Pedicure Podologiczny

Pedicure Podologiczny

Pedicure Podologiczny

Czym jest Pedicure Podologiczny?

Pedicure Podologiczny to bezpieczny i profesjonalny zabieg leczniczy, w którym specjalista dąży do poprawy stanu zdrowia stóp odpowiednio dobraną terapią. Cały proces przebiega bardzo ostrożnie z zachowaniem wszelkich zasad higieny. Podolog prowadzi również dokumentację każdego zabiegu. Zawsze informuje i uczy pacjenta, w jaki sposób powinien dbać o swoje stopy, dobierając odpowiednie kosmetyki, wkładki oraz obuwie. Pedicure podologiczny to opracowanie paznokci frezarka+ opracowanie hiperkeratoz strony podeszwowej dłutem i skalpelem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Tego rodzaju pedicure to zabieg leczniczy, dzięki czemu może być stosowany u osób w każdym wieku i płci. Zaleca się go przede wszystkim osobom, które borykają się z problemami takimi jak np.: grzybica, łuszczyca, brodawki, odciski i pękające pięty. Zabieg można stosować również u osób z wszelkimi bólami stóp i stawu skokowego, płaskostopiem oraz haluksami. Należy podkreślić, że jest to zabieg uniwersalny, dzięki czemu można stosować go w każdym przypadku, niezależnie od stanu stup.

Korzyści wynikające z zabiegu

Do najważniejszych zalet zabiegu zalicza się przede wszystkim poprawę ogólnego wyglądu i stanu stup. Pedicure pomaga zwalczyć problem uszkodzonych, grubych i zdeformowanych paznokci. Poprawia on również skórę oraz redukuje nieestetyczne zmiany pojawiające się na powierzchni stup. Co najważniejsze zabieg jest bezbolesny, w związku z czym pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z przeprowadzaniem usługi.

Jeżeli posiadasz problem niestetycznych wrstających paznokci, idealnym zabiegiem dla Ciebie będzie Korygowanie wrastających paznokci (klamry)

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania

+ odcisków,
+ odcisków,
+ chorób stóp typu: grzybica, łuszczyca, brodawki, ,
+ wrastających i wkręcających się paznokci,
+ pękających pięt, ,
+ płaskostopia, haluksów, palców młotkowatych,
+ ostrogi piętowej,
+ uszkodzonych, grubych i zdeformowanych paznokci,
+ bóli stóp i stawu skokowego,
+ nadpotliwości,
+ problemów krążeniowych,
+ stopy cukrzycowej, reumatycznej itp.

Ten zabieg przyda się zwłaszcza osobom, u których problemy ze stopami są uwarunkowane genetycznie. Niektórzy mają tendencje do odcisków, modzeli, paznokci wrastających (np. paznokcie rurkowate) i muszą, oprócz systematycznych wizyt kontrolnych w gabinecie, poświęcać pielęgnacji stóp dużo czasu i na co dzień.

Przeciwwskazania

+ Brak przeciwwskazań

Zadaj pytanie
Oceń nas!