Mezoterapia igłowa rozstępy

Co to za zabieg?

Mezoterapia to zabieg stosowany nie tylko w pielęgnacji twarzy, ale również ciała. Polega na iniekcyjnym podaniu preparatów w głąb skóry, co wykorzystuje się w kuracji rozstępów stanowiących znaczący problem estetyczny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów można przeciwdziałać powstawaniu nowych oraz spłycać już istniejące rozstępy.

Dla kogo?

Zabieg mezoterapii poleca się szczególnie osobom mającym mało elastyczną skórę, która jest poddana dużej sile rozciągania, np. w trakcie intensywnego wzrostu czy ciąży. Można stosować ją niezależnie od miejsca występowania rozstępów.

Korzyści

Mezoterapia dzięki swojemu zlokalizowanemu działaniu jest jednym z najskuteczniejkszych zabiegów regeneracyjnych, przy jednoczesnym małym ryzyku powikłań i niskiej inwazyjności. Podaje się preparaty w pełni przyswajane przez skórę, zmniejszające widoczność istniejących rozstępów i zapobiegające powstawaniu nowych. Efekt ten znacznie wpływa na późniejszy komfort oraz akceptację swojego wyglądu.

Aby uzyskać najbardziej optymalne efekty zabieg najlepiej wykonywać w serii lub łączyć z innymi procedurami. Mezoterapie najlepiej łączyć z np. microneedlingiem oraz stosować odpowiednią pielęgnację domową.

 

Wskazania i przeciwwskazania

Wskazania:

+blizny
+rozstępy o różnej lokalizacji
+mało elastyczna skóra

Przeciwwskazania:

+ciąża i karmienie piersią
+choroby skóry
+nowotwory
+skłonności do powstawania bliznowców
+nieustabilizowana cukrzyca
+infekcje, gorączka
+alergie na składniki preparatu

Zadaj pytanie
Oceń nas!