PowerLiner

Makijaż permanentny – metamorfoza

„Stempel”, „tatuaż”, „marker” – to określenia opisujące makijaż permanentny z początku XXI wieku. Już sama nazwa wskazuje, jaki charakter miały efekty prac linergistek wówczas. Co zmieniło się w branży beauty i dlaczego różnica jest aż tak duża?

Makijaż permanentny – metamorfoza

Panie, które poddały się przed laty wykonaniu w/w zabiegu do dziś „noszą” na twarzach skutki ówczesnych technik pigmentacji. Czym różni się makijaż permanentny, jaki wykonywano kiedyś od pięknych prac linergistek w chwili obecnej? Dlaczego coraz więcej pań bez obaw poddaje się temu zabiegowi, a słowo „stempel” powoli idzie w zapomnienie?

Makijaż permanentny – zmiana estetyczna, zmiana technologiczna

W ostatnich latach nastąpił krok milowy w przemyśle, zajmującym się produkcją bezpiecznych dla organizmu pigmentów. Udoskonalono ich formułę, skład, zminimalizowano ryzyko wystąpienia alergii. Wachlarz kolorystyczny, w chwili obecnej jest bardzo bogaty, umożliwiając spełnianie oczekiwań, coraz to bardziej wymagających klientek. Wielkość cząsteczek zawartych w poszczególnych pigmentach, dostosowana jest również do czasu, w jakim makijaż permanentny powinien utrzymywać się w skórze. W znacznej mierze również, zminimalizowano ryzyko występowania odbarwień na niepożądane odcienie. To wszystko powoduje więc, że efekty pracy linergistek prezentują się naturalnie i efektownie.

Makijaż permanentny – metamorfoza

Naturalny wygląd w cenie

Ale sam progres, w udoskonalaniu preparatów wprowadzanych w skórę, to tylko jeden z elementów wchodzących w skład tej ogromnej przemiany. Metamorfozie uległy również techniki pigmentacji. W ubiegłych latach barwiło się skórę w sposób zbyt agresywny, zbyt głęboki. Stąd potoczne, nieprzychylne określenia ówczesnych prac. W chwili obecnej kobiece twarze zdobią lekkie, pyłkowe, pudrowe brwi. Nie są to już makijaże wieczorowe lecz delikatne, dostosowane do typu urody, podkreślające oczy oraz naturalne piękno kobiety.

Kolory ust są nasycone, głębokie bez przerysowanych konturów, ponieważ linergistki stały się bardziej świadome, odpowiedzialne, zdające sobie sprawę z błędów jakie popełniano w minionych latach. Korzystają ze szkoleń, rozwijając się błyskawicznie i zapełniając wymagający rynek, świetnie wyspecjalizowanymi profesjonalistkami.

Makijaż permanentny – metamorfoza

Obecnie wykonywane makijaże permanentne, są chętnie wybierane przez klientki, które cenią sobie naturalny wygląd. Jego gwarancją jest zaś szerokie spektrum kolorów oraz technik pigmentacji, które pozwalają poprawić wygląd w niezauważalny, nienachalny, ale jednocześnie efektowny sposób. Dotyczy to nie tylko ukrywania mankamentów, ale przede wszystkim udoskonalania kształtu brwi czy jednolitego wybarwienia ust. Perfekcyjny makijaż permanentny to taki, który nie będzie się rzucał swoją obecnością w oczy, a jednocześnie nada twarzy właściwej symetrii i uwydatni atuty klientki.

 A sprzęt?

Dobra maszynka do wykonywania makijażu permanentnego to w chwili obecnej, produkt najwyższej klasy technologicznej. Jest cicha, delikatna i lekka. Przystosowano cienkie igły do wrażliwej skóry twarzy. Wszystkie nasze placówki, w całej Polsce, wyposażyliśmy w urządzenie I am Ink produkcji niemieckiej. Jest ono jednym z najlepszych urządzeń tego typu na rynku polskim. Śmiało możemy się pochwalić, iż liczne grono znanych, wybitnych linergistek, które swoje pierwsze pigmentacje wykonało w naszych placówkach, do dziś pracuje właśnie na akupunkturowej maszynce I am Ink. Równie profesjonalnie makijaż permanentny można wykonać na innym sprzęcie, np. maszynką na kartridże Perfect Touch.

Urządzenie Perfect Tauch

Serdecznie dziękujemy za zaufanie, za tak liczne korzystanie z naszych szkoleń. Dziękujemy za możliwość oglądania Waszych pięknych prac na stronach internetowych. Dziękujemy, że Wasze znane nazwiska są na listach naszych kursantek.

Wszystkim początkującym życzymy dużo sukcesów, zachęcamy do stałego podnoszenia swoich kwalifikacji oraz do korzystania z najwyższej klasy sprzętu aby słowa „stempel”, „tatuaż”, „marker” nigdy już nie pojawiły się w kodeksie linergisty.

Ewa Szopa
Linergistka, Trener Broadway Beauty

Makijaż permanentny – metamorfoza

Jeżeli chcesz być na bierząco ze wszystkimi wydarzeniami i newsami zapraszamy do obserwacji naszego profilu na facebooku. 

Karolina Noworyta