Microneedling

Microneedling

Skuteczna regeneracja skóry

Czym jest Microneedling ?

Terapia Microneedling wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia przeznaczonego do mikro nakłuć naskórka i skóry właściwej. Celem terapii jest utworzenie całej sieci mikro kanalików za pomocą cienkich igieł o bardzo małej średnicy, uwolnienie czynników wzrostu i wprowadzenie substancji terapeutycznej. Technika pozwala na pobudzenie kluczowych komórek występujących w skórze: – keratynocytów, poprzez wpływ na faktor wzrostu (GF) – fibroblastów, poprzez wpływ na faktor wzrostu (FGF) – melanocytów – komórek macierzystych warstwy podstawnej naskórka

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Microneedling to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób w dojrzałym wieku, których skóra utraciła swoje pierwotne właściwości. Jest to również idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy borykają się z bliznami i nieestetycznymi zmianami potrądzikowymi.

Microneedling – zalety

Zabieg korzystnie wpływa na ogólną poprawę wyglądu skóry. Microneedling poprawia jędrność skóry, redukuje stare blizny oraz te potrądzikowe. Zabieg ma także doskonałe działanie niwelujące głębokie bruzdy, zmarszczki i rozstępy. Wielkim atutem jest także niski poziom bólu odczuwanego podczas zabiegu, co znacząco poprawia komfort klienta. Dodatkowo zabieg jest niezwykle bezpieczny, dzięki czemu można wykonać go na wszystkich rodzajach skóry.

Jeżeli chcesz w pełni zadbać o wygląd swojej skóry zachęcamy do zapoznania się z zabiegiem Mezoterapia igłowa.

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania

+ Duży spadek jędrności skóry
+ Blizny, w tym stare blizny
+ Głębokie blizny potrądzikowe
+ Foto-starzenie się skóry
+ Głębokie bruzdy i zmarszczki
+ Rozstępy

Przeciwwskazania

+ ciąża, karmienie piersią
+ infekcje w okolicach wykonywania zabiegu
+ skłonność do powstawania blizn przerostowych
+ nowotwory
+ tendencje do powstawania bliznowców

Zadaj pytanie
Oceń nas!