Zabiegi kosmetyczne jesienią – które wybrać?

Z których zabiegów warto korzystać jesienią?

Jesień to czas powrotów z urlopu i wdrożenia w codzienność. Jest to również okres wzmożonej pracy w salonach kosmetycznych, ponieważ klientki decydują się na bardziej inwazyjne zabiegi. Na jakie zabiegi się zdecydować, aby maksymalnie wykorzystać potencjał okresu jesienno-zimowego?

Aktualne postępy w dziedzinie chemii i kosmetologii umożliwiły stworzenie formuł peelingów chemicznych, które pozwalają na ich całoroczną aplikację. Jednak wiele klientek ma obawy przed wykonywaniem eksfoliacji chemicznej w okresie większego nasłonecznienia, czyli wiosną i latem. Jesień jest idealną porą na rozpoczęcie kuracji peelingami chemicznymi, można pokusić się nawet o zastosowanie intensywnie działających formuł lub łączenie ich z innymi procedurami kosmetycznymi, takimi jak mezoterapia mikroigłowa. Wykonanie serii zabiegów z zastosowaniem tzw. „kwasów” skutkuje odświeżeniem cery, poprawieniem jej trofiki, a także pozytywnymi efektami w zakresie redukcji blizn, szczególnie o charakterze zanikowym. Rodzaj peelingu oraz jego moc jest dobierana indywidualnie do problemu z jakim zgłasza się klient. Oczywiście zabiegi należy wykonywać w serii zabiegowej, a także uzupełniać je komplementarną pielęgnacją domową zalecaną przez kosmetologa, który wykonuje zabieg. W przypadku zabiegów z zastosowaniem peelingów chemicznych pielęgnacja domowa jest kluczowa, ponieważ od niej zależy w dużej mierze bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów oraz ich skuteczność.

Po 25 roku życia w organizmie ludzkim maleje synteza kolagenu i elastyny. Zatem po 25 roku życia należy rozpocząć wykonywanie zabiegów mających na celu rewitalizację skóry, a także jej delikatną stymulację. Zabiegi gabinetowe powinny być uzupełnione o adekwatną pielęgnację domową, aby ich działania były synergistyczne. Idealnym zabiegiem który powinien otwierać gamę zabiegów o działaniu anti-ageing jest mezoterapia mikroigłowa. Wpływa ona korzystnie na strukturę skóry, zapobiegając powstawaniu pierwszych zmarszczek, a jednocześnie poprawia odżywienie i dotlenienie cery. Mezoterapia mikroigłowa wpływa również korzystnie na blizny potrądzikowe, szczególnie te typu atroficznego. Zabieg mezoterapii igłowej można połączyć z rekomendowanym do tego peelingiem chemicznym, aby bardziej zastymulować przebudowę skóry i zadziałać w zakresie przeciwstarzeniowym.

Zabiegi laserowe takie jak laserowe odmładzanie skóry, czy usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego, a także laserowe zamykanie naczyń również należy wykonywać w okresie mniejszego nasłonecznienia, ze względu na ryzyko poparzenia skóry oraz powstania przebarwień. Zabiegi te wymagają przebycia okresu rekonwalescencji pozabiegowej. Najczęściej wymagają również stosowania preparatów wspomagających gojenie skóry. Po wykonaniu tych zabiegów należy również bezwzględnie stosować fotoprotekcję w zakresie UVA, UVB oraz promieniowania IR.

Analogicznym zabiegiem do lasera frakycjnego typu CO2 lub erbowego jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej frakcyjnej. Można go zastosować w terapii blizn atroficznych, rozstępów, a także jako zabieg ujędrniający skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg polega na synergistycznym działaniu fali radiowej, która „podgrzewa tkanki” do temp. Około 60 stopni C, a także igieł. Igły mogą być nieizolowane, co zapewnia działanie na całej ich długości lub izolowane (gdzie część igły jest izolowana materiałem nieprzepuszczalnym dla fali radiowej), które oddziałują na tkanki na określonej głębokości. Okres jesienno-zimowy jest dobrym momentem na wykonywanie bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych oraz laserowych. Mimo zmniejszonego nasłonecznienia należy pamiętać o skrupulatnym stosowaniu fotoprotekcji oraz pielęgnacji domowej zalecanej przez osobę wykonującą zabieg.

Zadaj pytanie
Oceń nas!