Elektrokoagulacja – Innowacyjne zastosowanie w kosmetologii estetycznej

Jakie jest zastosowanie elektrokoagulacji w kosmetologii estetycznej? Sprawdź innowacyjne techniki usuwania zmian skórnych.

Co to jest Elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja to innowacyjna metoda, która wykorzystuje prąd elektryczny do usuwania niechcianych zmian skórnych i innych problemów dermatologicznych. Jest to procedura minimalnie inwazyjna, która polega na kontrolowanym przekazywaniu prądu przez cienką igłę do obszaru skóry, który ma zostać poddany zabiegowi. Prąd ten powoduje podgrzewanie tkanek i ich koagulację, co ostatecznie prowadzi do zniszczenia – odparowania niechcianych zmian, takich jak brodawki, włókniaki. Przy zastosowaniu odpowiednich parametrów oraz odpowiedniej igły – elektrody, możemy wykorzystać urządzenie również do miejscowego usuwania owłosienia oraz zamykania teleangiektazji. Urządzenie ma zastosowanie również w podologii.

Dlaczego elektrokoagulacje warto wykonywać w okresie jesienno-zimowym, a nieletnim?

Elektrokoagulacja jest zabiegiem inwazyjnym, którego celem jest wywołanie silnej denaturacji białka skórnego, co może prowadzić do stanu zapalnego. To właśnie obecność stanu zapalnego stanowi dla nas problem, ponieważ istnieje wysokie ryzyko powstania przebarwień po ekspozycji na promieniowanie UV. W związku z tym zaleca się ograniczenie narażenia na naturalne i sztuczne źródła promieniowania UV. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet krótka ekspozycja na promieniowanie może stymulować produkcję melaniny, co może negatywnie wpłynąć na proces gojenia po elektrokoagulacji. Wiąże się to z ryzykiem nieprawidłowego gojenia oraz powstaniem nieestetycznych przebarwień.

Jakie są główne zastosowania elektrokoagulacji w kosmetologii estetycznej?

Elektrokoagulacja to technika, która znalazła szerokie zastosowanie w kosmetologii estetycznej dzięki swojej skuteczności i precyzji. Oto kilka głównych zastosowań elektrokoagulacji w branży kosmetycznej:

1. Usuwanie niechcianych zmian skórnych – elektrokoagulacja jest doskonałą metodą do usuwania różnych niechcianych zmian skórnych, takich jak brodawki. Urządzenie daje możliwość koagulowania teleangiektazji. Za pomocą precyzyjnie kontrolowanego prądu elektrycznego można skutecznie usunąć te zmiany skórne, nie pozostawiając blizn.

2. Usuwanie nadmiernego owłosienia – jednym urządzeniem możemy wykonać kilka procedur zabiegowych. Urządzenie sprawdzi się również w celu trwałego usuwania nadmiernego owłosienia na różnych obszarach ciała, w tym na twarzy. Podczas zabiegu, prąd elektryczny jest wprowadzany do mieszka włosowego, co prowadzi do zniszczenia cebulki włosa. To skutkuje trwałym efektem, eliminując potrzebę regularnego usuwania owłosienia. Metoda ta sprawdza się do pojedynczych włosków np. na twarzy.

3. Usuwanie włókniaków- to także skuteczna metoda usuwania włókniaków – miękkich, niewielkich, niebolesnych zmian skórnych. Zabieg polega na delikatnym odparowaniu włókniaka za pomocą prądu elektrycznego, co skutkuje jego usunięciem z minimalnym ryzykiem infekcji lub bliznowców.

4.Zamykanie naczynek krwionośnych – pomaga w redukcji zaczerwienień, rumienia.

Warto podkreślić, że elektrokoagulacja jest zabiegiem wykonywanym przez profesjonalistów z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą. Dzięki temu klientom zapewnia się bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czym jest elektrokoagulacja? 
Zapraszamy na nasz Instagram: 

Rozpocznij nową przygodę w kosmetologii estetycznej ze szkoleniem Elektrokoagulacji

Chciałbyś poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe kwalifikacje w branży beauty? To doskonała okazja! Sprawdź naszą ofertę szkoleniową → Elektrokoagulacja

Podczas szkolenia opanujesz od podstaw wszystkie tajniki zabiegu!

Dla kogo jest to szkolenie?

Odpowiedź jest prosta – dla każdego, kto chce zgłębić tajniki elektrokoagulacji. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z kosmetologią, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, nasze szkolenie dostosowane jest do różnych poziomów zaawansowania.

Co oferuje szkolenie?

Szkolenie zawiera:

  • 2 godziny teorii
  • 4 godziny praktyki
  • ćwiczenia pod okiem instruktora
  • dostęp do materiałów szkoleniowych
  • certyfikat ukończenia
  • liczba modelek: 2

Czas trwania szkolenia: 1 dzień

Nie przegap tej możliwości i zapisz się już dziś! → TUTAJ

Hurtownia Broadway Beauty

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej Hurtowni Broadway Beauty, gdzie można łatwo nabyć niezbędne produkty i urządzenia do wykonywania zabiegów elektrokoagulacji.

Produkty i urządzenia kupisz TUTAJ 

#elektrokoagulacja  #zmianyskórne  #kosmetologiaestetyczna  #szkolenia  #usuwanieowłosienia  #zamykanienaczynek

Zadaj pytanie
Oceń nas!