Pij wodę, będziesz piękna!

Nie bez przyczyny mówi się, że woda jest źródłem życia. Bez niej organizm człowieka nie jest w stanie funkcjonować. Niedobór wody prowadzi to poważnych problemów zdrowotnych a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci. Czy wiedziałaś, że stan nawodnienia organizmu ma również wpływ na Twój wygląd zewnętrzny? Piękno wywodzi się z wnętrza. Chcesz wiedzieć jak zadbać o siebie w zdrowy i naturalny sposób? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Woda a skóra

Sucha skóra to zmora wielu osób. Powoduje ona dyskomfort oraz nieestetyczny wizerunek. Mimo stosowania wielu kosmetyków nawilżających, balsamów, kremów i olejków Twoja skóra nadal woła o pomoc? Problem leży w środku. Jeżeli Twój organizm nie ma odpowiedniego poziomu nawodnienia, stosowanie zewnętrznych kosmetyków będzie syzyfową pracą. Zadbaj o to, żeby płyny w organizmie były zawsze utrzymywane na odpowiednim poziomie. 

Odpowiednim – czyli jakim? Człowiek składa się w 70% z wody, a nawet 20 % z tego znajduje się w skórze. Aby cieszyć się piękną skórą, powinno się przyjmować około 1,5- 2l wody mineralnej niegazowanej. W przypadku osób stosujących diety, uprawiające sport lub borykających się z nadwagą to spożycie wzrasta do około 3 l wody dziennie. Regularne przyjmowanie płynów pozwoli Ci cieszyć się piękną, sprężystą i odpowiednio nawilżoną skórą.

Problemy z cerą? Woda spieszy z pomocą

Woda stanowi znaczną część krwi w ciele człowieka. Pełni ona funkcję filtra, który umożliwia pozbywanie się toksycznych substancji z organizmu. Dzięki niej możliwy jest również transport witamin do wszystkich komórek. Jeżeli masz problemy z cerą, regularne picie wody wspomaga proces leczenia. Woda ułatwi wydalanie toksyn, co znacząco przyspieszy walkę z trądzikiem.

Wpływ nawadniania na stan paznokci

Kruche i łamliwe paznokcie – ten problem nęka chyba większość z nas. Stosowałaś różne suplementy diety, lakiery wzmacniające i specjalistyczne odżywki, ale nic nie pomaga? Spróbuj zadbać o siebie od środka? Odpowiednie nawodnienie organizmu przekłada się także na stan paznokci. W momencie, gdy jesteśmy odwodnieni, te stają się zwykle bardziej łamliwe, a wokół nich pojawiają się nieestetyczne skórki. W niektórych przypadkach na płytce można też zaobserwować wtedy pionowe bruzdy. Picie około 10 szklanek wody dziennie powinno wzmocnić Twoje paznokcie i nadać im piękny odcień.

Picie wody a kondycja włosów

Piękne i lśniące włosy to jeden z atrybutów kobiecości. Jak sprawić by były one mocne i zdrowe? Zadbaj o nie od wewnątrz. Odpowiednie nawodnienie organizmu przyczynia się do poprawy kondycji włosa. Woda sprawia, że będą one bardziej wytrzymałe i mniej łamliwe. Może ona także zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów.

Do równie ważnych zalet wody należą także jej właściwości odchudzające. Chcesz dowiedzieć się jak zgubić zbędne kilogramy z pomocą wody? Zapoznaj sie z tym artykułem Picie wody a odchudzanie