Wasze pytania, nasze odpowiedzi. Czyli szybkie Q&A❗

KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

1. Jaki zabieg pomoże na bruzdy nosowo-wargowe?

Osobom które chcą uzyskać natychmiastowy efekt, polecamy wypełnienie bruzd nosowo-wargowych usieciowanym kwasem hialuronowym. Jest to jednak tylko efekt wypełnienia tkanki bez działania stymulującego procesy naprawcze skóry. Natomiast stymulatory tkankowe oraz fibryna bogatopłytkowa będą działały zagęszczająco, stymulująco oraz liftingująco poprzez działanie silnie stymulujące procesy regeneracyjne. Minusem jest to, że na efekt trzeba poczekać dłużej. Plusem, że będzie on bardziej naturalny niż przy użyciu wypełniacza. Pamiętajmy, że w przypadku fibryny bogatopłytkowej wskazane jest wykonanie badania krwi. Parametry morfotyczne powinny mieścić się w określonych normach. W przeciwnym wypadku zabieg mógłby być nieefektywny.

2. Jaki stymulator da najlepsze efekty na okolice oka?

Polinukleotydy w niskim stężeniu, np. LumiEyes, TwAc Eyes, HaPN. Poprawiają krążenie krwi i limfy, dzięki czemu odżywiamy skórę. Dodatkowo dzięki czynnikom wzrostu, które napływają w dane okolice, stymulujemy ją do regeneracji. W ten sposób niwelujemy cienie pod oczami oraz zmarszczki i wiotkość skóry.

3. Jaki stymulator na obrzęki pod oczami będzie najlepszy?

Żaden. Lepiej zadziałają mezoterapia igłowa stymulująca mikrokrążenie, drenaż limfatyczny i odpowiednia pielęgnacja domowa. Należy odpowiednio różnicować obrzęki i cienie pod oczami. Obrzęk zazwyczaj jest limfatyczny. Cienie mają wiele przyczyn, które należy zweryfikować przed podjęciem decyzji o zabiegu.

4. Od czego najlepiej zacząć szkolenia z zakresu kosmetologii estetycznej?

Od powtórki z anatomii i fizjologii. Potem mezoterapia igłowa, bo sprawna praca igłą jest podstawą kosmetologii estetycznej, lub peelingi chemiczne.

5. Jaka jest różnica w działaniu nici gładkich i nici haczykowych?

Zasadnicza! Nici gładkie są rozpuszczalne, działają stymulująco, zagęszczają skórę i po czasie całkowicie się wchłaniają, są bezpieczne. Haki mają dźwigać to, co opadło. Mają podciągać tkanki i w nich pozostać. Dają bardzo spektakularne efekty.

6. Czym różni się fibryna bogatopłytkowa od osocza?

Osocze bogatopłytkowe to silnie regenerująca substancja, którą pozyskujemy z krwi klienta. To objętość osocza z płytkami krwi i czynnikami wzrostu. Do jej uzyskania potrzebny nam jest antykoagulant – cytrynian sodu. Fibryna natomiast to substancja, którą pozyskuje się w innym procesie wirowania i bez antykoagulantu. Daje bardzo silny efekt regeneracji i odbudowy tkankowej. Należy jednak pamiętać, że praca z fibryną jest trudniejsza, ponieważ jest aktywna znacznie krócej niż PRP i dlatego podajemy ją do kilku minut po odwirowaniu.

7. Czy można wypełnić usieciowanym kwasem hialuronowym lwią zmarszczkę lub zmarszczki poziome czoła?

Teoretycznie można wypełniać lwią zmarszczkę, gdy jest zablokowana, ale z uwagi na ryzyko powikłań, takich jak martwica skóry czoła i nosa, robi się to bardzo rzadko. Pamiętajmy, że istnieje wiele innych technik zniwelowania tego typu bruzd: fala radiowa frakcyjna, laser frakcyjny, PRP i iPRF, mezoterapia igłowa aminokwasami.

8. Co da najlepsze efekty na dolinę łez? Czy tę okolicę można wypełnić kwasem hialuronowym?

To zależy, jaki jest problem. Można wypełnić HA, ale mało klientek się kwalifikuje z uwagi na problemy z obrzękami. Jeśli ich nie ma i preparat poda się w odpowiednie miejsce, efekt jest bardzo dobry. W przeciwnym razie lepiej zastosować w zależności od problemu fibrynę, autologiczny wypełniacz (nie wiąże wody) lub stymulatory.

