Zawodowy kurs podologiczny Level 1

Zawodowy kurs podologiczny Level 1

Szkolenie umożliwia nabycie przez uczestnika  wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, pozwalających na samodzielne wykonywanie zabiegów należących do kategorii pedicure leczniczego i podologii, polegających na prawidłowym opracowywaniu płytki paznokciowej, na usuwaniu w obrębie stóp odcisków i modzeli z zastosowaniem skalpela lub dłuta podologicznego oraz frezarki z wykorzystaniem odpowiedniej techniki zabiegowej, korygowaniu wrastających paznokci z zastosowaniem specjalistycznych klamer, usuwaniu w obrębie stóp spękanego i zrogowaciałego naskórka z zastosowaniem specjalistycznej frezarki podologicznej albo skalpela lub dłuta podologicznego.

 

 

 Program Nauczania

Teoria- 7h

 • Omówienie procedur zabiegowych prawidłowo wykonanego pedicure podologicznego i leczniczego z użyciem odpowiednich narzędzi.
 • Opracowanie pękających pięt i rozpadlin, usuwanie modzeli, odcisków, nagniotków za pomocą dłuta i skalpela oraz rozpoznanie przyczyn ich powstania, aby uchronić Pacjenta przed nawracaniem zmian.
 • Stosowanie odpowiednich odciążeń.
 • Omówienie wrastających i wkręcających paznokci: przyczyny ich powstawania i nawracania.
 • Korekta wrastających paznokci przy użyciu klamry metalowej trzyczęściowej PODO NailBrace oraz klamry plastikowej BS Spange.
 • Omówienie budowy anatomicznej płytki paznokcia, prawidłowego skrócenia płytki paznokciowej, pielęgnacji wałów okołopaznokciowych z wykorzystaniem odpowiednich frezów,
 • Dobór odpowiednich kosmetyków przy wykonywanym zabiegu oraz pielęgnacji domowej.
 • Omówienie najczęstszych chorób dermatologicznych występujących na stopach.
 • Deformacje stóp i ich wpływ na problemy ze stopami oraz jak w prawidłowy sposób je rehabilitować.
 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w gabinecie podologicznym.
 • Dezynfekcja i sterylizacja z  uwzględnieniem wymogów sanepidu.

Praktyka- 17h

Część praktyczna

 • Zabiegi pokazowe wykonywane na modelkach przez szkoleniowca w zakresie poszczególnych zdiagnozowanych schorzeń stóp, w ramach tematyki objętej programem nauczania
 • Przygotowanie stanowisk pracy do zabiegu przez uczestników szkolenia
 • Przygotowanie modelek do zabiegu
 • Etapowe wykonywanie zabiegu według instrukcji szkoleniowca (w odniesieniu do poszczególnych rodzajów zdiagnozowanych schorzeń stóp – w zakresie objętych programem nauczania)
  – kontrolowanie sposobu przygotowania obszaru zabiegowego
  – kontrolowanie wykonywania poszczególnych etapów zabiegu z zastosowaniem odpowiedniej techniki pracy z dłutem i skalpelem, frezarką podologiczną, zakładania klamer (w ramach poszczególnych rodzajów zabiegów)
 • Końcowa ocena efektu zabiegowego – w odniesieniu do każdego zakresu i typu wykonanego zabiegu podologicznego


Dodatkowe informacje

W cenę szkolenia wliczony jest skrypt w formie elektronicznej, konspekt szkoleniowy, catering oraz modelki do ćwiczeń. Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje certyfikat w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego instruktora Broadway Beauty i odbywa się indywidualnie lub w małych grupach. Serdecznie zapraszamy również grupy zorganizowane ze szkół i studium kosmetycznych. Istnieje możliwość rabatu dla większej grupy.
Broadway Beauty Dofinansowanie

SUPER RABATY
NA KOLEJNE SZKOLENIA

Chcesz być zawsze na bieżąco?

Broadway Beauty® Timeline to narzędzie które pozwoli Ci śledzić nasze poczynania. Dowiesz się gdzie będziemy i kiedy. Targi, Mistrzostwa, Najświeższe wydarzenia w małej kapsułce, która działa idealnie na smartfonach, tabletach, laptopach i komputerach.
TIMELINE

UWAGA – Program szkolenia jest programem autorskim, stanowi własność intelektualną Broadway Beauty® International Beauty Group i jako taki podlega ochronie zgodnie z ustawą o  Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych” z dnia 4.02.1994 r. Dz. U. nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania części lub całości tekstu programów szkoleniowych i opisów. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu odbycia się szkolenia lub odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora
niezależnych.
Oferta oraz podane ceny mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego. Broadway Beauty® zastrzega sobie prawo do zmiany cen oraz opisywanych usług.

Wysyłam...

Poinformuj mnie o dostępności Zostaw swój adres email poniżej, poinformujemy Cię kiedy ten produkt bedzie znowu dostępny.
Email Twój adres e-mail zostanie użyty tylko w celu poinformowania Cię o dostępności.