Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Na czym polega rekonstrukcja płytki paznokciowej?

Rekonstrukcja płytki paznokciowej to przede wszystkim niezwykle bezpieczny i bezbolesny zabieg, polegający na nanoszeniu specjalnej masy żelowej na uszkodzone miejsce. Nakładana masa pod względem wyglądu jest bardzo podobna do naturalnej płytki paznokcia, dzięki czemu gwarantuje ona bardzo dobry efekt wizualny. Dodatkowo masa w skuteczny sposób uszczelnia łożysko paznokcia. W związku z tym ryzyko dostania się bakterii, czy grzybów w te delikatne okolice spada do minimum.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Najczęściej zabieg wykonuje się na paznokciach, które uległy deformacji lub odklejeniu od łożyska. Rekonstrukcje równie często stosuje się w trakcie terapii leczniczej, po uszkodzeniu mechanicznym paznokcia, oraz na łamliwych i rozdwajających się płytkach.

Do najczęstszych przyczyn zniekształcenia płytki paznokciowej zalicza się przede wszystkim:

  • Chirurgiczny zabieg usunięcia płytki paznokciowej
  • Mechaniczny uraz
  • Nieodpowiednio wykonany pedicure
  • Zła pielęgnacja paznokci w domu, tzw. operacje łazienkowe,
  • Krwiaki podpaznokciowe spowodowane nieodpowiednim obuwiem
  • Choroby dermatologiczne
  • Grzybica
  • Łuszczyca

Rekonstrukcja płytki paznokciowej – efekty

Zabieg pozwala odzyskać naturalny kształt i kolor paznokcia. Dodatkowo ochroni płytkę przed czynnikami zewnętrznymi. Wielkim atutem jest również to, że zabieg jest całkowicie bezbolesny i niezwykle bezpieczny. Prawidłowo wykonany zabieg jest bezinwazyjny i nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych.

Jeżeli chcesz zadbać o swoje paznokcie w jak najlepszy sposób koniecznie zapoznaj się również z ofertą zabiegu Korygowanie wrastających paznokci

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania

+ Rekonstrukcja paznokcia to zabieg przeprowadzany w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z jego ubytkami utworzonymi wskutek zmian chorobowych (grzybica czy onyholiza), bądź też w wyniku uszkodzeń mechanicznych (przeważnie w efekcie mocnego uderzenia w palec).

Przeciwwskazania

+ ciąża
+ aktywna choroba nowotworowa

Zadaj pytanie
Oceń nas!