Czym jest Lipomikroterapia ?

W dzisiejszych czasach troska o zdrowie i urodę stała się integralną częścią naszego życia. Na rynku estetycznym pojawiają się coraz to bardziej innowacyjne metody, a jedną z najnowszych propozycji, która zdobywa uznanie, jest Lipomikroterapia. To fascynujące połączenie ustabilizowanych liposomami mieszanek z mikronakłuciami, tworzące niepowtarzalny i spersonalizowany zabieg.

Liposomy jako nośniki skuteczności

Jednym z kluczowych elementów Lipomikroterapii jest wykorzystanie liposomów, jako nośników składników aktywnych. Liposomy to małe kuliste pęcherzyki o strukturze dwuwarstwowej, są najbardziej skutecznymi systemami dostarczania o zwiększonej skuteczności terapeutycznej, ze względu na ich zdolność do kapsułkowania składników aktywnych. Części hydrofobowe tworzą membranę, natomiast części hydrofilowe zwrócone są do środka liposomu i na zewnątrz. Unikalna struktura liposomów pozwala im zatrzymywać hydrofilowe substancje aktywne w ich rdzeniu, podczas gdy hydrofobowe substancje aktywne mogą być umieszczane w dwuwarstwach. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i skuteczne łączenie różnych substancji w jednym produkcie, nie tracąc przy tym ich wartości.

Korzyści ze stosowania liposomów to m.in.:

Pokonanie skórnej bariery ochronnej
Przyspieszenie wchłaniania składników aktywnych
Ochrona składników aktywnych przed degradacją i utlenianiem
Biokompatybilność
Pokonanie problemu z niezgodnością składników aktywnych
Zwiększenie ładunku składników biologicznie czynnych
Poprawa stabilności produktu
Osiągnięcie maksymalnej skuteczności

Spersonalizowane połączenie zabiegów

Lipomikroterapia otwiera nowe możliwości personalizacji zabiegów. Produkty dostępne na rynku są specjalnie zaprojektowane do łączenia między sobą, umożliwiając Profesjonalistom stworzenie spersonalizowanego podejścia do potrzeb każdego klienta. Mikronakłucia, używane w połączeniu z liposomami, potęgują efektywność substancji aktywnych.

Wyjątkowe zastosowanie Lipomikroterapii

Lipomikroterapia nie ogranicza się jedynie do zastosowania w produktach pielęgnacyjnych. Nowy nurt łączenia ustabilizowanych liposomami mieszanek, w tym również produktów do eksfoliacji, z mikronakłuciami, pozwala na stworzenie kompleksowego zabiegu. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie martwego naskórka, jednocześnie dostarczając skórze korzystnych substancji.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem każdego zabiegu. Liposomy, będące integralną częścią Lipomikroterapii, są doskonale przebadanymi nośnikami, które pozwalają na separację składników aktywnych, co minimalizuje ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych. Mikronakłucia, z kolei, precyzyjnie dostarczają substancje aktywne tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Podsumowanie

Lipomikroterapia to rewolucyjne podejście do zabiegów estetycznych, łączące innowacyjne technologie w celu stworzenia spersonalizowanego doświadczenia dla każdego Klienta. Dzięki zastosowaniu liposomów i mikronakłuci, możliwe jest skuteczne łączenie różnych składników, dostarczając imponujące rezultaty. Jeśli zależy Ci na wyjątkowym połączeniu bezpieczeństwa i efektywności, Lipomikroterapia może być odpowiedzią na Twoje oczekiwania. Poznaj nowy wymiar piękna i doświadcz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji skóry!

 

Nie przegap okazji, zapisz się na darmowe warsztaty już teraz!

Zapraszamy do naszych placówek Broadway Beauty, które znajdują się na terenie całej Polski!

Sprawdź najbliższe terminy warsztatów edukacyjnych:
Gdańsk – 17.12 oraz 29.01  | Zapisz się: +48 500 800 766, [email protected]
Warszawa – 8.12 oraz 20.01 | Zapisz się:+48 789 250 202, [email protected]
Katowice – 8.12 oraz 20.01 | Zapisz się: +48 512 773 626, [email protected]

Zapoznaj się z ofertą szkoleń Brodway Beauty  → TUTAJ

Zadaj pytanie
Oceń nas!