Be the Champion. Czyli jaką ścieżkę kariery wybrać ❓?

Kariera nie tylko dla kosmetologa, czyli jak karierę mogą zmienić pielęgniarki, położne i ratownicy medyczni.

Intensywny i dynamiczny rozwój branży beauty spowodował, że kosmetolodzy oraz przedstawiciele zawodów medycznych; takich jak pielęgniarstwo, położnictwo, czy ratownictwo medyczne zaczęli wykonywać zabiegi iniekcyjne. Procedury takie jak mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, czy wypełniacze coraz częściej znajdują się w menu zabiegowym specjalistów.
Wiele osób na początku swej przygody z zabiegami iniekcyjnymi jest zagubionych – nie wie jakie kroki podjąć, z którego szkolenia skorzystać, jaki kierunek swojego rozwoju przyjąć. Podejmowane decyzje są często chaotyczne, a kolejność szkoleń nie pozwala na wykorzystanie w stu procentach potencjałów wykonywanych zabiegów.
Ponadto brak doświadczenia w zabiegach z zastosowaniem strzykawki i igły może spowodować powikłania u klientów.

Od czego warto zacząć? Anatomia i fizjologia na celowniku.

Przede wszystkim należy sięgnąć po literaturę specjalistyczną z zakresu anatomii, fizjologii i histologii. Przypomnienie podstawowych zagadnień takich jak budowa i funkcje skóry, przebieg naczyń krwionośnych, nerwów, a także powtórka z podstawowych procesów zachodzących w skórze dadzą nam solidną bazę wiedzy. Jeżeli powrót do szkolnych podręczników wywołuje w nas jedynie niechęć – warto skorzystać z profesjonalnych szkoleń z zakresu anatomii i fizjologii, ponieważ ich znajomość jest podstawą dobrej pracy specjalisty.
Po powtórzeniu podstaw teoretycznych pora na praktykę.

Mezoterapia igłowa. Królowa gabinetów ?

Od jakiego szkolenia warto zacząć? Niekwestionowaną królową zabiegów iniekcyjnych jest mezoterapia igłowa. Szkolenie podstawowe z mezoterapii pozwala na poznanie podstawowych technik pracy z igłą, obycie się z iniekcjami, a także poznanie podstaw pracy.
Szkolenie: Mezoterapia igłowa. Level 1 jest rekomendowana dla wszystkich – zarówno dla osób, które później chcą pogłębiać wiedzę z wypełniaczy, a także tych, których interesują terapie autologiczne. Po odbyciu szkolenia warto doskonalić swój warsztat, czyli… po prostu wykonywać zabiegi. Stare przysłowie głosi, że trening czyni mistrza i tak jest również z zabiegami iniekcyjnymi – im więcej wykonanych zabiegów, im więcej poznanych przez nas specyfik skór klientów tym zdobywamy lepsze doświadczenie. Jako następny krok zaleca się skorzystanie ze szkolenia: Mezoterapia igłowa. Level 2 w celu doskonalenia swoich umiejętności, poznania nowych technik iniekcyjnych, pracy na nowych obszarach zabiegowych, a także skorygowaniu błędów.
Szkolenia z mezoterapii dają nam solidną bazę i umiejętności do wykonywania kolejnych zabiegów iniekcyjnych.
Po szkoleniu z mezoterapii warto zadać sobie pytanie – co dalej chcę robić?

Co dalej? Terapie autologiczne i stymulatory tkankowe.

Na rynku kosmetycznym prym wiodą terapie autologiczne, czyli zabiegi z zastosowaniem osocza bogato płytkowego, czy też fibryny. Nieustannie zwiększają swoją popularność zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych. Wykonując zabiegi osocza bogatopłytkowego, czy fibryny bogatopłytkowej niezbędna jest dobra znajomość technik mezoterapii igłowej. Doświadczenie w zabiegach iniekcyjnych również będzie stanowiło wielki atut, ponieważ zarówno osocze, jak i fibrynę należy podać w odpowiednim czasie, aby zachowały swoje biologiczne właściwości. Osoby bez doświadczenia w zabiegach iniekcyjnych mogą ulegać stresowi pod wpływem presji uciekającego czasu, zatem nie są to odpowiednie zabiegi dla laików.
Z kolei przy zabiegach stymulatorami tkankowymi bardzo ważna jest precyzja podania preparatu do odpowiedniej warstwy skóry. Techniki podania różnią się w zależności od zastosowanego stymulatora tkankowego, zatem, początkowo warto wybrać szkolenie: Stymulatory tkankowe. Level 1 – aby zapoznać się z preparatami przeznaczonymi do rewitalizacji skóry oraz ich metodą podania, a następnie skorzystać ze szkolenia: Stymulatory tkankowe. Level 2, gdzie kursant zapoznaje się z zaawansowanymi technikami iniekcyjnymi takimi jak np. technika BAP, czy też stymulatorami o wyższym stopniu zaawansowania i co za tym idzie bardziej wymagającymi schematami zabiegowymi. Ciekawą alternatywą na rynku jest również stosunkowo nowa terapia CM, która pozwala na zastosowanie spersonalizowanego stymulatora w zależności do rodzaju cery. Jest to kuracja „szyta na miarę” skóry naszego klienta pozwalająca na zastosowanie preparatów celowanych w dany problem cery.
Jeżeli czujemy, że naszym powołaniem są zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy – warto rozważyć również opcję wypełniacza autologicznego, który stanowi alternatywę do kwasu hialuronowego i niesie ze sobą mniejsze ryzyko zabiegowe.

Wypełniacze. Terapie da zaawansowanych.

Od czego jednak zacząć naszą edukację idąc w stronę wypełniaczy? Przede wszystkim od szkolenia z anatomii i fizjologii skóry oraz mezoterapii igłowej, ponieważ stanowią one idealną bazę dla zabiegów iniekcyjnych, a także zmniejszają ryzyko ewentualnych powikłań, które mogą wystąpić podczas wykonywania zabiegów.
Świetnym uzupełnieniem wszystkich technik iniekcyjnych jest mezoterapia mikroigłowa, która powala na intensyfikację efektów zabiegowych, radzi sobie z problemami, przy których pozostałe zabiegi zawiodą. W ostatnim czasie prym wiedzie mezoterapia mikroigłowa w połączeniu z peelingiem chemicznym. Takie rozwiązanie otwiera przed nami nowe możliwości pracy z takimi problemami jak blizny, przebarwienia, czy też prewencja anti-aging.

Już wiesz jaka będzie Twoja kariera?

Określenie swojej ścieżki kariery jest dla wielu kursantów problematyczne, rodzi wiele pytań i wątpliwości. Pamiętajmy, że zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna, a także bogate doświadczenie zawodowe i chęć rozwoju stworzą dobrego zabiegowca. Każde szkolenie warto co kilka lat uaktualnić ze względu na dynamiczny rozwój branży, a także odkrycia naukowe w dziedzinie kosmetologii i medycy, a co za tym idzie – doskonalenie technik zabiegowych.
Jeśli wciąż nie wiesz na które szkolenia się zdecydować, chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniej ścieżki.

Kontakt do naszych placówek znajdziesz TUTAJ

A pełna lista szkoleń z kosmetologii estetycznej czeka na Ciebie TUTAJ

Zadaj pytanie
Oceń nas!