Korygowanie wrastających paznokci - klamry

Korygowanie wrastających paznokci (klamry)

Na czym polega zabieg korekcyjny ?

Korygowanie wrastających paznokci to zabieg przeprowadzany za pomocą specjalistycznych klamer. Ich zadaniem jest prostowanie się, co prowadzi do odciągnięcia bocznych brzegów paznokcia i spłaszczenia płytki. W razie konieczności można nakleić dwie klamry obok siebie, co nasila efekt terapeutyczny. Znajdują one szczególnie zastosowanie przy wrastaniu paznokci kruchych i łamliwych, nawet jeśli towarzyszy im stan zapalny. Sam zabieg jest bezbolesny i daje natychmiastową ulgę.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ?

Klamry medyczne dedykowane są przede wszystkim osobom, które posiadają problem wrastających i wkręcających. paznokci. Jest to najszybsza, najskuteczniejsza, a co najważniejsze mało inwazyjna i bezbolesna metoda walki z tym problemem. Tego rodzaju przypadłość dotyczy osób w każdym wieki, zwłaszcza u tych noszących wąskie obuwie.

Korygowanie wrastających paznokci – zalety

Zabieg korekcji paznokci poprzez klamry jest wysoce skuteczny i bezbolesny. W przeciwieństwie do chirurgicznych metod pacjent podczas zakładania klamer nie odczuwa bólu i dyskomfortu. Dodatkowo ten prosty zabieg pozwala zwalczyć wszystkie objawy towarzyszące tej dolegliwości. Klamry eliminują ból, zaczerwienienie i obrzęk. Dodatkowo pozwalają wyprofilować niesforne paznokcie na długi czas.

Jeżeli chcesz w pełni zadbać o swoje stopy zapoznaj się z zabiegiem Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Zadaj pytanie
Oceń nas!