Sezonowe wypadanie włosów

Zimowa zmora kobiet czyli sezonowe wypadanie włosów

Zauważyłaś, że w ostatnim czasie na Twojej szczotce zostaje więcej włosów niż zwykle? W każdym kącie znajdujesz pasma włosów? Sitko od prysznica zatyka się od nadmiaru kosmyków? Może to oznaczać, że dopadło Cię sezonowe wypadanie włosów. Nie martw się, problem ten dotyka większości ludzi na całym świecie niezależnie od wieku czy płci. Charakteryzuje się on stosunkowo łagodnym przebiegiem, jednak zdarzają się przypadki nasilonego wypadania włosów.

Dla większości kobiet piękne i zdrowe włosy to atrybut piękna, dlatego co dzień staramy się dbać o nie z jak największą uwagą. Jak postępować w przypadku tego rodzaju problemu? Jakie są przyczyny sezonowego wypadania włosów? Jakie zabiegi trychologiczne wybrać na ten czas? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.

Przyczyny sezonowego wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo, ich uwarunkowanie zależy od indywidualnych właściwości danego organizmu. Jednak można wyróżnić kilka głównych, najbardziej uniwersalnych powodów sezonowego wypadania włosów.

Czynniki atmosferyczne

Jesienią i zimą temperatura na zewnątrz znacznie spada, co wiąże się z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Ogrzewane powietrze znajdujące się w pomieszczeniach staje się niezwykle suche, co destrukcyjnie wpływa na kondycję naszych włosów. Co więcej, zimny wiatr, śnieg i mróz również osłabia strukturę włosa, skórę głowy a w konsekwencji sama brodawka włosa pozostaje źle odżywiona i osłabiona. Bez odpowiedniej pielęgnacji, nasze włosy nie są w stanie chronić się przed tymi czynnikami.

Dieta

W pielęgnacji włosów bardzo dużą rolę odgrywa również prawidłowe odżywianie i dostarczanie organizmowi odpowiednich substancji potrzebnych do utrzymania zdrowych i pięknych włosów. W sezonie jesienno-zimowym jakość naszej diety obniża się, jemy mniej warzyw i owoców. Pokarmy te zawierają najwięcej witamin i składników odżywczych, które pozwalają utrzymać skórę, włosy i paznokcie w jak najlepszym stanie. Jeżeli więc chcesz cieszyć się pięknym wyglądem przez cały rok, pamiętaj o zbilansowanej i zdrowej diecie.

Mezoterapia – ratunek dla włosów

Mezoterapia igłowa to obecnie najpopularniejsza metoda leczenia wykorzystywana do walki z różnymi schorzeniami skóry. Zabieg polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów. Zalecany jest on osobom mającym regularny problemy z wypadaniem włosów i łysieniem oraz wszystkim, którzy borykają się z sezonowym wypadaniem włosów. Zabieg ma niezwykle korzystny wpływ na wygląd i kondycję włosów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat mezoterapii igłowej skóry głowy? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego zabiegu.

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Domowa maska na włosy

Zapewnij swoim włosom bombę witaminową w postacie domowej maski. Do jej wykonania użyj jajek, miodu i oliwy z oliwek. Składniki te bogate są w siarkę, fosfor, selen, cynk i białko, czyli wszystko to co nasze włosy lubią najbardziej, Dodatkowo możesz wykorzystać również korzeń lukrecji. Zapobiega on wypadaniu włosów i dalszemu ich niszczeniu. Połączenie tych składników pozwoli Ci ukoić skórę głowy, zregenerować włosy i wzmocnić odżywienie brodawki włosowej, zapobiegając ich wypadaniu.

Masaż skóry głowy

Wielu ekspertów jako jedną z najlepszych metod wykorzystywaną w walce z wypadaniem włosów zaleca codzienny masaż skóry głowy. Zabieg ten powinien trwać około 5-7 minut. Czynność ta powinna być wykonywana regularnie, w przeciwnym wypadku efekty mogą być znikome. Zabieg można wykonywać dłońmi lub posłużyć się specjalnymi przyrządami do masażu.

Shake witaminowy i suplementy diety

Jeżeli nie stosujesz zdrowej, zbilansowanej diety warto jest zadbać o to, aby przynajmniej raz dziennie dostarczyć organizmowi troszeczkę witamin. Czy to w postaci owocowych shaków, soków warzywnych czy suplementów diety. Zmiksuj swoje ulubione warzywa i owoce. Zamiast deseru po obiedzie wypij tak przygotowaną porcję witamin. Twoje włosy z pewnością Ci podziękują.

Jeżeli Twoje włosy potrzebują pomocy eksperta, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych zabiegów, które z pewnością pomogą Ci w każdym problemie.