PRP, autologiczny zabieg przyszłości

Osocze bogatopłytkowe w medycynie i kosmetologii estetycznej

W medycynie od wielu lat wykorzystywana jest krew oraz jej składniki i produkty krwiopochodne. Dzięki opracowaniu skutecznych i szybkich metod pozyskiwania osocza bogatopłytkowego, osocze szybko zaczęło być wykorzystywane w medycynie i kosmetologii estetycznej.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – Plateled Rich Plasma (PRP) to autologiczny koncentrat ludzkich płytek krwi, znajdujących się w niewielkiej ilości osocza. Osocze uzyskuje się przez wirowanie pełnej krwi, która nie uległa skrzepnięciu. W zależności od zastosowanej metody pozyskiwania PRP, stężenie płytek może być kilkukrotnie wyższe w porównaniu z krwią. Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z właściwej krwi pacjenta, tym samym stanowi w 100% biokompatybilny produkt. Dzięki temu, zabiegi z wykorzystaniem PRP szybko zyskały wielu zwolenników, tym samym stanowiąc istotną terapię stosowaną w medycynie i kosmetologii estetycznej.

Rewitalizacja skóry

Osocze bogatopłytkowe posiada udowodnione właściwości korzystnie wpływające na biostymulację fibroblastów do produkowania nowych włókien elastyny oraz kolagenowych. Rewitalizacja skóry zachodzi na drodze tak zwanej autologicznej terapii komórkowej (ACR). Dochodzi do wykorzystania czynników wzrostu zawartych w PRP i procesów stymulowania mezenchymalnych komórek macierzystych prowadzących do regeneracji oraz rewitalizacji skóry. Dodatkowo substancje uwalniane przez płytki krwi mają właściwości stymulujące naprawę tkanek jak również modyfikują toczące się procesy zapalne. Około 60 różnych substancji zawartych w płytkach bierze udział w procesie naprawy oraz odnowy tkanek.

Czynniki wzrostu

Najważniejszym celem wykorzystania osocza bogatopłytkowego w medycynie i kosmetologii estetycznej jest dostarczenie dodatkowej ilości zagęszczonych czynników wzrostu, które pochodzą z płytek, do punktów które chcemy przebudować czy też zregenerować.
Z płytek krwi uwalniane są cytokiny. Między innymi naskórkowy czynnik wzrostu – EGF, który bezpośrednio wpływa na stymulację proliferacji i różnicowania komórek naskórka oraz angigenezę i aktywność kolagenazy. Tym samym wpływa na pobudzenie gojenia się ran. Naczyniowo- śródbłonkowy czynnik wzrostu, określany jako VEGF pobudza tworzenie się naczyń krwionośnych oraz aktywuje mikrokrążenie. Płytkowy czynnik wzrostu – PDGF, odpowiedzialny jest za pobudzenie syntezy macierzy międzykomórkowej oraz różnicowanie komórek macierzystych mezenchymalnych. Czynnikami stymulującymi syntezę DNA są TGF β1 i TGF β2. To właśnie one określane są mianem transformujących czynników wzrostu. Ponadto z płytek krwi uwalniane są oligopeptydy, oligoelementy, enzymy i witaminy.
Najczęściej wykonywane zabiegi z użyciem PRP
W gabinetach medycyny i kosmetologii estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w zabiegach mezoterapii skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz skóry głowy. Stanowi w pełni bezpieczny zabieg z uwagi na wykorzystanie autologicznego preparatu. Tym samym eliminujemy zagrożenie alergii. Podawany preparat jest całkowicie biokompatybilny i neutralny immunologicznie.
Seria zabiegów z PRP daje efekt poprawy napięcia skóry, rewitalizacji wygładzenia zmarszczek, odmłodzenia oraz ujednolicenia koloru skóry.

Szkolenia

W placówkach Broadway Beauty oferujemy szkolenie łączące dwa zabiegi – Osocze oraz fibrynę bogatopłytkową. Wszytskie informacje o szkoleniu znajdziesz na naszej stronie internetowej :
https://broadwaybeauty.pl/szkolenia/oferta/osocze-bogatoplytkowe-i-fibryna-bogatoplytkowa
oraz w placówkach Broadway Beauty.

Zadaj pytanie
Oceń nas!