9. Czy wypełniacze hamują procesy starzenia?

Wypełniacze na bazie ha nie hamują procesów starzenia, a jedynie niwelują jego wizualne objawy. Podobnie ma się sprawa z hydroksyapatytem wapnia. Inaczej jest natomiast z autologiczny wypełniacze, bo mimo że z założenia nie stymuluje, a właśnie wypełnia, to badania pokazują, że po jego zastosowaniu poprawia się jakość i gęstość skóry. Można to uznać za formę zahamowania procesów starzenia albo raczej za ich spowolnienie.

10. Jaki stymulator zapewni najlepszy efekt liftingu skóry?

Jeżeli chodzi o lifting jako taki, to najlepiej preparat na bazie kwasu hialuronowego H+L (np. Profhilo) lub polinukleotydy w wysokim stężeniu (np. Nucleofill). Jeżeli chodzi o napięcie skóry, to najintensywniej działa kolagen.

11. Jakie szkolenie warto wykonać po mezoterapii igłowej?

Stymulatory tkankowe oraz osocze i fibryna bogatopłytkowa.

KOSMETOLOGIA PIELĘGNACYJNA

1. Co będzie najlepszym rozwiązaniem na problem przebarwień?

Przebarwienia w zależności od przyczyny (hormonalne, posłoneczne, pozapalne) możemy usunąć lub rozjaśnić w rożny sposób. Do dyspozycji mamy zabiegi laserowe, które okazują największą skuteczność poprzez ich selektywność w działaniu. Dodatkowo do wykorzystania w gabinecie mamy rożnego rodzaju peelingi chemiczne, którymi poprzez kontrolowane uszkodzenie skóry możemy rozjaśnić przebarwienie. Terapie łączone wykonywane w odpowiednich odstępach mogą dać najlepsze efekty terapeutyczne.

2. Od jakiego szkolenia z zakresu oprawy oka warto zacząć będąc osobą początkującą?

Oczywiście od podstaw, czyli henny brwi i rzęs. Następnie henna pudrowa, laminacja brwi i rzęs, a w dalszej kolejności rzęski 1:1, 2:1, 3:1.

3. Jaka jest różnica pomiędzy henną pudrową a farbką?

Pierwsza różnica to konsystencja – farbka jest w formie żelowej, a henna pudru. Skład farbki zbliżony jest to farby fryzjerskiej – zawiera amoniak i określone pH, które uchyla łuskę włosa. Henna zawiera sproszkowaną lawsonie bezbronną i nie uchyla łuski włosa, ale „oblepia” go z zewnątrz.
Kolejna różnica to sposób aktywacji – farbkę mieszamy w proporcji 1:1 z mleczkiem aktywującym (najczęściej 3%), które sprawia, że zaraz po zmieszaniu farbka będzie zostawiała kolor. Natomiast hennę pudrowa mieszamy z wodą mineralizowaną w określonej liczbie kropel, która różnić się może w zależności od np. koloru henny. Pozostawiamy do zaparzenia w ciepłej wodzie, aby się aktywowała.
Znaczną różnicą jest też efekt – farbka zafarbuje głównie włos, a skórę muśnie subtelnym efektem. Henna pudrowa z kolei pozostawi wyraźny efekt na skórze, a włosy będą lekko podkreślone. Dlatego nie nadaje się do rzęs.

4. Po jakim czasie od zabiegów inwazyjnych można przyjść na masaż Kobido?

  • Botox – 3 miesiące
  • Wypełniacze kwasowe lub tłuszczowe – minimum 3 miesiące
  • Pozostałości w postaci grudek – nie masujemy
  • Nici PDO – 9 miesięcy
  • Peelingi chemiczne płytkie – 1-2 tygodnie w zależności od rodzaju cery
  • Peelingi chemiczne średnio głębokie i głębokie – 1 miesiąc
  • Mikronakłucia – 1 miesiąc

5. Jak długo utrzymuje się laminacja brwi?

Do 2 miesięcy, ale wszystko zależy od kondycji naturalnych brwi, tego czy klientka stosuje się do zaleceń (olejowanie brwi) oraz cyklu życia brwi. Natomiast zabiegu nie można wykonywać częściej niż co 3 miesiące.

1. Czy, aby przystąpić do szkolenia „Podologia rozszerzona”, należy ukończyć szkolenie 3-dniowe?

Nie. Program szkolenia jest tak ułożony, że kursantka w każdym dniu uczy się czegoś nowego.

