Terapie łączone w prewencji anti-aging

Terapie łączone są skuteczną metodą w prewencji procesów starzenia się skóry. Zobacz, jakie zabiegi i techniki pomagają w zapobieganiu procesom anti-aging.

Zdrowy i młody wygląd skóry – jak opóźnić proces starzenia?

Starzenie się skóry to naturalny i niestety nieunikniony proces, na który wpływać mogą zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Już po 25 roku życia spada aktywność fibroblastów, organizm produkuje mniejszą ilość kolagenu i elastyny, co wpływa na zmniejszenie napięcia skóry. Dodatkowo, dieta, stres i niezdrowe odżywianie wpływają na przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

W prewencji anti-aging niezbędna jest wiedza i świadomość na temat tego, co ma największy wpływ na proces starzenia, a które czynniki mogą wpływać na niego spowalniająco. Dzięki temu możemy opóźnić pojawianie się na skórze pierwszych oznak starzenia. Aby na jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd naszej skóry warto skorzystać z porad doświadczonego kosmetologa, który na podstawie odpowiedniej diagnostyki skóry, zaplanuje profesjonalne terapie anti-aging i zaleci odpowiednią pielęgnację domową.

Poznaj najlepsze terapie anti-aging dla dojrzałej skóry

Skóra dojrzała wymaga szczególnej pielęgnacji. Od nawilżenia, odżywienia po lifting. Aktualnie w gabinetach mamy bardzo duże możliwości, wiele zabiegów, które możemy ze sobą łączyć w celu przyspieszenia efektów zabiegowych i tworzenia terapii, które będą działały na różne problemy skórne.

Do najbardziej popularnych zabiegów anti-aging zaliczamy:

  • Mezoterapia mikroigłowa – zabieg polegający na mechanicznym nakłuwaniu za pomocą pena, co ma na celu stymulować skórę do odnowy. Kontrolowane nakłuwanie stymuluje powstawanie nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co sprawia, że skóra staje się bardziej napięta. Dzięki mezoterapii mikroigłowej możemy działać aż na poziomie skóry właściwej, a także ułatwiać transport substancji aktywnych zastosowanych w ampułce zabiegowej. Do zabiegu najczęściej wykorzystywane są substancje o działaniu nawilżającym, ujędrniającym, odżywczym, rewitalizującym i redermalizującym. Jednak, aby dobrze wykorzystać zabieg mezoterapii mikroigłowej i jej potencjał do pobudzania wydzielania czynników wzrostu w skórze, można ją połączyć z zabiegiem osocza bogato płytkowego, a także peelingu chemicznego dedykowanego do mikronakłuć. Jest to prawdziwe kombo zabiegowe o silnym działaniu stymulującym i regenerującym.
  • Mezoterapia igłowa – jest to idealny zabieg odmładzający, regenerujący, nawilżający, rewitalizujący. Skierowany dla osób, które chcą spowolnić pojawianie się pierwszych oznak starzenia skóry, można go wykonywać u klientów w wieku 20-kilku lat. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu preparatów odżywczych przeznaczonych do iniekcji za pomocą igły. Pobudza to procesy regeneracyjne i naprawcze w skórze oraz zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa na zwiększenie napięcia, poprawę elastyczności, nawilżenie i odżywienie. Ponadto wszystkie powierzchowne zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra staje się promienna. Idealnym połączeniem jest mezoterapia igłowa zakończona nałożeniem peelingu na bazie kwasu migdałowego, czy też trójchlorooctowego, które również wykazują działanie stymulujące na syntezę kolagenu i ogólne odświeżenie cery. Nie istnieje górna granica wieku w wykonywaniu mezoterapii igłowej, sprawdzi się ona również świetnie przy cerach dojrzałych w celu rewitalizacji skóry.
  • Radiofrekwencja mikroigłowa Generate – to zabieg, dzięki któremu uzyskasz bezoperacyjny lifting twarzy. Podczas zabiegu skóra jednocześnie jest poddawana nakłuwaniu i podgrzewaniu, co powoduje lifting bez użycia skalpela. Radiofrekwencja mikroigłowa jest wykonywana dzięki wyjątkowemu urządzeniu Generate, który zapewnia poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwiduje zmarszczki, poprawia owal twarzy, wyrównuje powierzchnię skóry i jej koloryt, a także jest to idealny zabieg na blizny i rozstępy. Po serii zabiegów skóra staje się przyjemnie napięta, jędrna, a owal twarz uniesiony. Radiofrekwencję mikroigłową można naprzemiennie łączyć z mezoterapią igłową lub zabiegami osocza bogatopłytkowego. Czym jest osocze bogatopłytkowe? Osocze to autologiczny materiał pozyskiwany z krwi klienta. Po pobraniu krwi zostaje ona poddana specjalnemu odwirowaniu, w wyniku czego dzieli się na frakcje. Do zabiegu pobierana jest frakcja osocza zawierająca najwięcej płytek krwi, z których uwalnianie są czynniki wzrostu. Osocze bogatopłytkowe działa silnie stymulująco na fibroblasty, a także intensywnie regeneruje i przyspiesza gojenie się tkanek.
  • Stymulatory tkankowe – to jedne z najskuteczniejszych preparatów wykorzystywanych w terapiach anti-aging. Mają zdecydowanie mocniejsze działanie niż koktajle do mezoterapii igłowej. Składniki zawarte w preparatach poprawiają jędrność, gęstość oraz jakość skóry. Dzięki stymulacji komórek skory wpływają na wzrost syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do przebudowy skóry.

Jakie czynniki wpływają na skuteczność terapii anti-aging?

Kosmetologia estetyczna łączy zarówno zabiegi o działaniu zapobiegawczym, jak i naprawczym, które można określić zabiegami regeneracyjnymi. Proces przebudowy skóry wymaga czasu oraz odpowiedniej pielęgnacji, dlatego na efekty trzeba zaczekać.
Do głównych warunków, które wpływają na uzyskanie dobrych efektów są: systematyczność, cierpliwość oraz przestrzeganie odpowiednich zaleceń pozabiegowych.

Zaczynając terapię anty-aging należy uświadomić klienta o przebiegu procesu starzenia się skóry, co go przyspiesza i jak spowalniać wszystkie zmiany zachodzące w skórze. Jednym z ważniejszych aspektów jest również zdrowy styl życia, dieta i odpowiednia higiena i dobrze dobrana profesjonalna codzienna pielęgnacja, ponieważ w dużej mierze efekty zabiegowe są uzależnione od cech osobniczych organizmu.

Terapie anti-aging kluczem do zdrowego wyglądu

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Należy pamiętać, że przyspieszenie procesu starzenia jest często wynikiem złych nawyków, takich jak palenie papierosów, niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej. Profesjonalne terapie anti-aging, takie jak Mezoterapia mikroigłowa, Mezoterapia igłowa, Radiofrekwencja mikroigłowa Generate czy Stymulatory tkankowe mogą pomóc w zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu skóry na dłużej. Pielęgnacja skóry i dbałość o nią to klucz do zachowania pięknego i zdrowego wyglądu przez wiele lat.

Zadaj pytanie
Oceń nas!