Laser, czyli jaki będzie do Ciebie pasował?

Jaki laser wybrać do gabinetu i czym się kierować?

Lasery to aktualnie najczęściej wybierane urządzenia zarówno przez kosmetologów, jak i lekarzy. Ze względu na szeroki zakres zastosowań są idealną inwestycją dla rozwijających się gabinetów. Coraz większa liczba miejsc specjalizuje się tylko w laseroterapii. Niestety ze względu na tak duże zainteresowanie, na rynku pojawia się bardzo dużo laserów, przez co powinniśmy dokładnie przeanalizować i sprawdzić oferowane nam urządzenia.

Epilacja numerem 1

Na ten moment najbardziej poszukiwanymi laserami na rynku są lasery do epilacji. Najskuteczniejsze są lasery diodowe o długości fali 808 nm. Zabiegi trwałego usuwania owłosienia są najczęściej wybieranymi przez klientów, którym coraz częściej zależy na poprawie estetyki, wygodzie, a także na utrzymywaniu odpowiedniej higieny. Epilacja polega na trwałym usuwaniu włosów z każdej partii ciała. Zabieg poleca się szczególnie osobom z nadmiernym owłosieniem, problemem wrastających włosów i związanym z tym stanem zapalnym. Główną zaletą epilacji jest bardzo wysoka skuteczność i długotrwały komfort. W trakcie zabiegu światło lasera niszczy włosy w fazie anagenu. Największą skuteczność uzyskujemy przy włosach ciemnych, zawierających dużą zawartość melaniny i jasnej skórze. Dla pełnego efektu należy wykonać od 4 do 8 zabiegów.

Usuwanie tatuażu i nie tylko

Kolejnym często poszukiwanym i wybieranym laserem jest laser Nd:Yag 1064 nm, zarówno jako urządzenia do zamykania naczynek, jak i usuwania tatuaży i makijażu permanentnego, a także usuwania owłosienia. Właśnie ze względu na jego szerokie zastosowanie gabinety często decydują się na zakup w celu poszerzenia oferty zabiegowej.

Laser frakcyjny, czy warto?

Ostatnim laserem wzbudzającym zainteresowanie jest laser frakcyjny, który także posiada szereg zastosowań. Wykorzystujemy go do resurfacingu, redukcji blizn, przebarwień, rozszerzonych porów oraz przy wiotkości skóry. Efekty zabiegu są szybko zauważalne, natomiast skóra po zabiegu wymaga dłuższej rekonwalescencji.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lasera?

Decydując się na zakup lasera do swojego gabinetu warto postawić na profesjonalny sprzęt. Taki, który będzie bezpieczny, skuteczny i na co klienci zwracają uwagę – komfortowy w trakcie zabiegu. Aby wybrać odpowiedni laser powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Na rynku mamy mnóstwo ofert, które kuszą niską ceną, natomiast niestety często takie urządzenia nie gwarantują odpowiedniej jakości wykonywanych zabiegów. Szczególnie należy zwrócić uwagę na parametry: moc wyjściowa, temperatura chłodzenia aplikatora zabiegowego, tryby pracy. Kolejnym, ważnym kryterium jest certyfikat CE oraz certyfikat medyczny FDA, który potwierdza skuteczność i bezpieczeństwo urządzenia, na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych. Ważna jest także gwarancja na urządzenie. Jednak najlepszym sprawdzeniem będzie przetestowanie urządzenia na swoich klientkach w gabinecie w celu sprawdzenia efektów po zabiegu oraz odczuć w trakcie zabiegu, a dodatkowo warto także zasięgnąć opinii osób korzystających z danego lasera. Pamiętajmy, że przy wyborze lasera liczy się nie tylko cena, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo i skuteczność!

Zadaj pytanie
Oceń nas!