Blanching. Poznaj innowacyjną technikę niwelowania zmarszczek!

Zmarszczki to naturalna część procesu starzenia, ale dla wielu osób stanowią one problem, który chcą jak najskuteczniej zniwelować.

Czym jest Blanching?

Blanching to zabieg iniekcyjny, polega na wprowadzaniu małych ilości kwasu hialuronowego bezpośrednio pod powierzchnię skóry w miejsca, gdzie znajdują się zmarszczki. Proces ten różni się od tradycyjnych metod, które zazwyczaj polegają na głębszych iniekcjach. Dzięki powierzchownym wstrzyknięciom, blanching może precyzyjnie zredukować drobne zmarszczki i linie, zwłaszcza w delikatnych obszarach twarzy, takich jak okolice oczu, ust, lwiej zmarszczki. Technika blanchingu opracowana została przez dr Patricka Michelsa specjalnie dla produktów linii Belotero.

Kwas hialuronowy  – jest związkiem naturalnie występującym w organizmach. Należy do glikozaminoglikanów, które są polisacharydami (wielocukrami). U ludzi występuje w ciele szklistym oka, tkance łącznej, chrząstkach stawowych oraz w skórze. Najwięcej, ponad połowa zlokalizowana jest w skórze.

Jak Działa Blanching?

Blanching polega na bardzo precyzyjnym wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Kwas hialuronowy, naturalnie występujący w skórze, działa jak gąbka, przyciągając i wiążąc wodę, co prowadzi do zwiększenia objętości i wygładzenia powierzchni skóry. Ponieważ technika ta skupia się na bardzo płytkich warstwach skóry, efekty są subtelne, ale widoczne, a zmarszczki stają się mniej zauważalne. Technika ta pozwala uzyskać naturalnie wyglądające rezultaty, bez efektu „naciągniętej” skóry.
Blanching jest mniej inwazyjny niż głębokie wstrzyknięcia, co zmniejsza ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji. Cały proces jest stosunkowo szybki, a pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych zajęć niemal natychmiast po zabiegu. Efekty blanchingu mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do roku, w zależności od indywidualnych cech skóry pacjenta.

Efekty:

Efekty wypełnienia pojawiają się już po 1-5 minutach od podania preparatu. Towarzyszy temu
późniejsza dyfuzja do warstwy brodawkowatej skóry właściwej, co prowadzi do długotrwałych
efektów. Zaleca się wykonanie dwóch zabiegów z jednomiesięcznym odstępem. Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi 3-7 dni. Efekty mogą utrzymywać się 8-10 miesięcy.

Czy Blanching jest dla Ciebie?

Blanching jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zredukować drobne zmarszczki i linie mimiczne, a jednocześnie uniknąć bardziej inwazyjnych procedur. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom z delikatną i cienką skórą, które potrzebują subtelnego wygładzenia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który oceni stan skóry i doradzi najlepsze rozwiązanie.

 

Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem, skontaktuj się z nami !

Więcej informacji uzyskaj kontaktując się z placówką Broadway Beauty.

Katowice  +48 512 773 626, [email protected]

Zadaj pytanie
Oceń nas!