
Mezoterapia igłowa
Czym jest Mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa, zwana również iniekcyjną, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na podaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, czy mikroelementy. Cały proces odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Umożliwia to bezpośrednie podanie składników aktywnych do miejsc, które tego potrzebują. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
Mezoterapia to idealny zabieg dla osób w każdym wieku niezależnie od typu skóry. Zabieg ten stosowany jest najczęściej u osób, których skóra została pozbawiona blasku, nawilżenia i elastyczności. Doskonale sprawdza się również u osób dojrzałych, które wymagają redukcji zmarszczek, cieniów, przebarwień i wszelkich oznak zmęczenia.
Mezoterapia – zalety
Przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu wiąże się z wieloma korzyściami. Do najważniejszych zalet należy przede wszystkim ogólna poprawa wyglądu skóry. Mezoterapia rozświetla cerę, przywraca jej naturalny i młodzieńczy wygląd oraz co najważniejsze redukuje wszystkie niedoskonałości takie jak zmarszczki przebarwienia i cienie pod oczami. Dzięki temu znacząco wzrasta pewność siebie i samopoczucie klienta. Pomimo użycia igły zabieg nie jest bolesny, co znacząco podnosi komfort klienta. Dodatkowo mezoterapia jest niezwykle bezpieczna. Poprawnie wykonany zabieg nie niesie za sobą żadnych efektów ubocznych.
Doskonałym dopełnieniem mezoterapii jest innowacyjny, bezinwazyjny zabieg Peelingi chemiczne – Perfect Image
Wskazania i przeciwwskazania
Wskazania
+ utrata blasku i elastyczności,
+ spadek nawilżenia skóry,
+ linie i zmarszczki,
+ wiotkość skóry,
+ cienie i zmarszczki pod oczami,
+ przebarwienia, łojotok.
Przeciwwskazania
+ ciąża, karmienie piersią
+ infekcje w okolicach wykonywania zabiegu
+ skłonność do powstawania blizn przerostowych
+ nowotwory
+ tendencje do powstawania bliznowców