IPL czy Laser Diodowy. Wybór najlepszego urządzenia do trwałej depilacji laserowej.

Trwała depilacja to marzenie wielu osób, poszukujących skutecznych metod pozbycia się niechcianego owłosienia.   W dzisiejszych czasach, na rynku dostępne są różnorodne urządzenia, z których najpopularniejsze to IPL (Intense Pulsed Light) oraz laser diodowy.

Depilacja laserowa to proces niszczenia cebulek włosowych za pomocą kontrolowanych, pulsacyjnych wiązek światła o określonej mocy i głębokości wnikania w głąb skóry. Światło użyte w tym procesie jest bardzo mocne. Włos absorbuje światło emitowane przez urządzenie, a intensywne ciepło niszczy go. Wytworzona w ten sposób energia cieplna nie powoduje bólu. Najlepszymi kandydatami do zabiegu laserowego usuwania owłosienia są osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach.

Na rynku jest wiele różnych technologii, urządzeń dedykowanych do osuwania owłosienia. Przyjrzyjmy się bliżej dwom technologiom. Poznaj, która będzie skuteczniejsza  !

IPL, czyli światło pulsujące o dużej intensywności. To technologia wykorzystująca szerokie spektrum światła, które dociera do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez melaninę. To prowadzi do znacznego osłabienia mieszków włosowych i opóźnienia ich wzrostu. Dzięki szerokiemu spektrum światła, IPL może obejmować większe obszary skóry, co przyspiesza proces depilacji. Urządzenie posiada wady. Ten rodzaj aparatury jest mniej skuteczny niż laser diodowy, w przypadku zabiegów usuwania owłosienia. Można nim wykonywać także zabiegi na twarz przy zastosowaniu odpowiednich parametrów. Doskonale sprawdza się do fotoodmładzania twarzy, niwelowania przebarwień, leczenia trądziku pospolitego oraz różowatego. W przypadku zabiegów na twarz, efekty są spektakularne. W leczeniu problemów skórnych sprzęt jest niezastąpiony i bardzo polecany przez lekarzy dermatologów. Jednak, w przypadku usuwania owłosienia, efekt nie jest satysfakcjonujący. Urządzenie osłabia włoski. Po zakończeniu serii zabiegów, włosy odrastają. Zatem, zostają osłabione przez intensywnie pulsujące światło, a nie uszkodzone i wyeliminowane całkowicie.

Laser diodowy to inna technologia depilacji, która również działa poprzez absorpcję melaniny w mieszku włosowym, jednakże emituje jednokierunkowe, skoncentrowane światło. Wpływa to na większą skuteczność.  Szczególnie laser diodowy, emitujący wiązkę 808 nm doskonale sprawdza się do depilacji  laserowej europejek. Wykazuje  bardzo dobre rezultaty zabiegowe i dedykowany jest do europejskich  fototypów skóry, struktury i kolorów włosów. Za pomocą lasera diodowego możemy intensywniej działać na melaninę włosa odcinając go jednocześnie od układu krwionośnego co sprawia , że zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny a efekt trwały. Laser jest rekomendowany do leczenia hirsutyzmu. Sprawdzi się doskonale u klientów z problemem wrastających włosów – wyeliminuje całkowicie ten problem. Tym laserem  możemy wykonać bezpieczny, a zarazem komfortowy zabieg u każdego  klienta.  Laser diodowy skupia się na konkretnej długości fali świetlnej, co pozwala na bardziej precyzyjne docieranie do mieszka włosowego, co może prowadzić do skuteczniejszej depilacji. Najskuteczniej usuwa owłosienie w sposób fototermiczny. Taka długość fali  808 nm, najlepiej pochłaniana jest przez jeden z docelowych chromoforów czyli melaninę. Poprzez zmianę energii świetlnej w cieplną komórki macierzyste włosa znajdujące się w obrębie pochewki korzenia włosa ulegają podgrzaniu; dzięki temu procesowi uzyskujemy trwałą destrukcję mieszka włosowego. Cała kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji, które zazwyczaj wykonuje się co 4-6 tygodni.

Podsumowanie

Jeśli  poszukujesz precyzyjnej i skutecznej depilacji, warto rozważyć laser diodowy. Teraz na rynku dostępne są naprawdę dobre lasery, w atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz poznać laser do depilacji, który rekomendujemy, sprawdź link TUTAJ

Zadaj pytanie
Oceń nas!