MAKIJAŻ PERMANENTNY

2. Od jakiego szkolenia rozpocząć przygodę z makijażem permanentnym?

Z pewnością nie rzucać się na wszystkie okolice naraz (brwi, usta, kreski). Idealnym szkoleniem na początek jest AllAboutBrows. Kursant poznaje wtedy wszystkie podstawy pigmentacji. Dopracowuje swój warsztat oraz świadomość pigmentacji, a następnie poszerza swoje usługi o usta oraz kreski.

3. Czy żeby przystąpić do szkoleń z makijażu permanentnego, wymagane jest wykształcenie kierunkowe?

Nie, ale dogłębna znajomość anatomii skóry oraz dermatologii jest bardzo przydatna. Zdobycie wiedzy kierunkowej w znacznym stopniu podnosi świadomość pigmentacji.

4. Czy lepiej wykonać makijaż permanentny ust przed czy po wypełnianiu ust?

Najpierw należy wykonać makijaż permanentny ust. Są jednak od tego odstępstwa. Dotyczą one np. dużych asymetrii, bardzo małych ust z ledwie widoczną czerwienią wargową itp. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

SZKOLENIA INFORMACJE „TECHNICZNE”

1. Ile osób bierze udział w szkoleniu?

Liczba kursantów zależy od stopnia zaawansowania szkolenia. Na szkoleniach np. z makijażu permanentnego lub kosmetyki estetycznej wynosi max. 4, natomiast na szkoleniach np. z zakresu masażu Kobido przyjmujemy max. 8 osób (zazwyczaj 6). Pozwala to trenerom na pełną kontrolę nad Waszą pracą, a Wam na korzystanie z ich pomocy w dowolnej chwili.

2. Jakie są wymagania, aby przystąpić do szkolenia z mezoterapii mikroigłowej?

Wykształcenie kosmetyczne – technik usług kosmetycznych lub medyczne jak: kosmetolog, pielęgniarka, fizjoterapeuta. Ważne jest dla nas, abyście mieli wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii.

3. Czy przed szkoleniem weryfikujecie wykształcenie z zakresu kosmetologii estetycznej?

Tak, jako jedni z nielicznych weryfikujemy wiedzę naszych kursantów. Przy tego typu szkoleniach kształcenie kierunkowe czy medyczne jest bardzo ważne. Dzięki czemu nasze szkolenia są wyjątkowe.

4. Czy muszę mieć fartuch i obuwie zmienne do szkolenia?

Tak, ze względu na specyfikę szkoleń z branży beauty wymagamy, aby dobrze przygotować się do części praktycznej. Wygodny strój zapewni Ci komfort pracy przy takich szkoleniach jak Face&Body modeling lub oprawa oka. Natomiast szkolenia z zakresu medycyny estetycznej wręcz wymagają higienicznego ubioru ze względu na możliwość przenoszenia drobnoustrojów na odzieży. Pamiętaj też o swoich stopach, komfort i bezpieczeństwo zapewni Ci wygodne obuwie na płaskim obcasie.

5. Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenie lub sprzęt?

Najlepiej skontaktować się z działem dofinansowań Broadway Beauty, [email protected] znajdziemy dla Ciebie idealny projekt. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o rodzajach dofinansowań zapraszamy do naszego przewodnika : PRZEWODNIK PO DOFINANSOWANIACH

6. Czy są jakieś inne formy płatności niż gotówka?

Tak, w Broadway Beauty oferujemy płatności kartą, BLIK oraz przelewem. Możesz również rozłożyć płatność na raty lub skorzystać z leasingu. Skontaktuj się z oddziałem udzielimy wszelkich informacji co do systemu ratalnego, przejdziesz z nami bezpiecznie całą procedurę.

7. Czy mogę liczyć na pomoc po szkoleniu?

Tak, z nami masz możliwość skorzystania z pomocy po szkoleniach. Nasi eksperci odpowiedzą na Twoje pytania, pomogą w doborze odpowiednich preparatów do zabiegu. Broadway Beauty to rodzina, do której zapraszamy również naszych kursantów 😊

8. Czy po szkoleniu mogę liczyć na zniżki na zakupy?

W Broadway Beauty oferujemy 10% zniżki na wybrane produkty z naszej gamy, zapytaj o nie po szkoleniu. Możesz także skorzystać z oferty lojalnościowej i zniżki na następne szkolenia w Broadway Beauty.

Zadaj pytanie
Oceń nas!