Kurs kosmetyczny

Kurs kosmetyczny – pierwsze kroki w branży beauty

Marzysz o karierze kosmetyczki? Od zawsze chciałaś pracować w tym zawodzie? Twoją pasją jest piękno i uroda? Jeżeli odpowiedziałaś trzy razy tak, oznacza to, że trafiłaś w odpowiednie miejsce! Podstawowy kurs kosmetyczny został stworzony specjalnie dla osób, takich jak Ty. Szkolenie pozwoli Ci zdobyć niezbędną wiedzę pod okiem doświadczonych szkoleniowców. Dzięki kursowi zyskasz konkretny zawód, przydatne w pracy umiejętności i fachową wiedzę.

Czym jest kurs kosmetyczny?

Kurs kosmetyczny w Broadway Beauty pozwoli Ci przede wszystkim na rozpoczęcie pracy w zawodzie kosmetyczki. Szkolenie obejmuje podstawową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną niezbędną do podjęcia jakichkolwiek działań w branży Beauty. Nabyte na kursie umiejętności to absolutna podstawa, którą musi posiadać każda kosmetyczka. Stanowi ono solidny filar, na którym będziesz mogła budować swoją dalszą karierę.

Pierwszym etapem kursu jest część teoretyczna. Dzięki niej zdobędziesz informacje takie jak np:

 • wymagania sanitarne,
 • wymogi BHP,
 • sposoby przygotowania stanowiska pracy
 • sporządzanie dokumentacji zabiegowej.

 

Oprócz wiedzy specjalistycznej znajomość przepisów i wymogów związanych ze świadczeniem usług kosmetycznych jest również bardzo ważna. Bez niej nie można podjąć żadnych działań. Pamiętaj że w salonie kosmetycznym równie istotne, jak jakość zabiegu jest także bezpieczeństwo klienta oraz kosmetyczki.

Po zapoznaniu się z przepisami szkoleniowiec wyjaśni Ci podstawowe zagadnienia, związane z anatomią i dermatologią, budową skóry, rodzajami cer i sposobami ich pielęgnacji. Szczegółowo omówiony zostanie zabieg:

 • henny,
 • masażu twarzy,
 • depilacji,
 • peelingów kosmetycznych,
 • kwasów i ich zastosowania oraz innych sposobów pielęgnacji twarzy.

Szkoleniowiec wyjaśni także, na czym polegają i jakie efekty oferują zabiegi z użyciem ultradźwięków oraz mikrodermabrazji diamentowej. Dzięki tak solidnej podstawie będziesz w stanie wykonać wiele zabiegów, oraz rozbudowywać swoją wiedzę i zdobywać kolejne umiejętności. Część teoretyczna obejmuje 12 godzin lekcji z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy w ciekawy sposób podzielą się swoją wiedzą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Kolejnym etapem kursu jest wyczekiwana przez wszystkich część praktyczna, Trwa ona 28 godzin i obejmuje ćwiczenia pod okiem najlepszych instruktorów Broadway Beauty.
Zajęcia praktyczne nauczą Cię samodzielnego wykonania poszczególnych zabiegów na modelkach, zgodnie ze wskazówkami prowadzącego. Ćwiczenia przebiegają w miłej i bezstresowej atmosferze, Twoje działania są przez cały czas kontrolowane przez szkoleniowca, dzięki czemu nie musisz martwić się, że coś pójdzie nie tak. Dodatkowo nasi specjaliści pokażą Ci najlepsze techniki pracy, które w późniejszym czasie wykorzystasz w życiu zawodowym..

Dla kogo przeznaczony jest kurs?

Kurs kosmetyczny to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą dopiero zacząć swoją przygodę w wielkim świecie Beauty, Nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Nauczymy Cię wszystkiego od podstaw. Szkolenie przeznaczone jest dla osób w każdym wieku, niezależnie od kierunku wykształcenia czy poziomu wiedzy. Dzięki naszemu szkoleniu będziesz w stanie wykonać wszystkie podstawowe zabiegi kosmetyczne oraz zdobędziesz niezbędne umiejętności potrzebne do pracy „przy fotelu”.

Korzyści wynikające z ukończenia kursu.

Kurs kosmetyczny jest jedną z najczęściej wybieranych ścieżek edukacji przez osoby stawiające pierwsze kroki w branży beauty.
Do najważniejszych zalet kursu należy:

 • solidna dawka wiedzy teoretycznej – 12 godzin
 • profesjonalne ćwiczenia praktyczne na modelce – 28 godzin
 • opieka i wsparcie doświadczonych szkoleniowców
 • dostęp do materiałów szkoleniowych
 • nauka w przyjaznej i bezstresowej atmosferze
 • certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności

Jeżeli czujesz że kosmetyka to Twoje powołanie, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego kursu Kurs kosmetyczny level 1