Kobido

Masaż Kobido czyli niechirurgiczny lifting twarzy z Kraju Kwitnącej Wiśni

Każda kobieta marzy o nieskazitelnie gładkiej skórze, bez widocznych zmarszczek i oznak starzenia. Jak więc oszukać czas i zapewnić sobie perfekcyjny wygląd bez pomocy skalpela? W tej sytuacji z pomocą przychodzi nam stosowana od setek lat „Starożytna droga do piękna”, czyli Masaż Kobido.

Masaż Kobido – co to jest?

Masaż Kobido nazywany równie często niechirurgicznym liftingiem twarzy to skuteczny, bezinwazyjny i bezbolesny zabieg odmładzający twarz. Całość zabiegu wykonywana jest manualnie. Jego technika opiera się na intensywnym i zaawansowanym masowaniu twarzy, co daje efekt naciągnięcia i napięcia skóry.  Zabieg w znaczący sposób redukuje zmarszczki mimiczne, poprawia owal twarzy, uelastycznia skórę, a wszystko to dzieje się w naturalny sposób bez ingerencji chirurga plastycznego.

Masaż Kobido – pochodzenie i geneza

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie, aby poznać jego genezę, musimy cofnąć się do XIV wieku naszej ery. To właśnie wtedy w Japonii został wynaleziony zabieg, który obecnie podbija serca milionów kobiet na całym świecie. Zabieg swoją skuteczność opiera przede wszystkim na tradycji medycyny chińskiej znanej jako ,, anma”. Co w dosłownym tłumaczeniu oznacza  naciskanie i pocieranie.

Legenda głosi, że zabieg jest owocem walki między dwoma japońskimi mistrzami masażu „Amma”, którzy starali się o tytuł najlepszego terapeuty w Japonii. Rywalizacja toczyła się przez kilka miesięcy, jednak mimo to nie zdołano wyłonić jednogłośnego zwycięzcy. Dlatego też mistrzowie postanowili połączyć swoje umiejętności i stworzyć z nich całkiem nowy masaż. W ten właśnie sposób narodziła się nowa technika pielęgnacji twarzy. Była ona tak wspaniała, że przez następne stulecia rodzina cesarska zastrzegła sobie do niej wyłączne prawo, aby zachować nieskazitelny wygląd na długie lata. Z biegiem czasu ograniczenie powszechności zabiegu zostało zniesione i coraz więcej osób mogło cieszyć się z wyjątkowych korzyści Kobido.

Sekret Kobido

Z pewnością wiele z Was zastanawia się, gdzie tkwi sekret masażu? Otóż cała magia kryje się w połączeniu tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Standardowe techniki masażu stosowane w większości salonów kosmetycznych działają jedynie na powierzchnie twarzy. Kobido jest tego zupełnym przeciwieństwem. Dzięki swojej złożoności i intensywności działań manualnych zabieg działa na wewnętrzne warstwy skóry i mięśni. Do tej pory nie wymyślono żadnej innej techniki, która, choć w minimalnym stopniu dorównywałaby swoją techniką i skutecznością masażowi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Charakterystyka zabiegu

Główną cechą, która wyróżnia ten zabieg, jest przede wszystkim szybkość rąk i palców podczas zabiegu. Prędkość, z jaką specjalista przeprowadza masaż, jest uzależniona od etapu usługi. W związku z tym w momencie w którym klient ma się zrelaksować, kosmetolog wykonuje powolne i delikatne ruchy, które wpływają kojąco zarówno na fizyczne aspekty zdrowia, jak również na psychikę klienta. Natomiast w części zabiegu, która ma na celu stymulację skóry oraz produkcję potrzebnych do poprawy wyglądu substancji specjalista wykonuje mocne i zdecydowane ruchy. Mimo wysokiej intensywności masażu należy pamiętać, że Kobido nigdy nie powinno sprawiać bólu.

Co powoduje napięcie skóry?

Masaż Kobido pozwala na dokładne określenie stanu i kondycji skóry. Dzięki temu specjalista wie, w jaki sposób przeprowadzić zabieg, aby był on skuteczny. Dzieje się to dzięki pracy na punktach akupresury. Umożliwiają one osiągnięcie równowagi pomiędzy powierzchnią skóry a mięśniami twarzy. Zastosowanie wibracji, drżenia, ucisku i pocierania w doskonały sposób stymuluje mięśnie, co powoduje zmniejszenie napięcia oraz uwolnienie toksyn z układu chłonnego. Technika ta pobudza także nerwy twarzy, dzięki czemu zwiększa się przepływ energii. Powoduje to ujędrnienie i napięcie twarzy.

Nauka masażu Kobido

Starożytny japoński masaż w ostatnich czasach stał się niezwykle popularny na całym świecie. Dlatego też warto mieć go w ofercie swojego salonu. Z racji tego, że Kobido to jeden z najtrudniejszych do wykonania masaży należy poświęcić mu więcej uwagi. Osoba przystępująca do tego rodzaju kursu powinna posiadać podstawową wiedzę na temat standardowego masażu twarzy oraz odpowiednie zdolności manualne. Dobre szkolenie Kobido powinno zawierać zarówno wiedzę teoretyczną, która umożliwi zrozumienie idei zabiegu oraz budowę i funkcję skóry i mięśni, jak również część praktyczną, która nauczy Cię poprawnej techniki pracy. Jeżeli chcesz wzbogacić swoje umiejętności, o jeden z najbardziej pożądanych zabiegów w świecie Beauty koniecznie sprawdź Szkolenie Masaż Kobido w Broadway Beauty.

Emilia Konieczny