Wszystko, co musisz wiedzieć o laminacji brwi !

Laminacja – największy trend w stylizacji brwi !

Na czym polega zabieg?

Laminowanie brwi cieszy się coraz większą popularnością wśród klientek. Według Melanie Marris – założycielki Brow Code, ten trend będzie utrzymywał się jeszcze przez cały rok 2024. Laminacja brwi to doskonała propozycja dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu naturalnego łuku brwiowego. Problem stanowią niesforne włoski, sztywne, rosnące nieregularnie. Laminacja brwi jest alternatywą dla modnego stylizowania brwi na mydło. Wykonuje się ją na podobnej zasadzie co lifting rzęs. Laminacja brwi to zaawansowana forma stylizacji, która pozwala na ułożenie i zmianę kierunku niesfornie rosnących włosków. Zmiana wyglądu brwi jest czasowa. Po zabiegu brwi są miękkie i elastyczne. Zyskują modny kształt i wrażenie dużej objętości. 

Zabieg laminowania brwi wykonuje się przy pomocy roztworu do trwałej ondulacji, balsamu neutralizującego i tak zwanej kuracji nawilżającej. Rozpoczyna się go od dokładnego oczyszczenia włosków, w celu ich odtłuszczenia.  Zmiana kierunku ułożenia włosa podlega reakcji chemicznej, przy użyciu specjalnego preparatu. Zachodzi proces rozerwania mostków dwusiarczkowych w strukturze włosa. Za to działanie odpowiada sól amonowa kwasu tioglikolowego. Następnie, zastosowany zostaje łagodny roztworu z nadtlenku wodoru, który spowoduje tworzenie się nowych wiązań. Jest to ingerencja w strukturę włosa. Idealnym wykończeniem laminacji jest aplikacja farbki, która pozwoli na podkreślenie efektu.

Przed przystąpieniem do zabiegu, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Nie każdy rodzaj włosków nadaje się do tego zabiegu. Dla bardzo cienkich i delikatnych włosków ingerencja preparatu może być zbyt mocna. W czasie zabiegu łuska włoska zostaje otwarta, dlatego w kolejnych etapach bardzo ważna jest regeneracja. W tym celu stosuje się preparaty, które zawierają keratynę oraz olejki roślinne. Dzięki temu, że substancje te działają okluzyjnie, uzupełniają spoiwo między łuskami. Odżywiając je i regenerując, co przekłada się na ich kondycję i elastyczność. Włoski są nie tylko uporządkowane, ale i zdrowsze, natłuszczone oraz błyszczące.

→ Tutaj kupisz zestawy produktów Brow Code do laminacji TUTAJ

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu ?

Laminacja brwi jest zabiegiem zarówno stylizacyjnym, jak i pielęgnacyjnym. Oprócz gęstych i ujarzmionych brwi – pogrubia włoski, wzmacnia je i odbudowuje ich strukturę. To zasługa intensywnej regeneracji i odżywienia. Efekty zabiegu utrzymują się od 1 do 1,5 miesiąca, co jest uwarunkowane indywidualnymi cechami oraz odpowiednią pielęgnacją brwi po zabiegu. Długotrwałą regenerację brwi zapewni zastosowanie odpowiednich preparatów.

 

Jaką zastosować pielęgnację po zabiegu ?

Można zdecydować się na jeden rodzaj oleju, jednak najlepszą decyzją będzie wybór skoncentrowanej formuły, wzbogaconej o kilka rodzajów olejków. Najważniejsze jest codzienne przeczesywanie brwi i nawilżanie ich ulubionym olejkiem, np. Brow Gold Nourishing Growth Oil, Brow Code 30ml. Posiada bardzo bogaty skład i silnie regeneruje włoski.

Olejki, które warto wybierać po zabiegu:

  • olej arganowy, który nawilża, neutralizuje wolne rodniki, nadaje miękkość i jedwabistość,
  • olej macadamia, który przywraca równowagę produkcji sebum i odżywia,
  • olej migdałowy, który zmiękcza, nawilża i odżywia. Sprawia, że włoski są miękkie, lśniące i odżywione,

 

Produkty te możesz znaleźć i kupić na stronie internetowej BROW CODE. Wybierz swój najlepszy produkt do stylizacji  brwi, właśnie teraz!

→ kupisz TUTAJ

 

Przyjdź na szkolenie i dowiedz się jak prawidłowo wykonywać zabieg, jak odpowiednio nakładać preparaty i kontrolować czas ich ekspozycji.

Zapoznaj się z ofertą szkoleń Broadway Beauty →  TUTAJ

Zadaj pytanie
Oceń nas!