henna pudrowa

Henna pudrowa, czyli must have każdego salonu!

Brwi stanowią centralną i po wielu latach mojej pracy okazuje się najbardziej widoczną część twarzy.W ostatnim okresie na rynku pojawił się nowy produkt, który zaciekawił i zainteresował.

Dlaczego tak sadzę?

Otóż okazuje się, że dzięki brwiom, czyli włoskom zlokalizowanym na łuku brwiowym twarz nabiega kształtu, staje się wyrazista, a odpowiednio zarysowanym łukiem możemy optycznie regulować rozstaw oczu, wyostrzyć spojrzenie, a także optycznie podnieść powiekę.

Tak sądzę, że henna pudrowa powinna zagościć w każdym miejscu beauty i nie mówimy tutaj tylko o salonach kosmetycznych, ale także o salonach Brow Bar, salonach makijażu permanentnego czy salonach stylizacji rzęs.

Czym jest henna pudrowa? Czym różni się od klasycznej henny? Jak drogi jest zabieg? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Henna pudrowa brwi – co to jest

Henna pudrowa to absolutna innowacja w świecie beauty. Zabieg ten pokochały już miliony kobiet na całym świecie! Za co? Przede wszystkim za długotrwałe efekty. W odróżnieniu od klasycznej koloryzacji henna pudrowa utrzymuje się znacznie dłużej zarówno na brwiach, jak i skórze np. w przypadku zabiegu wykonywanego produktami Mayamy czas utrzymywania się koloryzacji wynosi 7 tygodni na włoskach i 7 dni na skórze. Zabieg ten jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego. Koloryzacja będzie stwarzała efekt tatuażu, jednak po określonym czasie zabarwienie zniknie. Przy pomocy henny pudrowej można doskonale podkreślić łuki brwiowe intensywnym kolorem, dobranym odpowiednio do indywidualnych potrzeb każdej klientki.

Henna pudrowa – dla kogo?

Zabieg henny pudrowej dedykowany jest wszystkim niezależnie od płci i wieku. Jeżeli chcesz uzyskać długotrwały efekt podkreślenia brwi to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Źle reagujesz na kosmetyki? Jesteś alergikiem? W takim przypadku również można przeprowadzić tego rodzaju usługę. Na rynku kosmetycznym dostępne są naturalne preparaty wykonane na bazie roślin i ziół, które nie podrażniają skóry, dlatego można stosować je u osób borykających się z wyżej wymienionymi problemami.

Henna – cena

Cena rynkowa za wykonanie zabiegu henny pudrowej jest stosunkowa niewielka. Biorąc pod uwagę jej trwałość oraz intensywność koloru, można śmiało stwierdzić, że jest to warte swojej ceny. W zależności od salonu kosmetycznego oraz produktów używanych do zabiegów ceny wahają się od 65 zł do 100 zł. Oczywiście hennę brwi można połączyć np. z farbowaniem rzęs lub innym zabiegiem. Tego rodzaju pakiety można wykonać w cenie ok. 100 zł.

Dlaczego warto mieć ten zabieg w swoim salonie?

Henna pudrowa to absolutny hit, który cieszy się w ostatnim czasie niezwykłą popularnością wśród Polek. Wiele kobiet szuka odpowiedniego miejsca, w którym ich brwi zostaną wystylizowane w idealny sposób. Wprowadzenie do oferty henny pudrowej sprawi, że Twój salon przeżyje prawdziwy renesans. Z pewnością zabieg ten pomoże Ci uzyskać szerokie grono nowych klientek. Będziesz mogła pochwalić się znajomością nowych trendów oraz technik kosmetycznych co również podnosi renomę Twojego salonu.

Henna pudrowa – szkolenie. Zacznij swoją przygodę już teraz!

Jeżeli chcesz w profesjonalny sposób obsługiwać swoje klientki, koniecznie zadbaj o swoje umiejętności i wiedzę. Aby osiągnąć odpowiedni efekt henny pudrowej, musisz przejść specjalistyczne szkolenie, ponieważ zabieg ten różni się od tradycyjnej henny wykonywanej w większości salonów. Na tego rodzaju szkoleniu dowiesz się wszystkiego o produktach wykorzystywanych do przeprowadzania usługi, ich działaniu, poznasz techniki regulacji i stylizacji brwi oraz dowiesz się jak prawidłowo wykonać zabieg od A do Z.

Jaka henna pudrowa najlepsza?

Jeżeli jesteś kosmetyczką która w swojej ofercie ma już hennę pudrową, z pewnością zastanawiasz się jakie preparaty będą najlepsze dla Twoich klientów. Aktualnie na rynku kosmetycznym największą popularnością cieszą się produkty pochodzenia naturalnego. Tego rodzaju preparaty są przede wszystkim bezpieczne dla skóry, łatwe w użyciu oraz niezwykle efektywne. Takim właśnie produktem jest Henna pudrowa Mayamy – nie podrażnia naskórka i nie zawiera amoniaku. Czas utrzymywania się koloryzacji uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań klienta, jednak przyjmuje się, że wynosi on około 7 dni na skórze oraz 7 tygodni na włoskach.

Marta Pyrzyk

Jeżeli jesteś kosmetyczką i chcesz wzbogacić swoje umiejętności o ten zabieg koniecznie zapoznaj się ze szkoleniem Henna pudrowa i architektura brwi