Korygowanie wrastających paznokci – szkolenie internetowe

Na szkoleniu zostanie omówionych 6 różnych technik korygowania zniekształconej płytki, co zapewni holistyczne podejście do niwelowania defektu. Nauczysz się prawidłowo dobierać technikę korekcji, aby uzyskać zamierzony efekt. Podczas kursu szkoleniowiec omówi anatomiczną budowę płytki paznokciowej, przyczyny powstawania wrastających i wkręcających paznokci a także problem nawracalności deformacji.

Program szkolenia:

Podstawy anatomii i fizjologi paznokcia takie jak:
  • Budowa anatomiczna i fizjologia paznokcia
Wrastające i wkręcające paznokcie
  • Przyczyny powstawania wrastających i wkręcających paznokci
  • Przyczyny nawracalności wrastania i wkręcania paznokci
  • Dobór techniki do zniekształcenia paznokcia:
– Klamra PODO NailBrace – klamra trzyczęściowa wykonana z drutu podologicznego. Dzięki zastosowaniu systemu haczykowego oraz „omegi” jako siły dźwigni, klamra wykazuje przede wszystkim silne właściwości korygujące nawet najbardziej „rurkowatych” paznokci. Konstrukcja trzyczęściowa pozwala na precyzyjne umieszczenie klamry.
– Klamra B/S Spange – plastikowa, sprężysta i elastyczna klamra naklejana na paznokieć, zapewniająca prawidłową pracę, pomagając wydobyć paznokieć na zewnątrz wałów okołopaznokciowych.
– Rurki SulciProtektor – technika, która pozwala na kontrolowanie toru rośnięcia paznokcia.
– Klamra tytanowa- klamra z nici tytanowych to jedna z najmocniejszych i efektywniejszych implantów stosowanych w ortonyksji. Drut wygina się indywidualnie w zależności od rodzaju deformacji paznokcia, co pozwala dostosować rozwiązanie do konkretnego problemu.
– System wstawek podo- system wytwarzania wstawek podologicznych, umożliwiających wykonanie precyzyjnej rekonstrukcji płytki paznokciowej wraz z prawidłowym wyprofilowanie paznokcia.
– Tamponada Ligasano – metoda wspomagająca leczenie wrastających i wkręcających paznokci, stosowana szczególnie przy stanach zapalnych.
– Taping podologiczny palucha – zastosowanie taśm do kinesiotapingu przy wrastających i wkręcających paznokciach oraz egzostozie.
  • Planowanie terapii
  • Współpraca podologa z lekarzem – holistyczne podejście
  • Prawidłowe opracowanie płytki paznokciowej przy użyciu narzędzi
Klamry:
  • Rodzaje klamer
Wymagania sanitarne oraz BHP wykonywania zabiegów podologicznych
  • Dezynfekcja i sterylizacja z uwzględnieniem sanepidu
Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy z gabinecie podologicznym

Ponadto w trakcie trwania live możesz zadawać pytania, na które nasi eksperci będą odpowiadać na bieżąco. Dzięki takiej komunikacji szkolenie jest z pewnością bardziej efektywne. Dodatkowo po zakończeniu kursu zostajesz w stałym kontakcie ze szkoleniowcem, który będzie służył swoją radą i doświadczeniem, wtedy kiedy tego potrzebujesz.

zostańwdomu
szkolenieonline

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoleń internetowych.