Jak wybrać szkolenie kosmetyczne

Szkolenie kosmetyczne – jak wybrać najlepsze?

Obecnie na polskim rynku działają setki firm szkoleniowych, które mają w swoich ofertach tysiące szkoleń i kursów. Mogłoby wydawać się, że im więcej możliwości tym lepiej. Jednak od nadmiaru ofert może zakręcić się w głowach. Na pierwszy rzut oka wszystkie szkolenia wyglądają tak samo, jednak po dogłębnej analizie okazuje się, że różnice są wręcz diametralnie.

Na co więc zwrócić uwagę, by dokonać dobrego wyboru? Jakich szkoleń unikać? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu! Oto 5 kroków, które pomogą Ci wybrać najlepsze szkolenie

1.Opinie o szkole

Pierwszą i podstawową rzeczą, jaką powinieneś sprawdzić podczas wyboru szkolenia, są opinie o placówce szkoleniowej, w której masz zamiar podjąć naukę. Komentarze zamieszczane w internecie pomogą Ci w analizie wszystkich plusów i minusów szkoły. Sprawdź, czy klienci tego ośrodka wypowiadają się pozytywnie o odbytych tam kursach i szkoleniach. Byli kursanci i ich wypowiedzi na forach internetowych to prawdziwa skarbnica informacji, które z pewnością wpłyną na Twoją decyzję.

2.Doświadczeni szkoleniowcy

Sercem każdego ośrodka szkoleniowego są przede wszystkim trenerzy. To właśnie od nich w dużej mierze zależy, jak wiele zdołasz się nauczyć. Przed dokonaniem wyboru koniecznie upewnij się, że twoimi mentorami będą doświadczeni eksperci, którzy na swoim koncie mają wiele lat praktyki. Wybieraj tylko i wyłącznie placówki, które współpracują z najlepszymi w swoim fachu ekspertami. Sprawdź w internecie czy ich wykłady i warsztaty są prowadzone w interesujący sposób, czy dany trener specjalizuje się w konkretnej dziedzinie, czy może zazwyczaj prowadzi zajęcia o zupełnie innej tematyce lub zakres jego zainteresowań jest tak szeroki, że trudno mówić o jakiejkolwiek specjalizacji. Równie ważne przy ocenie kwalifikacji szkoleniowców są tytuły i szkolenia, jakie posiadają eksperci. Bardzo istotne jest, aby kadra szkoleniowców posiadała aktualne kursy, znała obowiązujące trendy i nieustannie poszerzała swoje dotychczasowe umiejętności. Unikaj placówek, w których nie ma mowy o pracujących tam szkoleniowcach. Nie wierz w ciemno hasłom „mamy najlepszych ekspertów w całej Polsce”. Sprawdź sam ich osiągnięcia i dokonania.

3.Program nauczania

Bardzo częstym problemem podczas wyboru szkolenia stanowi analiza programu nauczania. Niestety, w większości placówek szkoleniowych różnie bywa ze szczegółowością przedstawienia oferty edukacyjnej. Unikaj szkół, w których opis szkolenia i jego zagadnienia zostały opisane jedynie w sposób ogólny, bez konkretnych szczegółów i przykładowych tematów poruszanych w trakcie zajęć. Wybierając szkolenie, musisz być pewny, że będziesz uczył się, tego, co chcesz. Nie kupuj kota w worku. Upewnij się, że zdobędziesz w niej konkretną i specjalistyczną wiedzę.

4.Teoria a praktyka

Wiedza to potęgi klucz – chyba każdy z nas zna to powiedzenie. Owszem, jest ono jak najbardziej prawdziwe, jednak nawet mając ogromną wiedzę teoretyczną, bez umiejętności praktycznych nie będziesz w stanie stać się dobrym fachowcem. W związku z tym podczas wyboru szkolenia musisz zwrócić uwagę na ilość godzin poświęconych na naukę teorii i praktyki. Jeżeli ćwiczeń jest zbyt mało, poszukaj szkolenia, w którym czas spędzony przy pracy na modelce będzie w pełni wystarczający, aby nauczyć się wszystkich omawianych na zajęciach teoretycznych technik.

5.Sprawy organizacyjne

Za Tobą 4 kroki, dzięki którym prawdopodobnie wybrałeś już najlepsze dla Ciebie szkolenie. Teraz przyszedł moment na sprawdzenie go pod kątem organizacyjnym. Co to oznacza? W tym miejscu powinieneś sprawdzić dokładną cenę szkolenia, możliwości płatności, które oferuje placówka, czas trwania szkolenia, a także benefisy i programy lojalnościowe, z których będziesz mógł skorzystać. Upewnij się, że kwota, jaką będziesz musiał zapłacić za odbyty kurs, nie jest podejrzanie wysoka lub za niska. Porównaj ją z innymi ofertami, aby upewnić się, że mieści się w podobnym przedziale cenowym. Sprawdź, ile czasu będzie trwać szkolenie. Jeżeli liczba godzin lekcyjnych jest zbyt mała, istnieje obawa, że wiedza zostanie przekazana w sposób powierzchowny. Zwróć uwagę na atrakcyjne dodatki takie jak np.programy lojalnościowe. Polegają one najczęściej na tym, że w momencie, gdy decydujesz się na podjęcie nauki na danym kierunku, na następne kursy otrzymujesz specjalny rabat. Dzięki temu możesz nieustannie rozwijać swoją wiedzę, doszkalać się i zdobywać inne specjalizacje w mniejszych cenach.

Czy Broadway Beauty spełnia te warunki?

Broadway Beauty to ośrodek szkoleniowy z długoletnim doświadczeniem, który współpracuje tylko i wyłącznie z najlepszymi ekspertami z całej Polski. Nie wierzysz? Sprawdź już teraz nasz zespół, ofertę oraz opinie w internecie. Bo w końcu kto lepiej może ocenić naszą szkołę niż byłe kursantki? W BB tworzymy rodzinę, zależy nam, aby każdy czuł się tu jak w domu. Przyjacielskie relacje sprawiają, że nawet po zakończeniu edukacji pozostajemy w kontakcie z naszymi kursantami. Nigdy nie odmawiamy pomocy, zawsze służymy dobrą radą i opinią.

Co najważniejsze posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia oraz certyfikat RIS – Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Jesteśmy także Placówką Kształcenia Ustawicznego Wydajemy Zaświadczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Certyfikaty ukończenia nauki w naszej placówce są wydawane bardzo rzetelnie. Nie przyznajemy ich, jeśli kursant nie nabędzie odpowiednich umiejętności. Jeżeli otrzymasz od nas dokument ukończenia nauki zdobędziesz tym samym możliwość doszkolenia całkowicie za darmo.

Dodatkowo nauka odbywa się na najwyższej jakości nowoczesnym sprzęcie, który po zakończeniu szkolenia możesz zakupić w promocyjnej cenie. Dotyczy to także produktów wykorzystywanych do przeprowadzania zabiegów szkoleniowych.

To tylko nieliczne z wielu zalet nauki w Broadway Beauty. Sprawdź już teraz więcej informacji na https://broadwaybeauty.pl/

Dołącz do nas już teraz!