Poprawny demakijaż

Poprawny demakijaż – klucz do pięknej cery

Wiele kobiet nie ma pojęcia, jak ważny w codziennej pielęgnacji jest poprawny demakijaż twarzy. Ten codziennie wykonywany zabieg, jest bardzo niedoceniany, a jego znaczenie nie jest powszechne znane.

Prawidłowe wykonanie demakijażu to absolutna konieczność, która pomoże nam uniknąć podrażnień i problemów skórnych. Trądzik, przebarwienia, tłusta/wysuszona skóra, zmarszczki, złuszczanie naskórka…to tylko kilka z często występujących problemów, do której w dużej mierze przyczynia się niepoprawne usuwanie makijażu.

Co więcej, poprawny demakijaż to także jedyny sposób na to, by nasza cera przyjęła jak najwięcej składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych stosowanych bezpośrednio po zmyciu makijażu.

W tym artykule przedstawimy Ci złote zasady prawidłowego demakijażu.

Twój przyjaciel tonik

Wśród powszechnej opinii tonik to jedynie dodatek do codziennej pielęgnacji. S.O.S! Nic bardziej mylnego! Tonik do absolutna podstawa. Dlaczego? Zastosowanie tego rodzaju kosmetyku przywraca prawidłowe pH skóry, które zostaje zaburzone przez kontakt z wodą. Co więcej, odświeża ją i łagodzi podrażnienia. Podczas codziennego korzystania z różnych produktów do mycia twarzy, zostają zaburzone: naturalny płaszcz lipidowy oraz pH skóry. Tonizowanie cery przed zrobieniem makijażu oraz po jego zmyciu nie tylko dodatkowo oczyszcza skórę, ale także przywraca jej naturalną równowagę.

Demakijaż oka

Najlepszą i najbezpieczniejszą dla cienkiej skóry oka metodą na efektywne usunięcie tuszu do rzęs, cieni do powiek, kredki czy eyelinera jest delikatne nasączenie wacika kosmetycznego dobrym płynem do demakijażu i przyłożenie go do zamkniętej powieki. Najgorsze co możesz w tym momencie zrobić to pocieranie oka. Wystrzegaj się tego jak ognia. Pocieranie zmęczy powiekę, rozmaże makijaż oraz przyczyni się do wyrywania rzęs. Nasączony preparatem płatek kosmetyczny trzymaj na oku przez około minutę, lekko poklepując go opuszkami palców. W ten sposób doprowadzisz do rozpuszczenia się makijażu bez powodowania niechcianych podrażnień.

Kierunek ma znaczenie

Zmywając makijaż, pamiętaj, aby wacik kierować od zewnątrz do wewnątrz. Dzięki temu zapobiegniesz rozciąganiu się skóry i tworzeniu się zmarszczek. Zasada ta dotyczy zarówno twarzy jak i oczu. Po przyłożeniu wacika na powiekę i odczekaniu minuty ściągnij makijaż ruchem do dołu lub wewnątrz oka.

Zmywaj płyn micelarny

Wielu osobom wydaje się, że użycie płynu mineralnego załatwia wszystko. Powszechna opinia utrzymuje, że tego rodzaju kosmetyk służy zarówno do usuwania makijażu jak i do mycia twarzy. O zgrozo! To nie tak! Płyn micelarny to kosmetyk służący do usuwania makijażu, toksyn i zanieczyszczeń, jednak po jego zastosowaniu należy niezwłocznie umyć twarz. Pod żadnym pozorem nie zostawiaj preparatu na powierzchni skóry. Codzienne stosowanie płynu micelarnego może zaburzać naturalną równowagę kwasowo – zasadową skóry, ponieważ jest tylko kosmetycznym detergentem. W związku z tym po każdym zastosowaniu powinnaś umyć twarz i zastosować Twój ulubiony tonik.

Nawilżenie

Po dokładnym usunięciu makijażu, myciu twarzy i zastosowaniu toniku przyszedł czas na pielęgnacje. Demakijaż może wpływać na nadmierne przesuszanie skóry, dlatego bardzo ważne jest stosowanie preparatów nawilżających. Na wysuszoną twarz staraj się regularnie aplikować kremy i żele, które pomogą Twojej skórze w szybkiej regeneracji. Dzięki temu zachowa ona swój świeży i młodzieńczy wygląd przez długi czas.

Pamiętaj, że wyglądzie każdej kobiety nie tylko makijaż odgrywa ogromną rolę, ale również jego usuwanie. Zadbaj o piękną i promienną cerę poprzez odpowiednią pielęgnację.