Pielęgnacja twarzy latem

Pielęgnacja twarzy latem

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Lato to szczególny okres, w którym nasza skóra narażona jest na wiele niebezpieczeństw. Oczywiście najgroźniejsze dla naszej cery jest promieniowanie UV, lecz to nie wszystko. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak chronić i pielęgnować swoją twarz podczas wakacji koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Jak chronić twarz przed promieniowaniem UV?

W okresie wakacyjnym nasza skóra narażona jest na nieustanny kontakt z promieniowaniem słonecznym. Należy pamiętać, że twarz to miejsce szczególnie wrażliwe na jego negatywne skutki, dlatego też musimy pamiętać o jej odpowiednim zabezpieczeniu.

Dlaczego kąpiele słoneczne nie są wskazane dla cery? Po pierwsze promienie UV powodują szybsze starzenie się skóry, tworzenie się zmarszczek bruzd i przebarwień. Dodatkowo słońce uszkadza tkanki, odpowiedzialne za utrzymywanie odpowiedniego napięcia skóry, co skutkuje utratą jędrności.

Najskuteczniejszą ochroną, którą każdy z nas musi stosować latem, są kremy z filtrem. Ich aplikacja na twarzy powinna stać się naszym codziennym nawykiem. Tego rodzaju preparaty tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się do jej wnętrza szkodliwego promieniowania. Co więcej, w miarę możliwości staraj się unikać wystawiania twarzy na pełne słońce. Podczas opalania zadbaj, by znajdowała się ona w cieniu. Przysłoń ją kapeluszem lub chustką.

Zabezpieczenie przed promieniowaniem UV to czynność, o której należy pamiętać zwłaszcza latem, jednak kremy z filtrem powinno stosować się przez cały rok. Przygotuje to naszą skórę na upalne lato i zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek i przebarwień.

Pielęgnacja twarzy – pamiętaj o piciu wody

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Ma ono ogromny wpływ na nasze zdrowie, funkcje życiowe oraz wygląd zewnętrzny – również na cerę. Latem nasz organizm potrzebuje większych ilości wody niż w pozostałych miesiącach. Jeżeli nie dostarczymy do organizmu co najmniej 2 l. wody dziennie, nasza cera może stać się przesuszona, stracić napięcie i młodzieńczy wygląd. Picie wody pomoże nam zadbać od wewnątrz o promienny i młody wygląd.

Regularne nawilżenie

Oprócz wewnętrznego nawilżenia nasza skóra potrzebuje także zewnętrznej pielęgnacji. Przed przystąpieniem do wykonania makijażu pamiętaj, aby zastosować krem nawilżający, odpowiednio dobrany do rodzaju Twojej cery. Latem w szczególności zaleca się stosowanie lekkich preparatów takich jak krem-żel. Nie tworzą one powłoki na twarzy, są szybko wchłaniane, a ich formuła sprawia, że nawet w upalne dni nie będziemy odczuwać kosmetyku na twarzy.

Jak oczyszczać twarz?

Latem warto postawić na delikatne oczyszczenie. Dlaczego? Nasza skóra przez dzień jest poddawana wielu czynnikom zewnętrznym takim jak, wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne, słona woda czy pot. Niestety wszystko to ma negatywny wpływ na cerę, obciąża ją i powoduje jej zmęczenie. Dlatego, gdy przystępujesz do procesu oczyszczania, zapewnij swojej twarzy chwilę odpoczynku i relaksu. Nie stosuj ciężkich żeli do mycia, peelingów, unikaj także masek wysuszających skórę. Postaw na delikatne płyny micelarne i kosmetyki o lekkiej formule. Dzięki temu Twoja skóra będzie lekka i świeża.

Jakich kosmetyków unikać?

Kiedy z nieba leje się żar, staraj się unikać stosowania ciężkich kolorowych kosmetyków do makijażu. Swój tradycyjny fluid zamień na lekki krem BB lub CC. Zrezygnuj z pudru. Unikaj mgiełek do wykańczania makijażu – mogą one powodować nadmierne wysuszanie skóry. Nie używaj kosmetyków złuszczających częściej niż 1 raz w tygodniu. Dbaj o to, aby Twoja skóra mogła swobodnie oddychać, nie zapychaj porów preparatami o ciężkiej formule.

Lato minęło – co dalej?

Po gorącym i intensywnym urlopie warto poświęcić swojej skórze trochę uwagi. Po wszystkich trudach lata, należy się jej regeneracja i relaks. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z ofertą zabiegów w BB, które sprawią, że Twoja twarz zyska piękny i młodzieńczy wygląd.