Depilacja laserowa – idealnie gładkie ciało. Skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia !

FOTOEPILACJA czyli trwała redukcja owłosienia. Jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych zabiegów wykonywanych w gabinetach. W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety ale również mężczyźni korzystają z tego typu usług. Główną przyczyną są względy medyczne, higieniczne oraz estetyczne.

PROCES DEPILACJI LASEROWEJ

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania włosów, która polega na wykorzystaniu promieniowania laserowego do zniszczenia cebulek włosów. Laser emituje wiązkę światła, która jest absorbowana przez barwnik włosa – melaninę. Gdy światło zostaje wchłonięte przez melaninę, przekształca się ono w ciepło, które niszczy komórki macierzyste włosa, uniemożliwiając mu dalszy wzrost. Najlepszymi kandydatami do zabiegu laserowego usuwania owłosienia są osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach.

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej konieczne jest skonsultowanie się z doświadczonym specjalistą. Wizyta konsultacyjna pozwoli określić typ skóry i włosów pacjenta oraz dostosować parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Istotne jest również poinformowanie specjalisty o ewentualnych przeciwwskazaniach oraz przyjmowanych lekach, które mogą wpływać na przebieg zabiegu.

W celu złagodzenia dyskomfortu często stosuje się chłodzenie skóry podczas zabiegu. Liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia trwałego efektu depilacji zależy od wielu czynników, w tym od obszaru zabiegowego, typu włosów oraz indywidualnych cech organizmu. Zazwyczaj zaleca się serię zabiegów w odstępach kilku tygodni, co pozwala na stopniowe zniszczenie wszystkich aktywnych cebulek włosów.

Aby osiągnąć satysfakcjonującą skuteczność należy zabieg depilacji powtarzać ok. 6 – 9 sesji. Pomiędzy sesjami niektóre włosy będą odrastać , ponieważ te, które były w fazie uśpienia podczas ostatniego zabiegu, teraz mogą być w fazie wzrostu. Dlatego istnieje potrzeba wykonania wielu zabiegów. Przeprowadzenie kilku zabiegów zapewnia, ze laser dotrze do wszystkich włosków. Pacjent może golić włoski odrastające pomiędzy kolejnymi sesjami.
Może wystąpić potrzeba powtórzenia co rok sesji utrwalających rezultaty. Wielu pacjentów uważa, że po wstępnej kuracji składającej się z kilku zabiegów, sesje utrwalające rezultaty powtarzane raz lub dwa razy do roku są najlepszym sposobem na zahamowanie wzrostu włosów.

Należy pamiętać, że depilacja laserowa, podobnie jak każda inna metoda usuwania włosów, może wiązać się z ryzykiem wystąpienia pewnych działań niepożądanych, takich jak podrażnienie skóry, przebarwienia czy przemijające obrzęki. Dlatego też ważne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty oraz odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu.

Nie dla każdego klienta depilacja laserowa jest odpowiednią metodą. Dla tych, którzy nie kwalifikują się do tego rodzaju zabiegu, istnieją inne skuteczne metody, takie jak depilacja pastą cukrową i woskiem. Do zabiegu depilacji nie kwalifikują się osoby z bardzo jasnymi, platynowymi włosami lub siwymi. Trwałe zażywanie leków światłouczulających, również stanowi przeciwwskazanie do depilacji.

Zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami do naszych placówek. Nie czekaj! Sprawdź również nasz cennik i umów się na wizytę ✔️

Zadaj pytanie
Oceń nas!