka Ewa odpowiada na Instagramie. Sprawdź! :

CECHY I RÓŻNICE technik wprowadzania preparatu w mezoterapii igłowej i mikroigłowej

Mezoterapia igłowa: igła i strzykawka,
• preparat wprowadzony śródskórnie,
• konieczne użycie produktu,
• produkty przeznaczone do iniekcji.

Mezoterapia mikroigłowa:

• pen z kartridżami,
• preparat nakładany na skórę,
• zalecane użycie produktu,
• dedykowane preparaty do mezoterapii mikroigłowej.

Oprócz wymienionych różnic między mezoterapią igłową i mikroigłową, warto podkreślić, że obie metody cechują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem, o ile są wykonywane przez doświadczonych specjalistów.

W przypadku mezoterapii igłowej, czasem mogą wystąpić niewielkie siniaki i opuchnięcia, związane z nakłuciami skóry. Z kolei w przypadku mezoterapii mikroigłowej, skóra może być zaczerwieniona i podrażniona po zabiegu, jednak te objawy ustępują zwykle w ciągu kilku godzin.

Jak wybrać odpowiednią formę mezoterapii?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, która metoda – mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – będzie lepsza. Wiele zależy od rodzaju problemu, obszaru, wieku i kondycji skóry pacjenta.

Zabieg mezoterapii igłowej będzie idealny dla osób, które chcą odżywić skórę, nawilżyć, dodać jej blasku. Natomiast zabieg mezoterapii mikroigłowej sprawdzi się bardziej w przypadku cery wymagającej intensywnej przebudowy, poprawy struktury, wygładzenia drobnych blizn potrądzikowych. Zabieg pomoże zniwelować rozszerzone pory. Ostatecznie wybór metody mezoterapii powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb pacjenta i zaleceń specjalisty.

Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu specjalista jest w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości. Dobierze skuteczny i bezpieczny preparat, a także właściwą formę mezoterapii. Coraz częściej stosowane są terapie łączone, co daje bardzo satysfakcjonujące efekty. Specjalista będzie miał również możliwość zaplanowania całego programu terapeutycznego, uwzględniając być może więcej niż jeden rodzaj zabiegu.

Zadaj pytanie
Oceń nas!