Kwas hialuronowy – Właściwości i zastosowanie w kosmetologii estetycznej

Czym jest Kwas hialuronowy, jakie ma właściwości oraz zastosowanie w kosmetologii estetycznej? Dowiedz się, jak wybrać bezpieczny i skuteczny produkt, aby spełnić oczekiwania dotyczące odmłodzenia i rewitalizacji skóry.

Czym dokładnie jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (HA) to organiczny związek, który chemicznie nie jest kwasem, ale zalicza się do grupy glikozaminoglikanów (GAG). GAG są to nierozgałęzione polisacharydy składające się z powtarzających się jednostek dwucukrowych połączonych wiązaniami glikozydowymi.

✅Nazwa „hialuronowy” pochodzi od greckiego słowa „hyalos”, co oznacza „szkło”, nawiązując do charakterystycznego szklistego i przejrzystego wyglądu tej substancji.

Kwas hialuronowy – wszechstronne zastosowanie w kosmetologii estetycznej

Jedną z unikalnych właściwości kwasu hialuronowego jest jego zdolność do silnego wiązania wody. Jedna cząsteczka HA potrafi połączyć się z około 250 cząsteczkami wody. Co ważne, HA jest substancją fizjologicznie obecną w organizmie człowieka. Znajduje się m.in. w ciele szklistym oka, płynie łzowym, ścianach naczyń krwionośnych oraz stawach, ale największe ilości występują w skórze.

Dzięki swoim właściwościom, kwas hialuronowy od dawna jest wykorzystywany w medycynie estetycznej jako substancja wypełniająca zmarszczki, bruzdy i poprawiająca nawilżenie skóry. Może również być stosowany w modelowaniu policzków, korekcji kształtu ust, fałdów nosowo-wargowych i podbródka, a także w celu poprawy elastyczności skóry na twarzy, szyi, dekolcie i dłoni.

Jednak, aby osiągnąć trwalsze efekty działania kwasu hialuronowego, często konieczne jest jego wprowadzenie do skóry za pomocą iniekcji. Dlatego obecnie HA znajduje zastosowanie jako składnik różnego rodzaju wypełniaczy i boosterów. Te iniekcje, wykorzystujące kwas hialuronowy, pozwalają na osiągnięcie bardziej precyzyjnych i trwałych rezultatów w zabiegach medycyny estetycznej.

Jaki produkt z kwasem hialuronowym wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniego produktu z kwasem hialuronowym istotne jest skoncentrowanie się na celu, jaki chcemy osiągnąć. W zależności od potrzeb, możemy szukać produktów dedykowanych do wypełniania głębokich bruzd, poprawy objętości, redukcji płytkich zmarszczek, korekcji ust, a także do nawilżenia i rewitalizacji skóry. Każdy z tych produktów może różnić się m.in. stopniem usieciowania, lepkością, wagą molekularną czy stężeniem kwasu hialuronowego.

Niezależnie od wybranego preparatu, bezpieczeństwo iniekcji zawsze powinno być priorytetem. Wybierając produkt z kwasem hialuronowym, należy upewnić się, że posiada on certyfikat CE klasy III, co świadczy o jego jakości i zgodności z europejskimi standardami bezpieczeństwa. Dodatkowo, warto unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, aby zminimalizować potencjalne ryzyko reakcji alergicznych.

Bezpieczne odmładzanie dzięki kwasowi hialuronowemu

Zdolność kwasu hialuronowego do wiązania wody i występowanie w organizmie człowieka sprawiają, że jest bezpiecznym i efektywnym składnikiem wypełniaczy i boosterów w kosmetologii estetycznej. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym iniekcjom z kwasem hialuronowym, możliwe jest osiągnięcie naturalnie wyglądających efektów odmłodzenia i rewitalizacji skóry.

Rozwijaj swoje umiejętności razem z nami!

Wykonujesz już zabiegi iniekcyjne takie jak: mezoterapia igłowa, bądź stymulatory? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe? Skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej i weź udział w szkoleniach dotyczących zaawansowanych technik wypełniania kwasem hialuronowym:

Zadbaj o swój wygląd razem z nami! 

Poczuj pewność siebie dzięki naszym zaawansowanym zabiegom iniekcyjnym! Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami do naszych placówek. Sprawdź nasz cennik i umów się na wizytę  ✔️

Pamiętaj! Jesteśmy po to, aby Ci pomóc osiągnąć wymarzone rezultaty!

Zadaj pytanie
Oceń nas!