Oczyszczanie wodorowe – dlaczego warto wybrać oryginał, a nie podróbkę?

Oczyszczanie wodorowe to ostatnio jeden z najbardziej popularnych zabiegów na rynku. Uznanie zdobył dzięki swojej dużej uniwersalności. Możemy wykorzystać właściwości wodoru do terapii anti-aging, przeciwtrądzikowych i przeciwzapalnych. Niestety popularność tej technologii sprzyja również pojawianiu się podróbek, które z oczyszczaniem wodorowym nie mają zbyt wiele wspólnego. Jak zatem rozpoznać urządzenie do oczyszczania wodorowego?

Generator – wszystko co musisz wiedzieć

Zacznijmy zatem od najprostszej zasady. Oczyszczanie wodorowe jest równoznaczne z obecnością generatora wodoru. Opiera się on na prostych metalowych blaszkach, które dla najlepszego efektu generacji powinny być pokryte metalem szlachetnym, takim jak na przykład platyna. Takim rodzajem generatora odznacza się urządzenie Skyllar. Elektroliza zachodząca pomiędzy elektrodami daje stuprocentowy efekt wytworzenia wodoru.

Skyllar – charakterystyka urządzenia

Czym cechuje się Skyllar pod względem skuteczności? Ostry stres oksydacyjny wywołany niedotlenieniem, ekspozycją na czynniki zewnętrzne, wolne rodniki lub stanem zapalnym powoduje poważne uszkodzenie skóry. Zabiegi dedykowane pokazują, że wodór (H2) ma potencjał antyoksydacyjny w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych. W badaniach nad właściwościami wodoru wywołano ostry stres oksydacyjny w hodowanych komórkach trzema niezależnymi metodami. H2 selektywnie redukował rodnik hydroksylowy, najbardziej cytotoksyczny z reaktywnych form tlenu (RFT), i skutecznie chronił komórki. Wodór generowany przez urządzenie Skyllar może być zatem stosowany jako skuteczna terapia przeciwutleniająca. Dzięki zdolności do szybkiej dyfuzji przez błony może docierać do cytotoksycznych RFT i reagować z nimi, chroniąc w ten sposób przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.

Membrana – czyli serce każdego urządzenia

Membrana znaczy wszystko. To serce urządzenia do zabiegu oczyszczania wodorowego. Elektroliza to proces zachodzący w wodzie za pomocą prądu, który rozrywa wiązania wodorowe w cząsteczce wody, dzieląc ją na atomy wodoru i tlenu. Wodór generuje się przy katodzie, a wolny tlen przy anodzie. Bez przegrody i nanomembrany środowiska te będą się mieszać, a efekt uzyskania wody wodorowej będzie nieskuteczny i krótkotrwały. Urządzenie będzie pobierać wodę z dwóch środowisk, co może stanowić skutek odwrotny do antyoksydacji.

Co odróżnia Skyllar od innych urządzeń?

Bardzo ważnym elementem odróżniającym Skyllar od urządzeń podrabianych jest to, że do zbiornika, gdzie przebiega proces elektrolizy, nie dodajemy żadnego rodzaju serum lub “liquidu”. Elektroliza to proces rozrywający wiązania cząsteczkowe. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy substancja aktywna zawarta w serum rozbija się i tworzy toksyczne związki. Mogłoby mieć to bardzo negatywne skutki dla skóry. Często serum tego typu to jedyne działające na skórę substancje, dzięki którym zabiegi “podrabianych” urządzeń do oczyszczania wodorowego działają. Sama woda wodorowa ma silne działanie antyoksydacyjne i oczyszczające.

Idealne urządzenie do oczyszczania wodorowego powinno zawierać kilka cech, które zdecydowanie reprezentuje urządzenie Skyllar. Dzięki oryginalnej technologii, daje dużą skuteczność kliniczną i zadowolenie klientów. Warto wybierać prawdziwe oczyszczanie wodorowe.

Teraz kiedy wiesz już jak wybrać odpowiednie urządzenie do oczyszczania wodorowego, zacznij działać! Nadchodzące słoneczne dni nie sprzyjają intensywnym zabiegom, które wymagają okresu rekonwalescencji oraz po których bariera naskórkowa zostaje naruszona i może dojść do jej złuszczenia. Większość z nas wybiera się na upragniony wypoczynek, podczas którego nierzadko korzysta z kąpieli słonecznych. W związku z tym oczyszczanie wodorowe to doskonałe rozwiązanie. Więcej o zabiegu i jego efektach przeczytasz w naszym artykule Idealny zabieg na lato – oczyszczanie wodorowe i hydrabrazja

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniu zapraszamy na nasz kanał YouTube gdzie możesz obejrzeć  Jak nie dać się oszukać przy oczyszczaniu wodorowym?