Glutation do mezoterapii igłowej z CEIII

Efekt Glow dzięki mezoterapii igłowej – czy to możliwe?

Zdrowy i młody wygląd jest marzeniem każdego klienta zgłaszającego się do gabinetu kosmetologicznego oraz kliniki medycyny estetycznej. Często na skutek zmian fizjologicznych zachodzących w skórze pacjenci zauważają widoczną utratę elastyczności, odwodnienie i atrofię skóry. Pojawiają się zmiany pigmentacyjne, które stają się coraz trudniejsze do ukrycia i redukcji w trakcie codziennej pielęgnacji domowej. Wtedy na pomoc przychodzą zabiegi z zakresu medycyny i kosmetologii estetycznej.

Nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta

Naukowcy i inżynierowie ze szwajcarskiego laboratorium Suisselle stworzyli kompleksy Cellbooster wpisujące się w procesy fizjologiczne skóry. Dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii produkty zachowują stabilność molekularną, a efekty zabiegowe są długotrwałe. W przypadku pacjentów z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, jej nierównym kolorytem czy też suchością, hiperpigmentacją i uszkodzeniami posłonecznymi zalecana jest terapia zabiegowa z wykorzystaniem medycznych preparatów Cellbooster Glow.

Cellbooster Glow jest jednym z 4 kompleksów Cellbooster certyfikowanych jako bezpieczny wyrób medyczny klasy III bezpośrednio przeznaczonych do iniekcji. W trakcie zabiegu mezoterapii igłowej preparat jest podawany bezpośrednio pod skórę dzięki czemu efekty są szybsze i utrzymują się dłużej w porównaniu z preparatami aplikowanymi na skórę.

Kwas hialuronowy w kompleksie Cellbooster GLOW

Faktem jest, że wraz z upływem lat skóra się starzeje i jest to proces bezpośrednio związany z utratą nawilżenia. Zatem czy każdy kwas hialuronowy jest w stanie temu zapobiec? Przecież to właśnie on często postrzegany jest przez pacjentów jako magiczny „produkt” służący do szybkiego nawilżenia i biorewitalizacji każdej skóry. Odpowiedź jest prosta, na pewno nie każdy! Dlatego w kompleksach Cellbooster Glow została zastosowana opatentowana technologia CHAC, dzięki której są modyfikowane i rozszerzone zdolności nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Dzięki niej wzmocniona zostaje też biodostępność składników aktywnych w produkcie. Nieusieciowany kwas hialuronowy w kompleksie Cellbooster Glow za sprawą wiązania wody w skórze daje efekt elastyczności i rozświetlenia skóry, a miejsce iniekcji szybko zostaje wypełnione tworząc naturalny, „świeży” wygląd.

Dopracowana i przebadana kompozycja składników

W składzie kompleksu Cellbooster Glow znajduje się nieusieciowany kwas hialuronowy, aminokwasy oraz witaminy. Każdy ze składników odgrywa ważną rolę w produkcie wywołując pożądane efekty odżywienia i rewitalizacji, głębokiego nawilżenia oraz redukcji hiperpigmentacji.

Witaminy wchodzące w skład Cellbooster Glow to witamina C oraz biotyna.

Biotyna zaliczana jest do witamin z grupy B, określana jest też jako witamina H lub B7. W organizmie człowieka wpływa na prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz włosów.
Witamina C (kwas askorbinowy) jest jednym z najbardziej znanych przeciwutleniaczy. W organizmie ludzkim jest niezbędna do prawidłowego przebiegu syntezy kolagenu, ułatwia gojenie się ran oraz wzmacnia odporność organizmu na infekcje. W kompleksach Cellbooster Glow witaminy zostały połączone z aminokwasami dając spektakularne efekty w walce z przebarwieniami.

Kompozycję aminokwasów, niezbędną do utrzymania zdrowego wyglądu skóry i dostarczenia potrzebnych składników budujących kolagen tworzą :

  • Cysteina – jest związkiem zaliczanym do 22 podstawowych aminokwasów rozgałęzionych. W organizmie człowieka jest niezbędna do prawidłowego przebiegu wielu procesów. Między innymi bierze udział w wytwarzaniu kolagenu, odpowiedzialnego za zdrową kondycję skóry oraz budowie glutationu.
  • Glutation – jest organicznym związkiem chemicznym o właściwościach przeciwutleniających, zwalcza wolne rodniki. Zbudowany jest z kwasu glutationowego, glicyny i cysteiny. W organizmie człowieka występuje w każdej komórce organizmu a jego ilość wraz z wiekiem maleje.
  • Glicyna – to aminokwas, który odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu kolagenu. Stanowi średnio około jedną trzecią wszystkich aminokwasów wchodzących w jego skład. Tym samym korzystnie wpływa na zachowanie odpowiedniego poziomu elastyczności i jędrności skóry.
  • Lizyna – jest aminokwasem białkowym. Mimo, że nie jest wytwarzana naturalnie w organizmie ludzkim, pełni w nim wiele funkcji niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania. Lizyna jest budulcem białkowym w mięśniach, ścięgnach oraz kościach, przyczynia się do tworzenia kolagenu, dodatkowo przyspiesza procesy regeneracji w organizmie człowieka.
  • Prolina – jest kolejnym aminokwasem odgrywającym kluczową rolę w syntezie kolagenu. Dzięki niej sprawniej przebiegają procesy gojenia się ran, a skóra, włosy i paznokcie zachowują zdrowy wygląd. Prolina jako aminokwas endogenny jest syntetyzowana w organizmie.
  • Walina – zaliczana jest do aminokwasów egzogennych, mimo że jest konieczna do prawidłowego funkcjonowania organizmu to nie jest w nim syntetyzowana. Zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego oraz nerwowego a także jest niezbędna do syntezy witaminy B5.

Zastosowane połączenie glutationu i witaminy C w kompleksach Cellbooster Glow inhibituje syntezę melaniny. Dodatkowo dzięki właściwościom oksydacyjnym witaminy C wolne rodniki odpowiedzialne za aktywację tyrozyny oraz formowanie melaniny zostają związane. Wszystko to sprawia, że w szybkim tempie spada liczba hiperpigmentacji.

Efekt Glow w trzech zabiegach

Intensywna terapia zabiegowa standardowo składa się z 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. W przypadku terapii wspomagającej wykonywany jest 1 zabieg co 2 tygodnie. Należy pamiętać, że zarówno intensywność jak i technika iniekcji powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Bez względu na to czy jest to pierwsza terapia zabiegowa danego pacjenta z wykorzystaniem iniekcji, czy też kolejna -mezoterapia z kompleksem Cellbooster Glow jest bezpieczna, skuteczna i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów.