Medyczna mikropigmentacja brodawki sutkowej

Medyczna mikropigmentacja brodawki sutkowej to innowacyjna procedura rekonstrukcji po mastektomii. Razem z nami rozwiń swoje umiejętności i stwórz przyszłość w branży w której będziesz mógł wspierać inne kobiety.

Bądź świadoma!

Z roku, na rok wzrasta zachorowalność na raka piersi u kobiet. Obecnie w Polsce odnotowuje się 18 tysięcy przypadków zachorowań rocznie.Zdarza się iż, na skutek nowotworu konieczna jest całkowita lub częściowa mastektomia. Zabieg usunięcia piersi wykonywany jest u kobiet w sytuacji, gdy mamy do czynienia z II i III stadium choroby oraz przerzutami do węzłów chłonnych.

Rekonstrukcja piersi jest procesem długim, składającym się z kilku etapów i zabiegów chirurgicznych. Ostatnim finalnym etapem w chirurgii odtwórczej jest rekonstrukcja sutka oraz jego otoczki. Działanie to, ma na celu uzupełnienie piersi i nadanie jej realistycznego wyglądu.

PMU: nie tylko brwi i usta, ale także wiele innych zastosowań!

Makijaż permanentny ma bardzo długą historię, od wielu lat służył kobietą do podkreślania urody i wydobycia ich naturalnego piękna. Mikropigmentacja ma wiele różnorodnych zastosowań. Oprócz popularnych zabiegów takich jak mikropigmentacja brwi i ust, można ją również wykorzystać do rekonstrukcji. Obecnie wykorzystanie makijażu permanentnego znajduje coraz to, szersze zastosowanie – na przykład za jego sprawą możemy zakamuflować blizny powstałe na skutek operacji, wykonać mikropigmentację skóry głowy a także, całkowicie zrekonstruować otoczkę oraz brodawkę sutkową po zabiegu mastektomii.

Medyczna mikropigmentacja brodawki sutkowej to innowacyjna procedura rekonstrukcji po mastektomii. Ten specjalistyczny rodzaj mikropigmentacji medycznej umożliwia przywrócenie naturalnego wyglądu brodawki, co jest szczególnie istotne dla kobiet, które przeszły mastektomię lub inne operacje piersi. Mikropigmentacja brodawki sutkowej pomaga przywrócić nie tylko estetyczny wygląd, ale także poprawia samopoczucie i pewność siebie. Dlatego PMU to nie tylko metoda kosmetyczna, ale również ważne narzędzie w procesie rehabilitacji i przywracania kobietom kompletnej tożsamości po zabiegach chirurgicznych.

Czym jest Mastektomia?

Mastektomia, czyli chirurgiczne usunięcie jednej lub obu piersi, jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w leczeniu raka piersi u kobiet. Pomimo, że jest to niezwykle ważna procedura z punktu widzenia zdrowia, może pozostawić trwałe fizyczne i emocjonalne konsekwencje dla pacjentek. Jednym z tych aspektów jest utrata brodawki sutkowej, która może wpływać na wygląd i pewność siebie kobiet..

Poznaj innowacyjną metodę mikropigmentacji brodawki sutkowej

Mikropigmentacja brodawki sutkowej to procedura, która polega na wprowadzaniu pigmentu w warstwy skóry, aby stworzyć iluzję 3D trójwymiarowej brodawki sutkowej. Jest to precyzyjny proces, który wymaga umiejętności i doświadczenia specjalisty PMU. Przed rozpoczęciem procedury, pacjentka konsultuje się z lekarzem w sprawie swojego stanu zdrowia i specjalistą PMU, aby dostosować kształt, kolor i wielkość rekonstrukcji do indywidualnych preferencji.

Na klientce zostają wykonane pomiary, specjalista odmierza proporcje, wielkości, aby rekonstrukcja była jak najbardziej zbliżona do pierwotnego stanu sprzed mastektomii. Podczas samej procedury zabiegu, specjalista PMU używa urządzenia do mikropigmentacji, aby wprowadzić pigmenty w skórę na powierzchni piersi. Technika mikropigmentacji umożliwia precyzyjne tworzenie naturalnych cieni i gradientów kolorów, aby uzyskać jak najbardziej realistyczny efekt. Ważny jest dobór odpowiednich kolorów pigmentów. Procedura może być wykonywana zarówno na piersiach poddanych mastektomii jednostronnej, jak i obustronnej.

