Makijaż permanentny brwi – techniki 

Makijaż permanentny to jeden z najbardziej popularnych zabiegów XXI wieku. Decydują się na niego zarówno osoby młode jak i kobiety w średnim wieku, a nawet seniorki. Dlaczego ten zabieg jest tak popularny? Powodów jest setki, jednak do najważniejszych z nich możemy zaliczyć przede wszystkim wygodę, uniwersalność, oszczędność czasu, a także poprawę mankamentów urody. W związku z tak dużym zainteresowaniem warto poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe właśnie o tego rodzaju zabiegi.

 Jednak przed rozpoczęciem przygody z tym światem warto zacząć od małego research’u, ponieważ makijaż makijażowi nierówny. W sztuce PMU występuje wiele metod pigmentacji. W tym artykule przedstawimy Ci wszystkie możliwe techniki makijażu permanentnego brwi oraz najlepsze oferty szkoleniowe.

Metoda włoskowa

Metoda włoskowa – technika ta zyskuje coraz większą popularność, i sympatię wśród licznego grona kobiet na całym świecie. Jeżeli Twoja klientka pragnie uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, ta metoda będzie idealna, ponieważ olega ona na odwzorowywaniu naturalnego wyglądu brwi i rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki z pojedynczą igłą. 

Metoda piórkowa

Metoda piórkowa – Ręczna technika pigmentacji bardzo zbliżona do metody włoskowej, ponieważ i tu odwzorowuje się naturalny wygląd włosków. Różnicą dzielącą te dwie techniki jest rodzaj sprzętu używany do przeprowadzenia zabiegu. W metodzie piórkowej używa tzw. piórka, które w sposób precyzyjny i naturalny wyrysowuje włoski. Jednak należy pamiętać, że metoda ta niesie ze sobą sporą inwazyjność – piórko wkłuwa się w skórę na większą głębokość niż w przypadku tradycyjnej igły wykorzystywanej w technice włoskowej. Oznacza to, większą bolesność zabiegu. Ten rodzaj pigmentacji charakteryzuje się niezwykłą precyzją i idealnym wrysowanym włoskiem, jednak technika ta zaliczana jest do najmniej trwałej pigmentacji.

Metoda cieniowania 

Metoda cieniowana – najbardziej popularna i klasyczna technika w makijażu permanentnym. Polega ona na pigmentacji jedynie naturalnego łuku brwiowego – co powoduje efekt zagęszczenia i przyciemnienia brwi, a także koryguje ewentualne nierówności. Dzięki niej nadaje się delikatny kolor na skórze – który staje się coraz ciemniejszy od wewnętrznej do zewnętrznej strony tzw. efekt ombre.

Metoda pudrowa

Metoda pudrowa – jest to zdecydowanie najbardziej subtelna metoda pigmentacji brwi. Brwi są jaśniejsze u nasady i ciemniejsze na końcach, a granice są wypudrowane tzn. lekko rozmyte, dzięki czemu efekt jest niezwykle delikatny i naturalny. Ten rodzaj pigmentacji poleca się wszystkim klientkom, którym zależy na delikatnym podkreśleniu łuków brwiowym bez efektu intensywnego nasycenia kolorem.

Insta Brows

Insta Brows – czyli brwi rodem z popularnych portali społecznościowych. Absolutny hit ostatnich lat. Brwi charakteryzują się intensywnym, mocno zarysowanym wypełnieniem z delikatną i lekko rozmytą nasadą. Technikę tę wybierają zazwyczaj młodsze klientki, które chcę uzyskać instagramowy efekt

Metoda wypełnienia

Metoda wypełnienia – technika ta zaliczana jest do najtrwalszych pigmentacji, ponieważ używa się do niej największą ilość barwnika – w związku z tym efekt tej pigmentacji jest także najmniej naturalny. Technika ta umożliwia intensywne nasycenie brwi i nadanie jej mocny i wyrazisty wygląd.

Microblading

Microblading – jest to najnowsza ręczna metoda pigmentacji, którą pokochały miliony klientek i profesjonalnych linergistek na całym świecie. Technika ta pozwala na zrekonstruowanie łuku brwiowego, tak by wyglądał jak najbardziej naturalnie. Metoda polega na rysowaniu brwi – włos po włosie, w ten sposób uzyskuje się rysunek odzwierciedlający naturalny układ włosków.

Makijaż permanentny brwi – szkolenie 

W Broadway Beauty znajdziesz szeroką ofertę szkoleń z zakresu makijaż permanentnego. Gwarantujemy Ci, że wybierzesz tu idealne szkolenie dla siebie bez względu na poziom umiejętności i Twoją dotychczasową wiedzę. W BB szkolimy zarówno na poziomie podstawowym jak i trenerskim. Przygotowaliśmy dla Ciebie 27 szkoleń z zakresu PMU, dzięki którym wyniesiesz swoje umiejętności na zupełnie nowy poziom. Sprawdź już teraz! 

https://broadwaybeauty.pl/szkolenia/oferta/