Hiperpigmentacje, mała plama – wielki problem❓

Hiperpigmentacje, czyli co kryje się pod tą nazwą?

Hiperpigmentacje, czyli inaczej przebarwienia. Co kryje się pod tą nazwą? To różnego rodzaju plamki o barwie brązowej pojawiające się na naszej skórze. Mogą być to pieprzyki powstające po słonecznym dniu lub plamy soczewicowate związane ze złą pracą układu hormonalnego. Mogą przysparzać wielu problemów estetycznych. Dlatego kluczowe są odpowiednie rozwiązania pielęgnacyjne w ich zwalczaniu.

Jak powstają przebarwienia?

Istnieje kilka mechanizmów powstawania przebarwień. Mogą pojawiać się w wyniku obrony skóry przed promieniowaniem UV, np. w wyniku uszkodzenia skóry, jak otarcia, skaleczenia. Skóra w tych przypadkach jest cienka i nie posiada pełnej ochrony. Dlatego nasz organizm broni się przed promieniowaniem słonecznym nadprodukując melaninę, czyli barwnik skóry. Kolejny czynnik etiologiczny to zaburzenie pracy układu hormonalnego. Czasem w wyniku nadprodukcji hormonów dochodzi do uwrażliwienia skóry na promieniowanie UV i powstanie przebarwień. Czasem hiperpigmentacje związane są z wiekiem. Zawsze należy pamiętać o jednym czynniku, na który mamy wpływ podczas pielęgnacji przeciwko przebarwieniom – melaninie. Wszystkie nasze działania kierunkowane są po to, aby blokować jej powstawanie i przemieszczanie w naskórku oraz złuszczanie powstałych już zmian. Takie działanie gwarantuje nam kilka składników aktywnych.

Składniki aktywne dla walki z hiperpigmentacjami

Nonapeptyd-1 i kwas kojowy zapewniają działanie blokujące powstawanie melaniny już na poziomie komórkowym. Hamują transformację substratów, z których powstaje ten barwnik. Dzięki temu możemy pozbyć się problemu powstawania nowych przebarwień i nasilania się tych już istniejących. Kwas kojowy ma także działanie dodatkowe – złuszcza naskórek, dzięki czemu pomaga w redukcji zmian, które powstały nawet już kilka lat wcześniej. Bardzo ciekawym mechanizmem zapobiegania powstawaniu przebarwień jest także blokowanie przesyłanie kapsułek z barwnikiem pomiędzy komórki naskórka, czyli keratynocyty. Takim „blokerem” jest kwas traneskamowy. To składnik aktywny, który wpływa także bardzo dobrze na ogólny wygląd skóry, rozjaśnia ją, łagodzi zaczerwienienia i daje jej promienny wygląd. Bakuchiol, czyli naturalny retinol, posiada podobny schemat działania. Dodatkowo składników, które go zawierają, możemy spokojnie używać podczas letnich i słonecznych dni. Kiedy walczysz z przebarwieniami, musisz zwracać uwagę na stan zapalny, dlatego warto wybierać składniki, które łagodzą skórę. Nanoplatyna posiada właśnie takie działanie, dlatego warto wybierać kosmetyki z takim składnikiem aktywnym. Dodatkowo nanoplatyna rozjaśnia skórę i dodaje jej niesamowitego blasku.

Oczywiście składników, które sprzyjają zwalczaniu przebarwień jest wiele. Nasi eksperci wybrali te najbardziej popularne i skuteczne dla idealnej domowej pielęgnacji skóry z hiperpigmentacjami. Pamiętaj, aby dobrze zdiagnozować przyczynę Twoich przebarwień zawsze konsultuj się ze specjalista. Zaleci Ci odpowiednią mieszankę składników aktywnych oraz terapie gabinetowe, tak aby zwalczać problem ze 100% skutecznością.

Zadaj pytanie
Oceń nas!