Mirror art (lustrzane odbicie) – to pigmentacja, w której linergistka jak najdokładniej imituje kształt, wielkość oraz kolor wzorując się na zdrowej piersi.

Corective art – szczątkowa rekonstrukcja, wykonywana w przypadku blizn na otoczce lub w sytuacji depigmentacji np. bielactwo.

Creative art – pigmentacja wykonywana przez Linergistkę w przypadku kiedy klientka posiada dwie piersi po rekonstrukcji. Wówczas specjalistka ma możliwość doboru kształtu, koloru dostosowanego do wielkości piersi oraz typu urody.

Nasza ekspertka na Instagramie przybliży jak wygląda ten zabieg:

Jak będzie wyglądało szkolenie?

Szkolenie z mikropigmentacja brodawki sutkowej przygotuję Cię do samodzielnego wykonywania precyzyjnych zabiegów rekonstrukcji brodawki sutkowej. Poznasz nie tylko teoretyczne podstawy, takie jak wymagania sanitarno-prawne, anatomia skóry i budowa gruczołu piersiowego, ale również zdobędziesz praktyczne umiejętności poprzez wykonywanie zabiegów na modelkach. Szkolenie umożliwi Ci pełne przygotowanie, aby wspierać klientki w procesie rekonstrukcji piersi i przywracania estetycznego wyglądu brodawki sutkowej.

PROGRAM SZKOLENIA

TEORIA

 • Wymagania sanitarne i prawne dotyczące mikropigmentacji medycznej
 • Dezynfekcja, sterylizacja oraz bezpieczeństwo i higiena pracy
 • Prawne aspekty wykonywania zabiegów mikropigmentacji medycznej i ubezpieczenie
 • Podstawy anatomii i fizjologii skóry
 • Budowa anatomiczna skóry i tkanki podskórnej
 • Funkcje i fizjologia skóry
 • Budowa gruczołu piersiowego, choroby piersi oraz metody rekonstrukcji piersi i brodawki sutkowej
 • Wywiad z klientem – dokumentacja
 • Wskazania, przeciwwskazania, powikłania i reakcje alergiczne
 • Kwestionariusz medyczny i formularz świadomej zgody klienta

PRAKTYKA

 • Pokaz mikropigmentacji na sztucznej skórze przez szkoleniowca
 • Wykonanie zabiegu na modelce przez szkoleniowca, omówienie doboru preparatów i techniki zabiegu
 • Przygotowanie modelki do zabiegu i przeprowadzenie wywiadu
 • Przygotowanie stanowiska pracy i materiałów przez uczestników szkolenia
 • Etapowe wykonywanie zabiegu z kontrolą pigmentów, obrotów urządzenia i techniki aplikacji
 • Końcowa ocena efektu zabiegu przez szkoleniowca

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE → TUTAJ

Szkolenia w Broadway Beauty jeszcze taniej!

Dofinansowania

Skorzystaj z możliwości dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych lub Krajowego Funduszu Szkoleń i zyskaj do 80% zniżki na szkolenia! Wypełnij formularz, a my z chęcią pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę dofinansowania, dzięki której pozyskasz odpowiednie środki na rozwój swoich kwalifikacji.

Dofinansowania krok po kroku → TUTAJ

Broadway Beauty Students

Dzięki Broadway Beauty Students możesz zyskać do 50% zniżki na szkolenia! To innowacyjny rodzaj nauczania, który dedykowany jest studentom kosmetologii, studentom pielęgniarstwa lub uczniom policealnej szkoły Technik Usług Kosmetycznych.

Zobacz jakie warunki musisz spełnić by zostać Studentem Broadway Beauty → TUTAJ

To dzięki Tobie kobiety mogą odzyskać pewność siebie!

Odtworzenie naturalnego wyglądu brodawki sutkowej, innowacyjne techniki i satysfakcja z pomagania innym – to wszystko czeka na Ciebie! Przekrocz kolejny etap w swojej karierze i otwórz przed sobą nowe perspektywy.

Zapraszamy do naszych placówek!

#mastektomia  #mikropigmentacja  #PMU  #szkoleniapmu  #dofinansowanie

Zadaj pytanie
Oceń nas!